Spoločnosť Dell predstavila Dell Wireless Dock (v angličtine), prvú a jedinú dokovaciu stanicu založenú na bezdrôtovej technológii WiGig. Toto zariadenie je schopné pripojiť k pracovnému notebooku periférne zariadenia ako monitor, dataprojektor, klávesnicu alebo myš pričom zvláda aj prenos videa vo vysokej kvalite. Dokovacia stanica zároveň rozširuje konektivitu notebookov a najmä ultrabookov pridaním dodatočných portov.

Bezdrôtový štandard WiGig umožňuje až 10 násobne rýchlejší prenos dát v porovnaní s poslednou generáciou WiFi sietí. Hlavnými výhodami okrem rýchlosti je jednoduchosť, flexibilita a väčšia konektivita pre zapojenie periférií. Z mobilných zariadení zatiaľ novú dokovaciu stanicu podporuje ultrabookTM Dell Latitude 6430u (v angličtine).

„Bezdrôtové dokovacie stanice prinášajú do kancelárií, na pracovné stoly a do zasadacích miestností skutočnú bezdrôtovú éru. Vďaka WiGig štandardu zmiznú káble na pripojenie periférnych zariadení úplne,“ povedal hovorí Pavol Varga, riaditeľ pre oblasť firemných riešení Dell Slovensko a Rakúsko. „Dell Wireless Dock je príkladom nášho prístupu k rozvoju inovatívnych riešení, ktoré prinášajú zákazníkom praktický úžitok z najnovších technológií.“

Dell Wireless Dock je určený na použitie v kanceláriách, zasadacích miestnostiach či učebniach. Zariadenie ponúka rýchlu a pohodlnú konektivitu pre monitory, projektory, sieťové prvky, reproduktory a ďalšie periférne zariadenia. Podporuje až dva externé displeje pripojené cez DisplayPort alebo HDMI, obsahuje tri porty USB 3.0 pre periférne zariadenia a Audio In/Out port na prenos hlasu cez IP, pri rýchlosti až 4,6 gigabitov za sekundu.

Jednoduchú správu a manažment novej dokovacej stanice v podnikovom prostredí umožňuje aktualizovaný Dell Connection Manager, ktorý odteraz podporuje aj zariadenia WiGig.

http://www.zive.sk/tlacove-spravy/prve-zariadenie-s-wigig-pre-pracovne-nasadenie/sc-5-a-307588/default.aspx

Európske obchodné centrum Dell Bratislava

Spoločnosť Dell pôsobí na Slovensku prostredníctvom európskej pobočky od roku 2002. Za uplynulých desať rokov sa pretransformovala z predajného centra pre nemecky hovoriace krajiny na Európske obchodné centrum, v ktorom sa integrujú mnohé obchodné činnosti ako financie, marketing, ľudské zdroje, technická podpora, predaj, zákaznícky servis a iné. V Bratislave pôsobí jedno z kľúčových globálnych centier pre finančné služby, ktoré zamestnáva 550 ľudí. Európske obchodné centrum Dell Bratislava celkovo zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Prehľad voľných pracovných pozícií v Európskom obchodnom centre Dell Bratislava nájdete na http://jobs.dell.com (v angličtine)

Spoločnosť Dell

Dell Inc. (NASDAQ: DELL) je popredným predajcom počítačových systémov na svete. Unikátny priamy model podnikania je založený na rešpektovaní požiadaviek zákazníkov, dodávaní inovatívnych technológií a kvalitnom servise. Viac informácií na www.dell.com