Spoločnosť Dell uviedla notebook špeciálne vyvinutý pre študentov a učiteľov. Latitude 3330 (v anglictine) je tenký, ľahký, má odolný dizajn, ponúka nekompromisný výkon a celodennú životnosť zásluhou 6-článkovej batérie.[1] Výhodou z pohľadu IT administrátorov je jeho rýchle nasadenie v existujúcej školskej infraštruktúre. Novinka je už k dispozícii aj na slovenskom trhu za odporúčanú cenu 619 eur.

„Dell stavia na užívateľsky orientovaných zariadeniach, ktoré zohľadňujú aj potreby IT oddelení nielen vo firmách, ale aj v sektore verejných služieb. Táto filozofia sa odráža aj v novom Latitude 3330. Pri jeho vývoji sme brali ohľad na obmedzené kapacity správcov školských sietí a navrhli sme ho tak, aby jeho nasadenie šetrilo čas a peniaze školských IT oddelení,“ hovorí Petr Zajíček, Brand Manager spoločnosti Dell.

Prežije aj školskú prestávku

Nový „školský“ notebook je súčasťou radu podnikových zariadení Dell Latitude. Konštrukcia Latitude 3330 zvládne aj menej šetrné zaobchádzanie. Notebook je rozmerovo prispôsobený pre školské lavice a tašky. Namáhaný zrak študentov a vyučujúcich poteší 13,3 palcový antireflexný displej doplnený o webovú kameru s rozlíšením HD 720. Zaujímavosťou je integrovaná WiDi podpora[2], ktorá umožňuje komunikáciu v rámci virtuálnych tried. Latitude 3330 je možné vybaviť štandardnými pevnými diskami alebo vysokovýkonnými diskami SSD. Vďaka konektorom VGA, HDMI, USB 3.0 a voliteľnej USB dokovacej stanici ho možno jednoducho pripojiť k existujúcej infraštruktúre v triede, študovni alebo školskej knižnici. Novinka je pripravená na nasadenie v prostredí s Windows 8, Windows 7 alebo Linux Ubuntu.

V najbližších mesiacoch sa súčasťou notebooku Latitude 3330 stane aj nástroj Dell Data Protection | Encryption (v anglictine). Vďaka nemu môžu zamestnanci škôl a študenti spolupracovať v jednotne zabezpečenom prostredí, ktoré umožňuje šifrovanie dát na rôznych zariadeniach, vymeniteľných médiách a cloude. Pre správcov školských sietí je súčasťou Dell Latitude 3330 aj kompletná sada nástrojov na automatizáciu. Časovo náročné procesy, ako inštalácia, sledovanie a aktualizácia systémov sú rýchlejšie vďaka hlbokej integrácie s konzolami Dell Kace (v anglictine) či Microsoft System.

Technická špecifikácia: http://dell.to/12Ei1FM (v anglictine)

http://www.webnoviny.sk/veda-a-technika/dell-vyrobil-notebook-urceny-special/665332-clanok.html

Európske obchodné centrum Dell Bratislava

Spoločnosť Dell pôsobí na Slovensku prostredníctvom európskej pobočky od roku 2002. Za uplynulých desať rokov sa pretransformovala z predajného centra pre nemecky hovoriace krajiny na Európske obchodné centrum, v ktorom sa integrujú mnohé obchodné činnosti ako financie, marketing, ľudské zdroje, technická podpora, predaj, zákaznícky servis a iné. V Bratislave pôsobí jedno z kľúčových globálnych centier pre finančné služby, ktoré zamestnáva 550 ľudí. Európske obchodné centrum Dell Bratislava celkovo zamestnáva viac ako 1 800 ľudí. Prehľad voľných pracovných pozícií v Európskom obchodnom centre Dell Bratislava nájdete na http://jobs.dell.com (v anglictine)

Spoločnosť Dell

Dell Inc. (NASDAQ: DELL) je popredným predajcom počítačových systémov na svete. Unikátny priamy model podnikania je založený na rešpektovaní požiadaviek zákazníkov, dodávaní inovatívnych technológií a kvalitnom servise. Viac informácií na www.dell.com
______________________________________________________________________________________________

[1] Testovacia konfigurácia bola vybavená 4 GB pamäťou RAM, 128 GB diskom SSD, grafickou kartou Intel HD 4000, procesorom Intel Core i5 a operačným systémom Windows 7. Ako testovací nástroj bol použitý battery life benchmark test Mobile Mark 2007. Pre viac informácií navštívte stránky www.bapco.com (v anglictine).
[2] Vyžaduje bezdrôtovú kartu Intel, kompatibilný Media Adapter (dodáva sa samostatne) a displej s HDMI alebo kompozitným vstupom.