Dell informuje o udoskonaleniu oferty czterogniazdowych serwerów PowerEdge trzynastej generacji (w jezyku angielskim), które zostały stworzone z myślą o wymagających środowiskach biznesowych każdej wielkości — od wdrożeń na dużą skalę po zdalne biura i oddziały. Zoptymalizowane i ulepszone pod względem wydajności i mocy obliczeniowej urządzenia Dell PowerEdge są dostosowane do obsługi wielkich centrów danych, przeprowadzania analiz w czasie rzeczywistym i charakteryzują się wysokim stopniem wirtualizacji wszelakich środowisk. Dzięki temu zapewniają one elastyczność, skalowalność i łatwość zarządzania potrzebami, a zarazem pomagają klientom w budowaniu przedsiębiorstwa gotowego na wyzwania przyszłości. 
    
        Dell PowerEdge   Dell PowerEdge   Dell PowerEdge

Klienci poszukują dziś centrów przetwarzania danych o wysokim stopniu wirtualizacji, które bez trudu sprostają coraz większym obciążeniom. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na analizy wielkich zbiorów danych spowoduje to rozwój rynku serwerów czterogniazdowych. — powiedział Ashley Gorakhpurwalla, wiceprezes i dyrektor jednostki Dell Server Solutions. Czterogniazdowe serwery Dell zostały opracowane z myślą o wymagających klientach i cechują się światowej klasy wydajnością, dzięki czemu przyspieszają działanie podstawowych aplikacji biznesowych, a przy tym zwiększają gęstość i konsolidację obciążeń.

Większa elastyczność i skalowalność nowych serwerów Dell PowerEdge R830

Dell PowerEdge R830 to podstawowy czterogniazdowy serwer dla platform typu rack. Urządzenie zaprojektowano z myślą o aplikacjach baz danych, wirtualizacji i skalowaniu poziomym oraz środowiskach VDI. Wraz z wprowadzeniem modelu PowerEdge R830 z procesorami z rodziny Intel Xeon E5-4600 v4 oferta czterogniazdowych serwerów Dell PowerEdge stała się najszerszą gamą urządzeń przedsiębiorstwa.

Dzięki czterem procesorom i maksymalnie 48 modułom pamięci RAM DIMM serwery Dell PowerEdge R830 zapewniają optymalne połączenie skalowalności, elastyczności i zagęszczenia zarówno dla wirtualnych wdrożeń skalowalnych w poziomie, jak i wdrożeń VDI. Co ważne, czterogniazdowe rozszerzenie rodziny procesorów Intel Xeon E5 nie tylko udostępnia klientom więcej opcji, ale także zwiększa elastyczność rozbudowywania infrastruktury i rozwijającego się przedsiębiorstwa w środowisku zabezpieczeń udoskonalonych sprzętowo.

Dzięki czterem procesorom i maksymalnie 48 modułom pamięci RAM DIMM serwery Dell PowerEdge R830 zapewniają optymalne połączenie skalowalności, elastyczności i zagęszczenia zarówno dla wirtualnych wdrożeń skalowalnych w poziomie, jak i wdrożeń VDI. Co ważne, czterogniazdowe rozszerzenie rodziny procesorów Intel Xeon E5 nie tylko udostępnia klientom więcej opcji, ale także zwiększa elastyczność rozbudowywania infrastruktury i rozwijającego się przedsiębiorstwa w środowisku zabezpieczeń udoskonalonych sprzętowo.

Optymalizacja obsługi dużych obciążeń

Flagowy model serwera PowerEdge E930 wykorzystuje moc obliczeniową i wyjątkowe, udoskonalone sprzętowo możliwości nowej rodziny procesorów Intel Xeon E7-8800 v4, takie jak technologia Intel Run Sure. PowerEdge E930 z procesorem Intel Xeon E7-8890 V4 charakteryzuje się najlepszą w branży wydajnością bazy danych w pamięci, co zostało potwierdzone przez ustanowienie trzech nowych rekordów świata w testach porównawczych:

Rekordowy wynik w standardowym teście porównawczym dla zaawansowanych obciążeń mieszanych w hurtowni danych SAP BW (BW-AML) z 2 mld rekordów na platformie SAP HANA. Nowy wynik jest o 24,77% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3.

Rekordowy wynik w standardowym teście porównawczym dla zaawansowanych obciążeń mieszanych w hurtowni danych SAP BW (BW-AML) z 4 mld rekordów na platformie SAP HANA. Nowy wynik jest o 23,06% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3.

Nowy rekord świata w teście porównawczym dla standardowej aplikacji SAP Sales and Distribution (SD). Nowy wynik jest o 33,09% lepszy od poprzedniego rekordu świata dla serwerów czterogniazdowych, wyznaczonego przez model Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v3.

Dell PowerEdge R930 ponadto pomaga klientom w szybkim wdrażaniu aplikacji intensywnie korzystających z bazy danych w łatwym skalowaniu pionowym i lepszym zarządzaniu infrastrukturą oraz obsługą obciążeń o znaczeniu krytycznym. Oprócz wspomnianego serwera, w sprzedaży są dostępne także trzy ulepszone modele: R830, FC830 oraz M830.

Rodzinę procesorów Intel Xeon E7-8800 v4 charakteryzuje największa wydajność w branży, nowe udoskonalone sprzętowo zabezpieczenia, szeroka gama zaawansowanych funkcji zwiększających niezawodność i najlepsza pojemność pamięci na gniazdo. Serwery wyposażone we wspomniane procesory poradzą sobie z obciążeniami o znaczeniu krytycznym, które wymagają najintensywniejszego przetwarzania danych. Oprócz tego pozwolą one na szybkie wydobywanie użytecznych informacji z olbrzymich zbiorów danych. — powiedziała Lisa Spelman, wiceprezes i dyrektor działu marketingu produktów Intel Xeon i rozwiązań dla centrów przetwarzania danych w firmie Intel.

Optymalizacja wydajności bazy danych

Serwer Dell PowerEdge R930 z bazą danych MSFT SQL Server 2016 i jej wbudowaną wydajną hurtownią danych, zapewnia moc obliczeniową niezbędną do wirtualizacji i obsługi obciążeń w bazach, które wymagają dużych ilości pamięci. Serwer Dell PowerEdge R930 z macierzą Dell Compellent SC9000 złożoną z samych dysków flash, hurtownią danych w bazie MS SQL Server 2016 i najnowszym adapterem Fiber Channel Emulex 16G Gen 6 osiągnął o 99,4% większą przepustowość pamięci masowej i o 44% szybszą obsługę operacji wejścia-wyjścia niż starsze rozwiązanie Fiber Channel Emulex 8G Gen 5IV.

Serwer Dell PowerEdge R930 z bazą danych MSFT SQL Server 2016 i jej wbudowaną wydajną hurtownią danych, zapewnia moc obliczeniową niezbędną do wirtualizacji i obsługi obciążeń w bazach, które wymagają dużych ilości pamięci. Serwer Dell PowerEdge R930 z macierzą Dell Compellent SC9000 złożoną z samych dysków flash, hurtownią danych w bazie MS SQL Server 2016 i najnowszym adapterem Fiber Channel Emulex 16G Gen 6 osiągnął o 99,4% większą przepustowość pamięci masowej i o 44% szybszą obsługę operacji wejścia-wyjścia niż starsze rozwiązanie Fiber Channel Emulex 8G Gen 5.

Czterogniazdowe serwery modułowe Dell PowerEdge

Oferta serwerów czterogniazdowych Dell ma zapewnić klientom swobodę wyboru platformy, aby mogli optymalnie zaspokoić swoje potrzeby w zakresie gęstości, skalowalności, łatwości zarządzania i elastyczności centrum przetwarzania danych. Oprócz serwerów Dell PowerEdge R930 i R830 przeznaczonych do montażu w platformach typu rack, Dell modernizuje platformy konwergentne PowerEdge FX2 i PowerEdge M1000e z serwerami Dell PowerEdge FC830 i Dell PowerEdge M830 typu blade, wyposażonymi w procesory Intel Xeon E5-4600 v4.

Dell PowerEdge FC830 to czterogniazdowy węzeł obliczeniowy o pełnej szerokości dla architektury Dell PowerEdge FX, który pomaga przedsiębiorstwom szybko konfigurować całe obciążenia za pomocą modułowych bloków zasobów informatycznych. Ta konwergentna platforma zapewnia dwukrotnie większą gęstość niż jakiekolwiek inne czterogniazdowe rozwiązanie w branży, idealnie nadaje się więc do wdrożeń klastrów Oracle RAC i wdrożeń czterogniazdowych o dużej gęstościV.

Serwer Dell PowerEdge M830 jest czterogniazdowym serwerem typu blade o pełnej wysokości, który umożliwia maksymalną konsolidację centrum przetwarzania danych i udostępnia olbrzymią moc obliczeniową.

Dostępność i informacje dodatkowe

Serwery Dell PowerEdge R930 przeznaczone do montażu w platformach typu rack 4S/4U z procesorami z rodziny Intel Xeon E7-8800 v4 są już dostępne w sprzedaży. Z kolei, Dell PowerEdge R830 przeznaczone do montażu w szafach typu rack oraz serwery typu blade Dell PowerEdge FC830 i M830 pojawią się na rynku jeszcze w czerwcu tego roku.

Informacje o firmie Dell

Firma Dell Inc. zaspokaja potrzeby klientów, oferując im nowatorskie technologie i usługi, które pozwalają osiągnąć więcej. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.dell.co.uk (w jezyku angielskim).

Dell i Dell PowerEdge są znakami towarowymi firmy Dell Inc. Dell nie rości żadnych praw majątkowych do marek i nazw innych firm.

SAP i wymienione w niniejszym tekście nazwy innych produktów i usług SAP oraz ich symbole logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP SE (lub przedsiębiorstwa stowarzyszonego SAP) w Niemczech i innych krajach. Więcej informacji i komunikatów dotyczących znaków towarowych można znaleźć pod adresem http://www.sap.com/corporate-en/legal/copyright/index.epx (w jezyku angielskim).

Intel i Xeon to zastrzeżone znaki towarowe firmy Intel Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Dell nie rości żadnych praw majątkowych do marek i nazw innych firm.

Więcej informacji na temat wyników testów wydajnościowych i porównawczych firmy Intel można znaleźć pod adresem www.intel.com/E7v4Records (w jezyku angielskim).

Wszystkie pozostałe nazwy produktów i usług wymienione w niniejszym dokumencie są znakami towarowymi odpowiednich firm.

Kontakty dla mediów:

Rafał Gajerski

MondayPR

+48 784 631 493

Rafal.gajerski@mondaypr.pl

Aleksandra Bojanowska

MondayPR

+ 48 668 824 253

aleksandra.bojanowska@mondaypr.pl

Adrian Domański

MondayPR

+48 518 586 777

Adrian.domanski@mondaypr.pl


iWyniki uzyskane przez serwer Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v4 w teście porównawczym SAP BW-AML dla 2 mld rekordów początkowych: 29 560 kroków nawigacyjnych dla zapytań zaawansowanych. Certyfikat SAP nr 2016026 można znaleźć pod adresem www.sap.com/benchmark (w jezyku angielskim)

ii
Wyniki uzyskane przez serwer Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v4 w teście porównawczym SAP BW-AML dla 4 mld rekordów początkowych: 18 440 kroków nawigacyjnych dla zapytań zaawansowanych. Certyfikat SAP nr 2016026 można znaleźć pod adresem www.sap.com/benchmark (w jezyku angielskim)

iii
Wyniki uzyskane przez serwer Dell PowerEdge R930 z procesorami E7v4 w teście porównawczym SAP SD SAPS: 226 300 SAPS. Certyfikat SAP nr 2016028 można znaleźć pod adresem www.sap.com/benchmark (w jezyku angielskim)

i,ii,iii Na podstawie wewnętrznych testów firmy Dell przeprowadzonych przy użyciu testów porównawczych SAP. Certyfikat nr 2016019 przyznany przez SAP Benchmark Council w maju 2016 r.

iv Na podstawie wyników wstępnych testów zewnętrznych, przeprowadzonych na zlecenie firmy Dell przez przedsiębiorstwo Demartek w czerwcu 2016 r., w których w ramach testu porównawczego dla obciążenia hurtowni danych SQL 2016 Data Warehousing porównano serwer Dell R930 wyposażony w nowy adapter Emulex LPe 31000 16G FC Gen 6, podłączony do macierzy Dell Compellent SC9000 z samymi dyskami flash, z tym samym serwerem Dell R930 wyposażonym w oferowany dotychczas adapter Emulex LPe 15002B 8G FC Gen5 (406-BBHK). Podobne testy powtórzono z nowym adapterem Emulex LPe32000 32G FC, porównując go z adapterem dostarczanym dotychczas.

V Na podstawie wewnętrznej analizy konkurencji przeprowadzonej przez firmę Dell, maj 2016 r.