Firma Dell EMC ogłosiła, że poszerza wsparcie środowisk Microsoft poprzez nowe rozwiązania Microsoft Azure Services i Validated Systems dla Microsoft Exchange oraz SQL. Podkreślono duże zainteresowanie klientów rozwiązaniem Dell EMC Hybrid Cloud System dla środowisk Microsoft. Dzięki tym nowym usługom i systemom walidowanym klienci będą mogli zwiększyć elastyczność biznesową, poprawić efektywność i obniżyć koszty, stosując chmurę hybrydową i rozwiązania infrastrukturalne, które można w łatwy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb.

Dzięki współpracy z Microsoft firma Dell EMC poinformowała o wypuszczeniu na rynek nowego zestawu usług Azure Cloud Services (w języku angielskim), umożliwiającego klientom proste wdrożenie usług w chmurze hybrydowej i zwiększenie w ten sposób wydajności oraz poszerzenie możliwości infrastruktury IT. Dostarczane usługi w chmurze są hostowane na platformie Azure, oraz zarządzane i udostępniane w oparciu o nią. Rozwiązanie wspierane jest dodatkowo przez umowę z Dell EMC o gwarantowanym poziomie świadczenia usług klasy korporacyjnej, całodobowe wsparcie techniczne i monitorowanie stanu technicznego usług. Ponadto, klienci płacą tylko za usługi, z których skorzystali i nie wiążą ich umowy długoterminowe. Nowe usługi obejmują:

  • Azure Backup – elastyczne, bezpieczne, skalowalne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, z portfolio zarządzania chmurą firmy Microsoft. Skorzystanie z tej usługi nie wymaga początkowej inwestycji finansowej: opłaty naliczane są na podstawie faktycznego wykorzystania, co pozwala osiągnąć znaczne oszczędności przy jednoczesnej ochronie danych przetwarzanych w maszynach wirtualnych lub na serwerach fizycznych, jak również na platformie Azure.
  • Azure Dev/Test Labs – usługa umożliwiająca programistom i testerom szybkie tworzenie i testowanie środowisk Windows i Linux, z wykorzystaniem szablonów wielokrotnego użytku i wstępnie skonfigurowanych środowisk na platformie Azure, aby zminimalizować nakład czasu i potencjalne straty po stronie klienta, kontrolować koszty i wydajnie skalować testowanie obciążeniowe.
  • Azure Business Continuity Solution – rozwiązanie wykorzystujące wiele usług platformy Azure, oferowanych wraz z usługami Dell EMC: consultingiem, obsługą administracyjną, wsparciem technicznym obejmującym analizę i naprawę usterek oraz zintegrowanymi płatnościami. Takie rozwiązanie umożliwia zapewnienie małym przedsiębiorstwom ciągłości biznesowej klasy korporacyjnej, w radykalnie uproszczonej wersji: bez konieczności projektowania, tworzenia i utrzymania odpowiedniego oprogramowania na własną rękę.
Nowe systemy walidowane wspierają analitykę i współpracę biznesową

Od momentu wprowadzenia (w języku angielskim) systemu na rynek w październiku 2015 r. klienci z rozmaitych branż – od usług finansowych po dostawców technologii – wybierali Dell EMC Hybrid Cloud System (DHCS) dla środowisk Microsoft (w języku angielskim) do swoich chmur hybrydowych. Teraz korzystają z pierwszego zintegrowanego rozwiązania chmury hybrydowej w branży, pozwalającego na uproszczenie i zautomatyzowanie wdrożenia i utrzymywania chmury, a także na najwyższy poziom zarządzania, kontroli oraz automatyzacji opartej na zasadach, w odniesieniu do platformy Azure, z opcjonalnym, unikatowym systemem płatności, zmniejszającym ryzyko inwestycyjne.

Dell EMC jest także liderem w dziedzinie infrastruktury konwergentnej: testowanych i walidowanych architektur referencyjnych, pakietów rozwiązań, systemów walidowanych oraz dopracowanych i autorsko zaprojektowanych systemów do różnorodnych zastosowań. Portfolio Dell EMC w zakresie infrastruktury konwergentnej obejmuje całe spektrum rozwiązań: od budowanych od podstaw do gotowych do wdrożenia, dzięki czemu klienci mogą łatwo i skutecznie wdrażać u siebie najważniejsze technologie, takie jak pamięć masowa zdefiniowana programowo czy architektura typu scale-out, korzystając z najlepszych rozwiązań na rynku. Poszerzając ofertę infrastruktury definiowanej przez usługi (w języku angielskim), firma Dell EMC zaprezentowała dziś dwa dodatki do swoich systemów walidowanych (w języku angielskim):

  • System walidowany Dell EMC do środowisk Microsoft SQL zaprojektowano z myślą o najwyższej wydajności, znacznych oszczędnościach i skalowalności odpowiedniej do przyszłych potrzeb. System umożliwia klientom przetwarzanie transakcji online w pamięci (ang. online transaction processing, OLTP) do 30 razy szybciej (w języku angielskim) przy użyciu Microsoft SQL Server 2016, a także zintegrowanie rozproszonych starszych baz danych z najnowszymi serwerami PowerEdge R830 (w języku angielskim) firmy Dell EMC – to nowoczesne rozwiązanie umożliwia więc niezwykle wydajne i korzystne cenowo przechowywanie danych.
  • Dell EMC Validated System dla Microsoft Exchange (w języku angielskim) to wstępnie zaprojektowane i walidowane rozwiązanie dla centrów danych do zarządzania obciążeniami poczty elektronicznej. Ten wysoce skalowalny system skraca okres oczekiwania na zwrot z inwestycji dzięki krótszemu procesowi projektowania, dostawy i konfiguracji w przypadku Exchange Server 2016. Zaprojektowano go tak, by uzyskać wyjątkowo wysoką skalowalność i obniżyć całkowity koszt utrzymania poprzez konsolidację zasobów, zoptymalizowanie struktury przechowywania i wprowadzenie wydajnego systemu zarządzania, w oparciu o serwer PowerEdge R730xd (w języku angielskim).

Nowe systemy walidowane firmy Dell EMC można skonfigurować, zamówić i kupić w ciągu kilku minut, a narzędzia do zarządzania cyklem życia umożliwiają klientom łatwe wdrażanie, skalowanie i aktualizowanie systemów.

Dell EMC

Dell EMC (w języku angielskim), część Dell Technologies (w języku angielskim), umożliwia modernizację, automatyzację i transformację centrów danych przy użyciu najlepszej na rynku infrastruktury konwergentnej, serwerów oraz technologii przechowywania i ochrony danych. Tym samym zapewnia firmom solidną podstawę do transformacji infrastruktury IT poprzez wdrożenie chmury hybrydowej oraz do rozwoju biznesu przy użyciu aplikacji typu cloud-native i rozwiązań big data. Dell EMC dostarcza swoje kompleksowe i innowacyjne rozwiązania klientom ze 180 krajów – w tym 98 proc. firm z listy Fortune 500.

Kontakty dla mediów:

Szymon Solnica

Monday PR

+48 694 921 188szymon.solnica@mondaypr.pl

Rafał Gajerski

Monday PR

+48 784 631 493

rafal.gajerski@mondaypr.plDell, EMC i inne znaki towarowe są znakami towarowymi firmy Dell Inc. lub jej spółek zależnych. Pozostałe znaki towarowe mogą należeć do odpowiednich podmiotów.
 

Informacja o stwierdzeniach wybiegających w przyszłość

Oświadczenia zawarte w niniejszej informacji prasowej na temat planów i celów firmy Dell Technologies związanych z jej produktami, usługami i rozwiązaniami to oświadczenia dotyczące przyszłości w rozumieniu sekcji 21E amerykańskiej Ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1934 r. oraz sekcji 27A Ustawy o obrocie papierami wartościowymi z 1933 r., wydane w oparciu o obecne przewidywania firmy Dell Technologies. Wyniki osiągnięte w przyszłości przez firmę Dell Technologies mogą znacznie odbiegać od wyrażonych lub sugerowanych w powyższych oświadczeniach dotyczących przyszłości, z powodu zagrożeń, niepewności i innych czynników opisanych w raportach firmy Dell Technologies i pozostałych dokumentach złożonych w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, dostępnych do wglądu na stronie internetowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, pod adresem: www.sec.gov (w języku angielskim).