Spoločnosť Dell predstavuje Dell Active Fabric – platformu sieťových riešení, ktoré urýchlia prechod firemných zákazníkov na vysokovýkonné konvergované a virtualizované systémy či privátny cloud. Nová platforma obsahuje riešenia pre budovanie softvérovo definovaných sietí (SDN), virtualizačné nástroje, centrálny riadiaci softvér Active Fabric Manager v1.5 a prvý modulárny 1U 10/40 GbE top-of-rack LAN/SAN prepínač Dell Networking S5000.

„Active Fabric zefektívňuje prevádzku a manažment IT infraštruktúry – vedie k zníženiu finančných nákladov a k úspore elektrickej energie. Tieto výhody ešte umocňuje škálovateľnosť platformy, ktorá je pripravená rásť spolu s potrebami firmy,“ hovorí Ondrej Bačina, Enterprise Brand Manager spoločnosti Dell. Podľa spoločnosti Gartner[1] platforma Active Fabric „umožňuje správcom siete znížiť investičné náklady o 30 až 70 % a ušetriť na operatívnych nákladoch 30 a viac percent“. V porovnaní s klasickými sieťovými riešeniami dokáže Dell Active Fabric znížiť rozpočet na IT v priemere o 59 % a ušetriť 77 % nákladov na elektrickú energiu.[2]

Dátové centrá budúcnosti už dnes

Novinka spoločnosti Dell reaguje aj na aktuálne potreby operátorov dátových centier, ktorí hľadajú otvorenú sieťovú architektúru a odkláňajú sa od uzavretých proprietárnych systémov postavených na tradičnej troj-vrstvovej architektúre. Medzi faktormi, ktoré hovoria v prospech otvoreného prístupu patria:

  • Dopyt po virtualizovaných riešeniach, ktoré menia požiadavky na parametre sieťovej prevádzky
  • Nástup softvérovo definovaného networkingu, ktorý umožňuje programovanie sieťových prvkov
  • Optimalizácia IT postavená na konvergovanej infraštruktúre, ktorá znižuje náklady aj čas potrebný na správu a nasadzovanie IT riešení
  • Tlak na konsolidáciu dátových tokov s postupnou migráciou na 10 GbE serverové platformy

Špecifikácia Dell Active Fabric

  • Podporuje virtualizované, softvérovo definované a konvergované prostredia
  • Vysokovýkonné 10 GbE a 40 GbE L2/L3 multipath fabrics
  • LAN/SAN konvergované riešenie využívajúce Data Center Bridging (iSCSI, Fibre Channel (FC) and Fibre Channel over Ethernet (FCoE))
  • Podpora OpenFlow
  • Štandardné rozhrania northbound a southbound

Doplňujúce informácie

Dell Networking (v angličtine)
Dell SDN point of view whitepaper (v angličtine)
Dell at Interop Las Vegas 2013 (v angličtine)
Dell Tech Center - Networking

Dostupnosť
Dell 10G a 40G Active Fabric sú k dispozícii celosvetovo v rámci spoločnosti Dell a u jej globálnych obchodných partnerov PartnerDirect. Active Fabric Manager v1.5 bude dostupný koncom mája 2013. Prepínač Dell Networking S5000 bude k dispozícii pre všetky krajiny od júla 2013.

http://www.aktuality.sk/clanok/227112/dell-stavia-na-softverovo-definovane-siete/

Európske obchodné centrum Dell Bratislava

Spoločnosť Dell pôsobí na Slovensku prostredníctvom európskej pobočky od roku 2002. Za uplynulých desať rokov sa pretransformovala z predajného centra pre nemecky hovoriace krajiny na Európske obchodné centrum, v ktorom sa integrujú mnohé obchodné činnosti ako financie, marketing, ľudské zdroje, technická podpora, predaj, zákaznícky servis a iné. V Bratislave pôsobí jedno z kľúčových globálnych centier pre finančné služby, ktoré zamestnáva 550 ľudí. Európske obchodné centrum Dell Bratislava celkovo zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Prehľad voľných pracovných pozícií v Európskom obchodnom centre Dell Bratislava nájdete na http://jobs.dell.com (v angličtine)

Spoločnosť Dell

Dell Inc. (NASDAQ: DELL) je popredným predajcom počítačových systémov na svete. Unikátny priamy model podnikania je založený na rešpektovaní požiadaviek zákazníkov, dodávaní inovatívnych technológií a kvalitnom servise. Viac informácií na www.dell.com.
______________________________________________________________________________________________

[1] Štúdia spoločnosti Gartner z marca 2013: Optimálna veľkosť podnikového dátového centra
[2] Výsledky interných testov v laboratóriách spoločnosti Dell v roku 2013 podľa sieťových priemyselných štandardov, porovnanie konfigurácie prepínačov Dell S4810 a Z9000 a prepínačov Cisco Nexus 7000 a 5000.