|

PowerEdge FX mimarisi

Yazılım tanımlı modüler altyapıyla veri merkezi çevikliği yeniden tanımlanıyor.

Sunucu, depolama ve ağ aygıtlarından oluşan esnek BT yapı taşlarıyla verimli yönetimi birleştirerek hem modern hem de eski iş yüklerini optimize edin.
Yazılım tanımlı modüler altyapıyla veri merkezi çevikliği yeniden tanımlanıyor. Geleneksel veri merkezinden yazılım tanımlı veri merkezine doğru bir köprü oluşturun ve soğutmayı, gücü, ağ aygıtlarını ve PCI genişletme yuvalarını kasaya takılı çeşitli FX sunucu ve depolama bileşenleriyle paylaşan FX2 kasasıyla yeni verimlilikler elde edin.
FX mimarisinin bu modüler bileşenlerini bir araya getirmek, iş gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılamak için gerekli bilgi işlem, depolama ve ağ kaynaklarının mükemmel birleşimini hızla dağıtmanızı sağlar.

Kaynaklarınızı hızla dağıtma ve yeniden yönlendirme özelliği, veri merkezi çevikliğini yeniden tanımlayan ve rekabette ön sıraları korumanızı sağlayan dinamik ve iş yükü için optimize edilmiş bir modüler altyapı oluşturmanıza yardımcı olur.İş yükü optimizasyonu

"Küçücük" modüler bilgi işlem ve depolama kaynağı bloklarıyla altyapınızı iş yüklerinize kolayca uydurun. Veri merkezinizi iş için tam olarak ihtiyaç duyduğunuz bilgi işlem gücüne uyarlamak üzere tek bir 2U raf tipi kasada tek soketli mikro sunuculardan yüksek performanslı 4 soketli sunuculara kadar ölçeklendirme yapın ve muazzam büyüklükte DAS kapasitesi ekleyin. Genel maliyetleri düşürmeye ve iş yükü performansını geliştirmeye yardımcı olmak için BT altyapısında benzeri görülmemiş bir yoğunluk düzeyi uygulayın.  İş yükü optimizasyonu

FX mimarisi, kasa içinde doğrudan bağlı FX depolama blokları da dahil olmak üzere gereksinimlerinize uygun herhangi bir depolama stilini (SAN, DAS veya yazılım tanımlı) kullanmanıza izin verir.
 

Veri merkezi verimliliği

 Veri merkezi verimliliğiFX kullandığınızda aşırı provizyon giderlerinden ve verimsizliğinden kaçınarak iş yüklerini talebe göre ölçeklendirebilir, kaynakları aşamalı olarak ekleyebilir ve modern iş yüklerine hazır olabilirsiniz. Mikro sunuculardan 4 soketli sunuculara, ayrıca kompakt 16 sürücülü doğrudan bağlı bir depolama bileşenine kadar eksiksiz bir FX bileşenleri portföyü, yoğun sanallaştırma veya Big Data analizi için ölçeği genişletilen Hadoop ortamları da dahil olmak üzere olağanüstü bir altyapı esnekliği sunar.
İsteğe bağlı IO Toplayıcı modülleri, kablo karmaşıklığını azaltarak, kasa içindeki "doğu/batı" trafik akışını geliştirerek ve kolay LAN/SAN yakınsamasına olanak tanıyarak zamandan ve maliyetlerden tasarruf sağlayabilir.
 

Basitleştirilmiş yönetim

Modüler altyapınızın yönetimini Dell EMC OpenManage ile sadeleştirin. Kurumsal düzeyde sistem yönetimi ve hiper yönetici tümleştirmesini, modüler altyapıyla bir araya getirerek veri merkezlerinin oluşturulmasını ve yönetimini basitleştirin. Yönetim tutarlılığını güvence altına alın ve veri merkezinizle personelinize uygun bir yönetim tarzı benimseyin. Sunucu, kasa veya raf düzeyinde yönetin.  Basitleştirilmiş yönetim
Buna ek olarak Dell EMC Chassis Management Controller (CMC) ve Lifecycle Controller özelliğine sahip, tümleşik Dell EMC Remote Access Controller (iDRAC) ve aracılığıyla sunulan aracıdan bağımsız yaşam döngüsü yönetimiyle sunucularınızın dağıtımını ve provizyonunu hızlandırın ve gündelik işlemleri otomatik hale getirin. 
PowerEdge VRTX
BT Altyapı