Databáze znalostí

Nástroj Dell Backup and Recovery 1.8: Média pro obnovení továrního nastaveníTento článek obsahuje informace o tématu Nástroj Dell Backup and Recovery 1.8: Média pro obnovení továrního nastavení


Obsah:

 1. Média pro obnovení továrního nastavení: Přehled
 2. Vytvoření médií pro obnovení továrního nastavení
 3. Vyčištění médií pro obnovení továrního nastavení
 4. Kontrola médií pro obnovení továrního nastavení
 5. Přesun médií pro obnovení továrního nastavení
 6. Nástroj Dell Backup and Recovery: Užitečné odkazy

 

Poznámka: Nástroj Dell Backup and Recovery 1.8 se již u systémů Dell nevyskytuje. Tento článek slouží pouze pro informaci uživatelů starších systémů.

 

Upozornění: Před upgradem na systém Windows 10 musíte nainstalovat nástroj Dell Backup and Recovery 1.8 a aktualizovat ho na nejnovější verzi, aby software po upgradu fungoval. Další informace najdete v článku Nástroj Dell Backup and Recovery (DBAR) a Windows 10

1. Média pro obnovení továrního nastavení: Přehled

Poznámka: Pokud potřebujete opravit média nebo obnovit tovární nastavení operačního systému, navštivte webovou stránku Media Backup (Záloha médií), kde naleznete informace o vytváření disků pro obnovu na vašem počítači Dell nebo o stažení bitové kopie online.

Nástroj Dell Backup and Recovery 1.8 umožňuje uživatelům vytvářet a spravovat média pro obnovení továrního nastavení, která obsahují všechny potřebné soubory pro obnovení počítače do současného stavu. Tato funkce je dostupná uživatelům služeb Basic i Premium. Pro přístup k funkci klikněte na dlaždici Média pro obnovení továrního nastavení.

Po zobrazení obrazovky Média pro obnovení továrního nastavení může uživatel vybírat z následujících možností:

 • Vytvoření médií pro obnovení továrního nastavení
 • Vyčištění médií pro obnovení továrního nastavení
 • Kontrola médií pro obnovení továrního nastavení
 • Přesun médií pro obnovení továrního nastavení

Nástroj Dell Backup and Recovery 1.8 umožňuje vytvářet média pro obnovení továrního nastavení za použití následujících paměťových médií:

 • Zapisovatelný disk (dobrá volba) – disky DVD nebo Blu-ray
 • Jednotka USB flash (lepší volba) – lze používat jednotky s certifikací pro použití v systému Windows 8 i bez ní za předpokladu, že je na nich dostatek volného místa.
 • Externí pevný disk USB (nejlepší volba) – na jednotce musí být dostatek volného místa.
Poznámka:
 • Jednotky USB flash bez certifikace pro použití v systému Windows 8 budou zformátovány a po dokončení formátování obsahují pouze jeden oddíl. Pokud velikost jednotky flash přesahuje 32 GB, při formátování se použije pouze 32 GB a zbytek diskového prostoru zůstane bez oddílů.
 • Externí pevné disky USB a jednotky USB flash s certifikací pro použití v systému Windows 8 nebudou zformátovány, ale na jednotku bude přidán spouštěcí oddíl.
 • Pokud je na jednotce dostatek volného místa, uživatel může na jedno médium pro obnovení přidat několik počítačů s nainstalovaným nástrojem Dell Backup and Recovery.
 • Na média pro obnovení továrního nastavení budou během jejich vytváření automaticky přidány podporované aplikace a ovladače.
 • Při vytváření médií pro obnovení továrního nastavení za použití zapisovatelných disků může být nutné použít víc než jeden disk a poslední disk bude obsahovat aplikace a ovladače. Pokud byly při vytváření médií pro obnovení použity tři disky, uživatel bude vyzván, aby použil pouze první dva disky

Zpět na začátek


2. Vytvoření médií pro obnovení továrního nastavení

Pro vytvoření médií pro obnovení továrního nastavení postupujte následovně:

Poznámka: Níže uvedené snímky obrazovky byly pořízeny při vytváření médií pro obnovení továrního nastavení za pomoci externího pevného disku USB. Při použití jednotky USB flash nebo zapisovatelných disků je však postup stejný.

1. Klikněte na dlaždici Média pro obnovení továrního nastavení.

2. Připojte externí jednotku a jakmile je detekována, kliknutím ji vyberte.

3. Jakmile jste vybrali jednotku, klikněte na tlačítko Pokračovat.

4. Zobrazí se varování ve znění Varování: Tato operace může nějakou dobu trvat a nelze ji přerušit. Po zobrazení varování pokračujte kliknutím na tlačítko Ano.

5. Může se zobrazit okno Aplikace, ovladače a nástroje s následující zprávou:

Licenční ujednání některých aplikací vyžadují, aby byly po dokončení procesu vytváření médií z vašeho pevného disku odebrány instalační soubory. Pokud zvolíte, že si přejete vytvořit další archivní kopii, tyto aplikace nebudou součástí médií pro obnovení a jejich opakovaná instalace pomocí nástroje Dell Backup and Recovery nemusí být možná.

Klikněte na tlačítko Souhlasím a chci pokračovat.

6. Aplikace začne vytvářet média pro obnovení továrního nastavení.

7. Po dokončení procesu klikněte na tlačítko OK.

Poznámka:
Může se zobrazit okno Aplikace, ovladače a nástroje s následující zprávou:

Instalační soubory aplikací, ovladačů a nástrojů zabírají na pevném disku prostor XXX MB. Tento diskový prostor můžete uvolnit smazáním těchto souborů. Jakmile soubory ze zařízení odeberete, budete při opakované instalaci jakékoli z těchto položek muset použít média, která jste vytvořili. Smazat obsah pro uvolnění místa na pevném disku?

Uživatel může zvolit, zda chce instalační soubory v počítači ponechat nebo je smazat.

Zpět na začátek


 

3. Vyčištění médií pro obnovení továrního nastavení

Na této obrazovce mohou uživatelé z médií pro obnovení vymazat nepotřebný obsah počítačů.

Poznámka: Tato funkce je podporována pouze u externích pevných disků USB

1. Na obrazovce Média pro obnovení továrního nastavení klikněte na možnost Vyčištění médií pro obnovení továrního nastavení

2. Jakmile jsou detekovány jednotky, označte jednotku, kterou chcete spravovat, a poté klikněte na tlačítko OK.

3. Jakmile aplikace vyhledá média, označte nepotřebný obsah počítače a poté klikněte na tlačítko Odebrat vybrané

4. Zobrazí se zpráva:

Opravdu chcete toto zařízení odebrat z médií pro obnovení továrního nastavení?
Všechny soubory související s tímto zařízením budou odebrány.


Pokud jste si jisti, že jste vybrali správné zařízení, klikněte na tlačítko Ano

5. Média tohoto zařízení budou vymazána a poté se vrátíte na obrazovku Vyčištění médií pro obnovení továrního nastavení, kde budete moci odebrat další obsah nebo kliknout na tlačítko Zpět jakmile budete hotovi.

Zpět na začátek


4. Kontrola médií pro obnovení továrního nastavení

V této části mohou uživatelé zkontrolovat vytvořená média pro obnovení továrního nastavení a opravit je v případě, že některé potřebné soubory chybí nebo nejsou rozpoznány.

1. Na obrazovce Média pro obnovení továrního nastavení klikněte na možnost Kontrola médií pro obnovení továrního nastavení

2. Připojte médium pro obnovení továrního nastavení a klikněte na možnost Kontrola médií pro obnovení továrního nastavení

3. Pokud jsou na médiu nalezeny chyby, nástroj je automaticky opraví; pokračujte kliknutím na tlačítko OK

Zpět na začátek


5. Přesun médií pro obnovení továrního nastavení

V této části mohou uživatelé přesunout všechny soubory pro obnovení z jednoho umístění do jiného tak, že vyberou stávající jednotku a novou jednotku. K tomu dojde bez toho, aby byla ovlivněna jakákoli uživatelská data na jednotce.

Poznámka: Tato funkce je podporována pouze u externích pevných disků USB.

1. Na obrazovce Média pro obnovení továrního nastavení klikněte na možnost Přesun médií pro obnovení továrního nastavení

2. Nejprve se zobrazí všechny připojené jednotky USB. Vyberte Stávající jednotku a Novou jednotku a až budete hotovi, klikněte na tlačítko Pokračovat.

3. Zobrazí se varování: Varování: Tato operace může nějakou dobu trvat a nelze ji přerušit. Pokračujte kliknutím na tlačítko Ano.

Média se přesunou a jakmile se po úspěšném dokončení procesu zobrazí zpráva: Migrace úspěšně dokončena, klikněte na tlačítko OK

Zpět na začátek


6. Nástroj Dell Backup and Recovery: Užitečné odkazy

Webová stránka nástroje Dell Backup and Recovery

Nástroj Dell Backup and Recovery 1.8: Přehled a instalace

Nástroj Dell Backup and Recovery 1.8: Zálohování

Nástroj Dell Backup and Recovery 1.8: Obnovení

Zpět na začátek

ID článku: SLN297537

Datum poslední změny: 15.08.2017 11:20


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.