Knowledge Base

"Windows needs more space" error during upgrade to Windows 10 (Windows 10'a yükseltme sırasında "Windows daha fazla alana ihtiyaç duyuyor" hatası)


İçindekiler:

 1. "Windows needs more space" error during upgrade to Windows 10 (Windows 10'a yükseltme sırasında "Windows daha fazla alana ihtiyaç duyuyor" hatası)
  1. Yöntem 1: Birincil sabit sürücüde boş alan açın
  2. Yöntem 2: Harici bir USB depolama aygıtı kullanın
 2. Windows 10'a yükseltme yaptıktan sonra düşük disk alanı

Bu makale; Windows 10'a yükseltme yapan ve az miktarda boş alana sahip aygıtlarda ortaya çıkan bir hatayı, yükseltme işlemini yapmak için harici bir depolama aygıtının nasıl kullanılacağını ve bir yükseltme işleminden sonra geçici dosyaların nasıl kaldırılacağını açıklamaktadır.


"Windows needs more space" error during upgrade to Windows 10 (Windows 10'a yükseltme sırasında "Windows daha fazla alana ihtiyaç duyuyor" hatası)

Sabit sürücüleri küçük (32 GB veya daha az) veya çok dolu olan bilgisayarlar, Windows 10'a yükseltme sırasında bir hatayla karşılaşabilirler. Windows 10'a yükseltme sihirbazı, daha önceki işletim sisteminin bir yedeğini oluşturmak ve Windows 10'u yüklemek için büyük bir depolama alanına ihtiyaç duyar. Windows 10'a yükseltme işleminizi tamamlamak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:


Yöntem 1: Birincil sabit sürücüde boş alan açın

Birincil sabit sürücüde boş alan açmak, Windows 10 yükseltmesini yüklemek için yeterli alan oluşturmanın en kolay yoludur. Aşağıdaki seçenekleri göz önünde bulundurun:


Yöntem 2: Harici bir USB depolama aygıtı kullanın

Birincil sürücüde Windows 10'a yükseltmeye yetecek kadar boş yer açamazsanız yükseltme işlemini tamamlamak için bilgisayara bir USB anahtarı (16 GB veya daha büyük) veya harici bir USB sabit sürücü takabilirsiniz. Bir USB sabit sürücü taktıktan sonra, "Windows needs more space" ("Windows daha fazla alana ihtiyaç duyuyor") ekranı çıktığında, yükleme işlemine devam etmek için USB anahtarının veya USB sabit sürücünün sürücü harfini seçin.

Windows'un daha önceki sürümüne geri dönmek isterseniz Windows 10 yükseltme sihirbazının kullandığınız USB depolama aygıtına yüklediği verilere ihtiyacınız olacaktır.

Windows 10'a yükseltme yaptıktan sonra düşük disk alanı

Windows 10'a başarılı bir şekilde yükseltme yapıldıktan sonra, Windows; Windows 10'u kaldırıp Windows'un daha önceki sürümüne geri dönme seçeneğinizi saklı tutar. Bu dosyalar, siz yükseltme yaptıktan bir ay sonra otomatik olarak silinir. Boş disk alanı açmak için yükseltme işlemi sırasında kullanılmış olan geçici dosyaları kolayca silebilirsiniz. Bu dosyaları şimdi silmek için şu adımları uygulayın:

 1. Masaüstündeki Web'de ve Windows'ta ara kutusuna tıklayın ve "depolama" yazın.
 2. Arama penceresinin en üstünde çıkan Depolama (Sistem ayarları) seçeneğini işaretleyin.
 3. Sistem sürücünüzü seçin (örn. C:).
 4. Geçici dosyalar öğesini seçin.
 5. Windows'un önceki sürümleri menüsünün altında Daha önceki sürümleri sil öğesini seçin.
Article ID: SLN298780

Last Date Modified: 28/08/2015 11:22 AM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.