Takmer stovka staromestských detí dnes po prvýkrát oficiálne otestovala nové detské ihrisko, ktoré vyrástlo v Medickej záhrade. K existujúcemu ihrisku pribudlo ďalšie, ktoré využijú najmä rodičia detí od 8 rokov. Ihrisko vzniklo opäť vďaka partnerstvu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto s Európskych obchodným centrom spoločnosti Dell, ktoré sídli v susedstve Medickej záhrady.

„Stáli sme tu takto pred rokom, keď sme otvárali ihrisko pre tých najmenších, stretávame sa tu dnes, aby sme „uviedli do života“ ihrisko pre škôlkarov a školákov. Onedlho sem pribudnú aj prvky pre seniorov – Medická záhrada preto bude v pravom zmysle slova záhradou pre všetky generácie,“ hovorí Táňa Rosová, starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Možnosť ovplyvniť vzhľad ihriska mali deti, žiaci z materských aj základných škôl, rodičia, učitelia a široká verejnosť. „Svoj názor vyjadrili v diskusiách a v hlasovaní a spoločnými silami sme dospeli k takému ihrisku, ktorá najmä deťom vyhovuje najviac,“ dodala starostka Rosová.

Výstavba nového detského ihriska bola možná vďaka finančnému príspevku 18-tisíc eur od Európskeho obchodného centra spoločnosti Dell.

„Súčasťou nášho firemného života sa stali aj dobrovoľné aktivity našich zamestnancov. Viac ako 400 z nich takto minulý rok odpracovalo 531 hodín. Pomohli napríklad vyzbierať odpad na námestí Eugena Suchoňa pred bratislavskou Redutou alebo upratať Pisztoryho palác. Pravidelne tiež chodia čistiť a skrášľovať Medickú záhradu. Aj tento rok chystáme ešte veľa spoločných projektov,“ hovorí Silvia Jeleníková, manažérka ľudských zdrojov Európskeho obchodného centra Dell Bratislava.

Staré Mesto podpísalo s Dellom zmluvu o spolupráci v marci minulého roka a iba o mesiac neskôr obaja partneri spoločne zrekonštruovali pôvodné detské ihrisko v Medickej záhrade.

Slávnostného otvorenia detského ihriska sa zúčastnili starostka mestskej časti Staré Mesto Táňa Rosová, Aongus Hegarty, prezident spoločnosti Dell pre región EMEA a Mark Moebius, viceprezident pre oblasť marketingu.

http://www.staremesto.sk/sk/news/view/deti-sa-mozu-v-medickej-vysantit-na-novom-ihrisku/section:egovernment

Európske obchodné centrum Dell Bratislava

Spoločnosť Dell pôsobí na Slovensku prostredníctvom európskej pobočky od roku 2002. Za uplynulých desať rokov sa pretransformovala z predajného centra pre nemecky hovoriace krajiny na Európske obchodné centrum, v ktorom sa integrujú mnohé obchodné činnosti ako financie, marketing, ľudské zdroje, technická podpora, predaj, zákaznícky servis a iné. V Bratislave pôsobí jedno z kľúčových globálnych centier pre finančné služby, ktoré zamestnáva 550 ľudí. Európske obchodné centrum Dell Bratislava celkovo zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Prehľad voľných pracovných pozícií v Európskom obchodnom centre Dell Bratislava nájdete na http://jobs.dell.com (v anglictine)

Spoločnosť Dell

Dell Inc. (NASDAQ: DELL) je popredným predajcom počítačových systémov na svete. Unikátny priamy model podnikania je založený na rešpektovaní požiadaviek zákazníkov, dodávaní inovatívnych technológií a kvalitnom servise. Viac informácií na www.dell.com.