|

Ağ Çözümleri

Sizin ağınız. Sizin vizyonunuz. Sizin koşullarınız.

Günümüzün modern uygulamaları ağ mimarisine yeni bir bakış açısını gerektiriyor. Açık standartları temel alan Dell Networking çözümleri, sizi güncelliğini yitirmiş, belirli bir firmaya ait yaklaşımlardan kurtarıyor. Bunun yerine, ağınızın geleceği sizin denetiminizde oluyor ve bu yolla performans kazanıyor ve maliyetleri düşürüyorsunuz. Bu arada yeni inovasyonları benimseme esnekliğini de koruyorsunuz.

Sizin ağınız. Sizin vizyonunuz. Sizin koşullarınız.Veri merkeziniz için bu durum, esnek platformlarla altyapıyı ve servisleri sanallaştırmaya ve yakınsamaya yönelik güçlü özelliklerin eklenmesi, yazılımla tanımlanan ağ (SDN) için desteklenen çeşitli yollar, aynı zamanda da açık işletim sistemleri arasından seçim yapma özgürlüğü anlamına geliyor. Açık standartlara dayalı sunucular için yaptıklarımızı ağınız için de yapabiliriz. Yani sizi belirli satıcılara bağlı kalmaktan kurtarabilir, yenilikleri kendi zamanlamanıza göre yapmanıza olanak tanıyabilir ve bu süreçte birinci sınıf destek sağlayabiliriz.

Dell'in açık ağ stratejisinin işletmenizde nasıl ciddi bir dönüşüm yaratabileceğini öğrenmek için bu teknik raporu (İngilizce) gözden geçirin.


Açık, çevik ve esnek anahtarlama çözümleri

Açık, çevik ve esnek anahtarlama çözümleriAçık, yüksek yoğunluklu anahtarlarla basit bir başlangıç yapıp sizinle birlikte büyümesi için ölçekleyin. Şu anda ihtiyacınız olan bant genişliğinde (1, 10, 25, 40, 50 veya 100 GbE) dağıtımını yapın ve iş yükü talepleri değiştikçe, kolaylıkla yeniden yapılandırın. Ağ işletim sistemini ve yazılımını sizin seçmeniz, daha da fazla esneklik anlamına gelir. Kapsamlı anahtar serimiz ve iş ortaklıklarımız, veri merkezinize açık ağ yapısını getirmeyi kolaylaştırır.

Geleceğe hazır bir ağın temellerini atın

Modern bir ağ, kuruluşunuzla birlikte gelişir. Dell, standartlara dayalı açık kaynak araçlar ve uygulamalar kullanan yazılım tanımlı çözümlerle, açık ağ ortamının temellerini atmanıza yardımcı olur.


Bronto Software, Dell Networking Çözümlerini seçti

Mevcut ağ satıcısıyla ihtiyacı olan ağ performansını ve dayanıklılığını elde edemeyen Bronto Software, müşterilerinin veri analitiğinde daha hızlı ve daha iyi bir performansa ulaşabilmek için Dell Networking Çözümüne geçti. Bu değişiklikle, Bronto geleceğe de daha iyi hazırlanıyor. Sistem Mühendisliği Müdürü Doug Hairfield, “Yazılım tanımlı ağ alanına geçtikçe…Dell donanımıyla doğrudan yazılım tanımlı bir ağ platformuna girebileceğiz,” diyor.

Ağ ortamınızda neler yapabileceğimizi öğrenmek için Dell uzmanına başvurun.


* Veri Merkezi Ağ Anahtarlarının Geleceği ‘Parlak’ Görünüyor - Gartner Raporu, 1 Aralık 2014. Gartner'a göre, “Geleneksel ile white-box anahtarlama arasında duran bir çözüm sağlama açısından, brite-box anahtarlama sermaye giderlerini geleneksel bir anahtara göre %25 ile %65 arasında düşürdüğünden daha geniş ve daha genel bir hedef kitleye cazip gelecektir. Güncel ve öngörülen fiyatlar, 10 Gb/sn ToR bağlantı noktası başına, yazılım dahil olmak üzere 150 - 300 ABD doları arasındadır.”
1 Dell Networking Z9100 anahtarı, Cisco Nexus 7710 anahtarından 14 kat fazla yoğunluk sunar; bu rakam Dell'in Aralık 2014 tarihli şirket içi analizine dayanır.
2 Dell Anahtarlarının manuel tasarım ve kurulumuyla otomatik tasarım ve kurulumunun karşılaştırıldığı Dell Şirket İçi Çalışmasına dayanır.

Dell uzmanma basvurun