Knowledge Base

Garanti Durumu ve Bilgilerini BulmaGaranti durumunuzu kontrol etme, garantinizi yenileme, sahiplik aktarımı, uluslararası garanti desteği, süresi dolmuş garanti desteği veya Dell ürününüzün kaydına ilişkin yardım için genişletilebilir bölümlere başvurun.

Bu bilgilerin çoğu GARANTİ ve DESTEK SERVİSLERİ (İngilizce) sayfamızda da yer almaktadır.


 
 • Garanti Durumu (İngilizce) - Dell ürününüz garanti kapsamındaysa Servis Etiketinizi girerek veya otomatik aracımızın sizin için Servis Etiketini tespit etmesine izin vererek garanti durumunu ve garanti sona erme tarihini kontrol edin.
 • Destek Servisleri için Dell Destek Sitesindeki My Account'u Nasıl Kullanırım? (İngilizce) - My Account aracı, sahip olduğunuz Dell ürünlerini yönetmek ve özelleştirilmiş sonuçlara erişmek için harika bir kaynaktır. Aynı zamanda garanti veya servis uzatmaları (ülkenizde mevcutsa) satın alabilir ve servis çağrılarının durumunu izleyebilirsiniz.
 • Garanti Yönetimi (İngilizce) - Bu videoda, Dell garantinizin veya servis sözleşmenizin süresinin sona ermek üzere olup olmadığını nasıl anlayacağınız gösterilmektedir. Yalnızca birkaç kısa adımda Dell ürününüzün koruma altında olduğuna dair içiniz rahat edebilir.
 • Garantinizi Uzatın veya Yükseltin (İngilizce) - Dell garantileri, Dell markalı donanımların onarımını veya parça değişimini kapsayacak şekilde yenilenebilir.
  Not: Garanti yenilemeleri her ülkede sunulmamaktadır. Belirli ürünler için çevrimiçi garanti yenilemeleri ve uzatmaları sunan ülkelerin listesi için Tablo 1'e başvurun.
  Garanti Yenilemeleri ve Uzatmaları Sunan Ülkeler
  Avusturya
  Belçika
  Brezilya
  Kanada
  Çin
  Çek Cumhuriyeti
  Danimarka
  Finlandiya
  Fransa
  Almanya
  Yunanistan
  Hindistan
  İrlanda
  İtalya
  Japonya
  Lüksemburg
  Malezya
  Hollanda
  Norveç
  Polonya
  Portekiz
  Singapur
  Slovakya
  Güney Afrika
  Güney Kore
  İspanya
  İsveç
  İsviçre
  Tayvan
  Tayland
  Birleşik Krallık
  ABD
  Tablo 1: Garanti Yenilemeleri ve Uzatmaları Sunan Ülkeler
 
 • Bilgisayarınızdaki garanti hizmetlerine ve alabileceğiniz desteklere ilişkin ayrıntılı bilgi için Hizmet Sözleşmeleri Sayfasında Tüketici Müşteriler bölümüne gidin.
  Notlar:
  1. Bölge ve ülkenizi seçebileceğiniz İngilizce bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Garantiniz hakkındaki bilgi, yerel dilinizde sunulur.
  2. Size sunulan çeşitli garanti ve hizmetlerin listesi için Sunulan Sözleşmeler öğesine tıklayın.
 • Alternatif olarak, faturanızın hüküm ve koşullarını kontrol etmeniz için yöntemler sunacak veya faturanızın bir kopyasını almak için sizi bir servise yönlendirecek olan Ticari Müşteriler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  Not: Bölge ve ülkenizi seçebileceğiniz İngilizce bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Garantiniz hakkındaki bilgi, yerel dilinizde sunulur.
 • Garanti ve Sahiplik Aktarımı (İngilizce) - Kısa süre önce bir Dell ürünü satın aldıysanız veya kullanılmış bir Dell ürünü aldıysanız, Dell ürününüzü sattıysanız veya birine verdiyseniz, başka bir ülkeye taşınıyorsanız/taşındıysanız ve bu bölgede garanti kapsamına ihtiyacınız varsa ya da Dell'in kısa süre önce satın aldığı bir şirket tarafından üretilen bir ürüne sahipseniz garanti ve/veya sahiplik aktarımı talep edebilirsiniz. Ayrıca, servis etiketi bulunan Dell ürünleriniz için kalıcı adres değişiklikleri de talep edebilirsiniz.
 • Ürün Kaydı - Bir perakende satıcı aracılığıyla bilgisayar satın alırsanız birinci sınıf kişiselleştirilmiş desteğimden faydalanmak için lütfen Dell sisteminizi kaydedin.
 • Daha fazla bilgi için Sahiplik Aktarımı ve Satış Kaydı Kılavuzu başlıklı Dell Knowledge Base makalesine başvurun.

Bilgisayarınız için uluslararası destek mevcut olabilir.

Uluslararası seyahat sırasında teknik destek ile iletişime geçmek için üç yöntem vardır:

 • Seyahat ettiğiniz ülkenin müşteri hizmetlerini arayın.
 • Yurt dışındayken kendi bölgenizin müşteri hizmetlerini arayın.
 • + 001 512-728-7424 numaralı telefondan Uluslararası Bekleme hattını arayın (ücretli, yalnızca İngilizce).
Not: Daha fazla bilgi ve Uluslararası Destek Telefon Numaraları için güncel iletişim listesinin yer aldığı Dell Uluslararası Servisler (İngilizce) sayfasına başvurun.

Dell, garantinizin süresi dolsa bile yardımcı olmaya hazırdır.

 • Dell bilgisayarınız için "garanti dışı" onarımlar ayarlamaya yönelik kullanışlı ipuçları ve rehberlik ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için Dell Sisteminizde "Garanti Dışı" Onarım Ayarlama (İngilizce) başlıklı Dell Knowledge Base makalesine başvurun.
 • Dell Garanti Durumu ve Onarım (İngilizce): Ürününüze yönelik olarak Dell garanti bilgilerine ve garanti dışı onarımlara genel bir bakış için bu videoyu izleyin. Önemli ayrıntılara dair bilgi edinin ve daha fazla bilgi edinmek için Dell web sitesinde hangi bölüme başvurmanız gerektiğini öğrenin.
Daha fazla bilgi için aşağıdaki kaynaklara başvurun:
 • GARANTİ ve DESTEK SERVİSLERİ (İngilizce): Bu sayfada garanti durumunuzu kontrol edebilir, garantinizi yenileyebilir, sahiplik aktarımı gerçekleştirebilir veya Dell ürününüzü kaydedebilirsiniz.
 • Dell Garanti Bilgileri (İngilizce): Ürününüze yönelik olarak Dell garanti bilgilerine genel bir bakış için bu videoyu izleyin. Önemli ayrıntılara dair bilgi edinin ve daha fazla bilgi edinmek için Dell web sitesinde hangi bölüme başvurmanız gerektiğini öğrenin. Bu videoda, ABD'nin Kuzey Amerika bölgelerine ve Kanada'ya odaklanılmıştır. SSS için http://pilot.search.dell.com/warranty adresine gidin.Article ID: SLN153567

Last Date Modified: 23/05/2018 04:46 PM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.