Dell wprowadził udoskonalenia do środowisk kampusowych i data center, w tym nowe rozwiązania zarządzane w chmurze, oparte na technologiach firm Dell oraz Aerohive. Oprócz tego potentat technologiczny znacznie udoskonalił system Operating System 10 i platformy serwerów typu rack dla centrów przetwarzania danych.

                                                 Dell Data center Rack Serwer
           
Rozszerzenie oferty Dell One Network — nowe środowisko przewodowej i bezprzewodowej sieci kampusowej z zarządzaniem w chmurze, oparte na technologii Aerohive.

Realizując swoją wizję One Network (w jezyku angielskim) Campus, firma Dell we współpracy z Aerohive (w jezyku angielskim) stworzyła nowe rozwiązania zarządzania chmurowego za pomocą bezprzewodowej i przewodowej sieci. Ponadto Dell Networking zintegrował przełączniki N-Series i punkty dostępowe Aerohive, tworząc Aerohive HiveManager NG (w jezyku angielskim) — rozwiązanie nowej generacji do zarządzania w chmurze. Wspomniana technologia wyznacza nowy standard konwergencji sieci przewodowych i bezprzewodowych, ponieważ udostępnia funkcje zarządzania klasy korporacyjnej, zarówno w chmurze publicznej, jak i prywatnej.

HiveManager NG jest wyposażony w dostosowywalny interfejs ukierunkowany na użytkownika i udostępnia informacje — ogólne lub szczegółowe — o wszystkich aspektach urządzeń sieciowych Dell i Aerohive, włącznie z aplikacjami, użytkownikami, statusami portów przełącznika oraz zarządzaniem politykami. Dell rozszerzył także swoją cenioną w branży ofertę wsparcia technicznego ProSupport. Udostępnienie użytkownikom jednego punktu kontaktowego do wszelkich spraw związanych ze wsparciem dla zunifikowanej sieci, pozwoliło na uproszczenie zarządzania konwergentną siecią przewodową oraz bezprzewodową. Dzięki technologii SupportAssist oferta ProSupport zapewnia automatyczne prewencyjne i predykcyjne wsparcie techniczne, co z kolei pozwala na zapobieganie problemom i ich rozwiązywanie. Aerohive i Dell dokonały postępu dostarczając prawdziwie jednolite rozwiązanie.

Główne tendencje, takie jak chmura i programowalna sieć komputerowa, tworzą dynamicznie zmieniający się krajobraz IT, zarówno w sieciach kampusowych jak i w centrach przetwarzania danych. - powiedział Tom Burns, wiceprezes i dyrektor generalny Dell Networking and Enterprise Infrastructure. Nowe rozwiązania sieciowe firmy Dell pozwalają naszym klientom poprowadzić te zmiany przy pomocy gotowych na wyzwania przyszłości systemów, otwartej technologii i ogromnej efektywności. – dodaje Tom Burns.

Wiele przedsiębiorstw korzysta już z kompleksowych rozwiązań firmy Dell, a jedną z nich jest Movement Mortgage, czyli dynamicznie rozwijająca się prywatna spółka udzielająca kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników w ponad 300 oddziałach na terenie całego kraju. Zunifikowana platforma bezprzewodowa, obejmująca całość naszej działalności oraz wszystkie oddziały, już przez samo swoje działanie zdecydowanie zwiększyła wydajność i produktywność naszych pracowników oraz usprawniła pracę naszego personelu informatycznego — powiedział Dan Lane, dyrektor ds. informatycznych w Movement Mortgage.

Wiele przedsiębiorstw korzysta już z kompleksowych rozwiązań firmy Dell, a jedną z nich jest Movement Mortgage, czyli dynamicznie rozwijająca się prywatna spółka udzielająca kredytów hipotecznych w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników w ponad 300 oddziałach na terenie całego kraju. — powiedział

Osiągnięcia te stanowią przykłady realizacji wspólnego celu Dell i Aerohive w zakresie zarządzania systemami informatycznymi w chmurze, jakim jest usprawnienie eksploatacji, konfigurowania, monitorowania i diagnozowania wszystkich elementów sieci klienta. Jesteśmy przekonani, że zarządzanie w chmurze pozwoli naszym klientom przekształcić sposób obsługi ich klientów — powiedział David Flynn, dyrektor generalny Aerohive Networks. Jesteśmy dumni z tego, że używane przez naszych klientów funkcje klasy korporacyjnej umożliwiające zarządzanie w chmurze zostały rozszerzone o zarządzanie punktami dostępowymi do przełączników Dell. HiveManager NG wyznacza nowy standard budowania sieci i zarządzania nimi. – dodaje David Flynn.

Nowe serwery stelażowe dla centrum przetwarzania danych

Firma Dell poinformowała także o wprowadzeniu nowych serwerów typu rack zoptymalizowanych z myślą o przyśpieszeniu wdrażania sieci 10 Gb/s z wykorzystaniem najnowszych funkcji sprzętowych. Analitycy branżowi przewidują, że w ciągu najbliższych czterech lat nastąpi znacząca migracja do sieci 10 Gb/s, ponieważ klienci korporacyjni zaczną wycofywać z eksploatacji sieci o szybkości 1 Gb/s.

Przełączniki S4048T-ON oraz S6010-ON (dostępne od drugiej połowy maja) zostały zaprojektowane pod kątem różnych potrzeb, ale mają pewne cechy wspólne, takie jak:

  • ukierunkowanie na wymagania dużych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów potrzebujących wysokiej wydajności przetwarzania danych;
  • zgodność z ONIE, co oznacza, że użytkownicy chmury i Web 2.0 otrzymują do dyspozycji środowisko sieci otwartej z w pełni przetestowanymi i zweryfikowanymi systemami operacyjnymi dostarczanymi przez podmioty trzecie;
  • bardziej zaawansowane funkcje obsługi VXLAN, większe tabele i rozszerzone buforowanie w porównaniu z wcześniejszymi modelami Della;

S4048T

  • Dell Networking S4048T to przełącznik 10GBase-T specjalnie zaprojektowany do łączenia serwerów i pamięci masowych, zapewniający klientom ochronę inwestycji.
  • Przełącznik obsługuje liczne konfiguracje wydajnych portów, ale cechuje się zwartą konstrukcją w obudowie wielkości 1RU.

S6010

  • Dell Networking S6010-ON jest przeznaczony dla wymagających środowisk data center i zapewnia optymalną gęstość oraz atrakcyjny wskaźnik wydajności do ceny.
  • Dell S6010-ON zapewnia wydajność dorównującą szybkości linii dzięki matrycy przełączającej bez blokowania, udoskonalonemu buforowaniu pakietów oraz ograniczeniu nadsubskrypcji (przyłączania nadmiernej liczby urządzeń do tego samego portu w celu optymalizacji jego wykorzystania).

Dodatkowe informacje

Informacje o firmie Dell

Firma Dell Inc. zaspokaja potrzeby klientów, oferując im nowatorskie technologie i usługi, które pozwalają osiągnąć więcej. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://dell.pl/

Kontakty dla mediów:

Rafał Gajerski

MondayPR

+48 784 631 493

Rafal.gajerski@mondaypr.pl

Aleksandra Bojanowska

MondayPR

+ 48 668 824 253

aleksandra.bojanowska@mondaypr.pl

Adrian Domański

MondayPR

+48 518 586 777

Adrian.domanski@mondaypr.pl