Knowledge Base

Düz Panel Monitörünüzü veya dizüstü bilgisayarınızın LCD ekranını temizleme.


 

Monitörü Temizleme

Bazı durumlarda monitör üzerindeki bir kir lekesi, pikselleşmeye neden olabilir. LCD'yi temizlemek için aşağıdaki yönergeleri izleyin:
 

İzopropil alkol, yanıcı bir sıvıdır. LCD panelin üzerine asla bir sıvıyı doğrudan püskürtmeyin veya dökmeyin. Ekranı bilgisayar açıkken temizlemeyin.

 

  1. Bilgisayarı kapatın.
     
  2. Sistemin veya monitörün elektrik bağlantısını kesin.
     
  3. LCD ekranı yumuşak, kuru bir bezle nazikçe silin.

    İz kalırsa, bezi LCD temizleyiciyle nemlendirin ve bezle ekranın en üstünden en altına kadar tek yöne doğru hareket ettirerek nazikçe silin.
Şu kimyasalları veya bunları içeren solüsyonları kullanmayın: Aseton, etil alkol, toluen, etil asit, amonyak veya metil klorür. Farklı bir kimyasal veya solüsyona sahipseniz ve uygun olup olmadığından emin değilseniz, kullanmayın. Önceki listede verilen kimyasallardan birinin kullanımı LCD ekrana kalıcı hasar verebilir. Reklamlarda gösterilen ticari cam temizleyicilerin bazıları amonyak içerdiğinden kullanıma uygun değildir.
  1. Kapatmadan veya bilgisayarı kullanmadan önce LCD ekranın kuru olduğundan emin olun.
Çoğu temizlik solüsyonları özel olarak LCD temizleyici olarak satılır. Dell dizüstü bilgisayarların LCD ekranlarını temizlemek için bunları kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, yarı yarıya izopropil alkol ve su karışımı kullanabilirsiniz. Gözlükleri temizlemek için kullanılan mikrofiber bezler LCD'lerle kullanım için mükemmeldir.

Piksel Politikası

Piksel kalitesinde bir kusur tespit ederseniz Dell'in Piksel Politikası'na başvurun.

Hızlı İpuçları içeriği, günlük olarak sorunların çözümü ile ilgilenen Dell Destek Uzmanları tarafından yayınlanır. Hızlı İpuçları, hızlı yayın sağlamak için sadece kısmi çözümler veya hala gelişmekte olan ya da başarıya ulaşacağının kanıtı olmayan geçici çözümler sunabilir. Hızlı İpuçları, Dell tarafından gözden geçirilmediği, doğrulanmadığı ve onaylanmadığı için gerekli önlemler alınarak kullanılmalıdır. Dell, müşterilerinin Hızlı İpuçları'nda verilen herhangi bir uygulama veya tavsiyeden kaynaklanan veri kaybı, kar kaybı veya gelir kaybı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yaşadığı herhangi bir kayıptan sorumlu tutulamaz

Article ID: SLN153766

Last Date Modified: 04/01/2017 08:30 AM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.