Databáze znalostí

Nové funkce pro tisk v operačním systému Microsoft Windows 7


Diskuse: Nové funkce pro tisk v operačním systému Microsoft® Windows® 7

Shrnutí článku:

Tento článek se pokusí představit některé nové funkce pro tisk v operačním systému Microsoft® Windows® 7. Tyto funkce zahrnují nabídku Zařízení a tiskárny, nástroj Device Stage, funkci Tisk podle umístění a sdílení souborů pomocí funkce Domácí skupina.

Obsah:

  1. Práce se zařízeními v systému Windows® 7
  2. Tisk podle umístění
  3. Sdílení souborů a tiskáren pomocí funkce Domácí skupina


Téma 1:Práce se zařízeními v systému Windows® 7


Obsaženo v systémech: Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate.

Systém Windows 7 obsahuje několik nových funkcí, které usnadňují automatické zjišťování a používání tiskáren, zjišťování funkcí tiskáren, zobrazení informací o tiskárnách a přístup k běžným funkcím, jako jsou konfigurace nastavení, aplikace, služby a podpora tiskárny. Dvě z nových funkcí, nabídka Zařízení a tiskárny a nástroj Device Stage, zavádí nový způsob práce se zařízeními.

Zařízení a tiskárny

V nabídce Start systému Windows 7 je k dispozici nová funkce s názvem Zařízení a tiskárny, která umožňuje zobrazit všechna zařízení připojená k počítači. Přehled zařízení obsahuje skutečná zařízení, kterých se mohou uživatelé dotknout, nikoli abstraktní součásti nebo funkce. Multifunkční tiskárna se nyní zobrazuje v nabídce Zařízení a tiskárny jako jedno zařízení, nikoli jako skupina tří nebo čtyř součástí. Tiskárny lze připojit prostřednictvím portu USB nebo spárovat pomocí bezdrátových rozhraní Wi-Fi® nebo Bluetooth®.

Nástroj Device Stage

Nástroj Device Stage poskytuje nový způsob interakce se zařízeními. Obsahuje vizuální rozhraní, které usnadňuje vyhledání a používání aplikací a služeb pro tiskárny. Nástroj Device Stage lze otevřít dvojím kliknutím na podporované zařízení v nabídce Zařízení a tiskárny. Další informace naleznete v článku společnosti Microsoft Master your devices with Device Stage (Ovládněte svá zařízení pomocí nástroje Device Stage).

Zpět na začátek

Téma 2: Tisk podle umístění


Obsaženo v systémech: Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate.

V systému Windows 7 výchozí tiskárna automaticky využívá funkci Tisk podle umístění. Pokud pracujete na různých místech nebo používáte notebook, můžete nastavit výchozí tiskárnu pro všechny sítě, ke kterým se připojujete. Můžete mít nastavenu výchozí tiskárnu pro domácnost a jinou výchozí tiskárnu pro použití v kanceláři. Váš notebook nyní automaticky vybere správnou tiskárnu podle aktuálního umístění.

Tato nová funkce, která je součástí edice Professional a Ultimate systému Windows 7, funguje tak, že si systém Windows 7 zapamatuje, jakou síť a tiskárnu používáte. Pokud se vrátíte na určité místo, systém Windows automaticky zvolí výchozí tiskárnu podle toho, jaká tiskárna byla v daném umístění naposledy používána. Můžete také ručně spárovat tiskárny a sítě. S funkcí Tisk podle umístění stačí pouze kliknout na tlačítko Tisk.

Další informace o funkci Tisk podle umístění naleznete na webu systému Microsoft Windows v části Windows 7 features (Funkce systému Windows 7).

Zpět na začátek

Téma 3:Sdílení souborů a tiskáren pomocí funkce Domácí skupina

Obsaženo v systémech: Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate

Domácí skupina, nová funkce systému Windows 7, umožňuje snadné připojení počítače v domácnosti. Počítače se systémem Windows 7 se dokáží automaticky vzájemně identifikovat. Pokud máte v domácí síti vytvořenu domácí skupinu, můžete se k ní připojit zadáním hesla domácí skupiny. Pokud domácí skupina není vytvořena, můžete ji snadno vytvořit. Po nastavení domácí skupiny je sdílení souborů mezi počítači a zařízeními v domácnosti tak snadné, jako by data byla uložena na jednom pevném disku. Digitální fotografie můžete mít uloženy ve svém domácím počítači a snadno k nim přistupovat z notebooku odkudkoli v domácnosti. Pokud je k počítači v domácí skupině připojena tiskárna, bude tato tiskárna automaticky sdílena se všemi počítači v domácnosti.

Funkce Domácí skupina podporuje počítače připojené k doméně. Pokud je počítač připojený k doméně přidán do domácí skupiny, bude mít automaticky přístup k domácí tiskárně a obsahu sdílenému v domácí skupině.

Další informace o možnostech používání domácí sítě naleznete na webu systému Microsoft Windows v části Introducing homegroups: easy sharing at home (Úvodní informace o domácích skupinách: snadné sdílení v domácnosti).

Zpět na začátek


ID článku: SLN289844

Datum poslední změny: 13.10.2017 04:43


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.