Knowledge Base

Microsoft Windows 7 İşletim Sistemi'ndeki Yeni Yazdırma Özellikleri


Microsoft Windows 7 İşletim Sistemi'ndeki Yeni Yazdırma Özellikleri

Makale Özeti:
Bu makale Microsoft Windows 7 İşletim Sistemi'ndeki yeni yazdırma özelliklerini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu özellikler arasında Aygıtlar ve Yazıcılar, Device Stage, Konum Algılamalı Yazdırma ve HomeGroup dosya paylaşımı vardır.


İçindekiler:

  1. Windows® 7 Aygıt Deneyimi
  2. Konum Algılamalı Yazdırma
  3. HomeGroup Dosya ve Yazıcı PaylaşmaKonu 1:Windows 7 Aygıt Deneyimi


Şunlarda mevcuttur: Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate

Windows 7, yazıcıları bulma ve tanıma, yazıcı özelliklerini keşfetme, yazıcıları tanıtma ve yapılandırma ayarları, uygulamalar, yazıcı hizmetleri ve desteği şeklinde sıralanabilecek ortak özelliklere erişim sağlama gibi insanların yazıcılarını keşfetme ve kullanma şeklini geliştiren çok sayıda yeni özellik sunmaktadır. Bu yeni özelliklerden ikisi aygıtlarla ilgili yeni kullanıcı deneyimlerini içerir, "Aygıtlar ve Yazıcılar" ve "Device Stage."

Aygıtlar ve Yazıcılar

Windows 7 Başlat menüsünde yer alan Aygıtlar ve Yazıcılar isimli yeni bir özellik, kullanıcıların PC'lerine bağlı olan tüm aygıtları görmesini sağlamaktadır. Gösterilen aygıtlar kullanıcıların somut olarak dokunup hissedebildiği aygıtlardır, soyut bileşenler veya işlevler değildir. Çok işlevli bir yazıcı artık, Aygıtlar ve Yazıcılar özelliği ile üç veya dört bileşenden oluşan bir aygıtlar topluluğu yerine tek bir aygıt olarak gösterilmektedir. Yazıcılar USB ile bağlanabilir veya Wi-Fi ya da Bluetooth kablosuz arabirimleri ile eşleştirilebilir. 

Device Stage

Device Stage, kullanıcıların aygıtlar ile etkileşim kurabileceği yeni bir yöntem sunmaktadır. Bu özellikte, müşterilerin yazıcıları için uygulamaları ve hizmetleri bulmalarını ve kullanmalarını kolaylaştıracak görsel bir arabirim bulunur. Device Stage özelliğine Aygıtlar ve Yazıcılar arasındaki desteklenen bir aygıta çift tıklanarak erişilebilir. Daha fazla bilgi için şu Microsoft makalesine bakın "Device Stage ile Aygıtlarınızı Yönetin".

Başa DönKonu 2:  Konum Algılamalı Yazdırma  


Şunlarda mevcuttur:
Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate

 

Windows 7'de, Varsayılan Yazıcı ayarı artık Konum Algılamalı'dır. Bir cep telefonu veya dizüstü bilgisayar kullanıcısı bağlantı kurduğu her bir ağ için farklı bir varsayılan yazıcı ayarlayabilir. Evde kullanım için farklı, ofiste kullanım için farklı bir varsayılan bilgisayar ayarı yapabilir. Artık dizüstü bilgisayarı, kullanıcının o anda bulunduğu yere göre doğru varsayılan yazıcıyı otomatik olarak seçebilir.

 

Windows 7'nin Professional ve Ultimate sürümlerinde bulunan bu yeni özellik şu şekilde çalışır: yazdırma yapacağınız zaman Windows 7 hangi ağı ve yazıcıyı kullandığınızı hatırlar. Daha sonra o konuma döndüğünüzde Windows, varsayılan yazıcıyı otomatik olarak o konumda en son kullandığınız yazıcı ile değiştirir. Yazıcıları ve ağları manuel olarak da eşleştirebilirsiniz. Konum Algılamalı Yazdırma özelliği ile tek yapmanız gereken Yazdır öğesine tıklamaktır.
 

 Microsoft Windows'un "Windows 7 özellikleri" web sitesinden Konum Algılamalı Yazdırma özelliğiyle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 Başa DönKonu 3:HomeGroup Dosya ve Yazıcı Paylaşma

Şunlarda mevcuttur: Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Ultimate

 

Windows 7'de yeni bir özellik olan HomeGroup, evinizdeki bilgisayarların bağlanmasını sancısız bir sürece dönüştürür. Windows 7 çalıştıran bilgisayarlar birbirini otomatik olarak tanımlar. Ev ağınızda HomeGroup varsa HomeGroup parolanızı girerek bu özelliği kullanabilirsiniz. HomeGroup yoksa kolaylıkla oluşturabilirsiniz. HomeGroup özelliği kurulduktan sonra, evinizdeki farklı PC'ler ve çok sayıda başka aygıt arasında dosya paylaşımı yapmak, tüm verileriniz tek bir sabit sürücüdeymiş gibi kolay olur; bu özellik, odanızdaki bilgisayarda dijital fotoğrafları depolayıp evinizin herhangi bir yerindeki bir dizüstü bilgisayardan bu fotoğraflara erişmenizi kolaylaştırır. Benzer şekilde, HomeGroup'unuzdaki bir bilgisayara bağlı bir yazıcı varsa bu yazıcı, evinizdeki tüm PC'lerle otomatik olarak paylaşılabilir.

 

HomeGroup, etki alanına eklenen bilgisayarları destekler. Etki alanı bilgisayarınız HomeGroup'a bağlıysa evinizdeki yazıcıya ve HomeGroup'ta paylaşılan içeriğe otomatik olarak erişim sağlar. 

 

 Microsoft Windows'un "Ev gruplarına giriş: evde kolay paylaşım" web sitesinden ev ağıyla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Başa Dön 


Article ID: SLN289844

Last Date Modified: 13/10/2017 04:43 AM


Rate this article

Accurate
Useful
Easy to understand
Was this article helpful?
Yes No
Send us feedback
Comments cannot contain these special characters: <>()\
Sorry, our feedback system is currently down. Please try again later.

Thank you for your feedback.