Baza wiedzy

Często zadawane pytania (FAQ) dotyczące portu eSATA w komputerze firmy Dell


 


Ten artykuł zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące eSATA (External Serial Advanced Technology Attachment) portu w komputerze firmy Dell


Spis treści:

 1. Wstęp
 2. Często zadawane pytania

 

1. Wstęp

 

Logo 1 eSATA Logo 2 eSATA

Ten artykuł zawiera odniesienie eSATA (External Serial Advanced Technology Attachment) porty w komputerze firmy Dell, przechodząc przez najczęściej zadawane pytania (FAQ) przez naszych użytkowników końcowych i zapewniający jasne odpowiedzi na każdej z nich.

Pytania zależą od tego, co wygląda jak porty do procedury ich rozwiązywania po coś pójdzie nie tak.

Mam nadzieję odszukać potrzebne informacje poniżej. Jeżeli nie, skontaktuj się z lokalnym działem pomocy technicznej.


Powrót do góry


 

2. Często zadawane pytania

 

Uwaga : Proszę kliknąć na tytuł sekcji chcesz otworzyć poniżej, aby wyświetlić jego zawartość.

 

Co to jest port eSATA i do czego służy?

Złącze portu lub :
Port lub złącza w komputerze firmy Dell ma otwory lub szczeliny pasujący do wtyczki lub urządzenie, z którym się łączy się z portu.
Złącze eSATA (External Serial Advanced Technology Attachment) i eSATAp zewnętrznych urządzeń Serial Advanced Technology Attachment (włączony):
Została wokół od jakiegoś czasu i jest to standard, który definiuje kable, złącza i protokoły komunikacji używany przez zewnętrzne urządzenia pamięci masowej. Są one wydrukowana następnego dnia z Firewire 400 i USB 2.0 zapewnia szybki transfer danych z prędkością do trzech razy szybsze od jego konkurenci.
Uwaga : eSATA korzysta z takiej samej technologii, które używane w wewnętrznym dysku twardym (HDD) jednostek. Spowoduje to zapisanie danych między systemem do przetłumaczenia interfejsu i komputera. Kable szeregowe i może zawierać do 6 i pół stopy / 2 metry długości. O ile nie korzystasz z jednego z portów eSATAp niezbędny jest do zewnętrznego źródła zasilania urządzenia pamięci masowej jako zwykłe porty eSATA nie ładuje.

Jak to działa?

W pierwszej kolejności potrzebna jest płyta główna ze złącza eSATA, SATA do eSATA Converter lub karty PCI do złącza eSATA do podłączenia urządzenia zewnętrznego. Po wyjęciu sprzętu na miejscu celem złącze eSATA jest do zewnętrznych urządzeń pamięci masowej tak szybko, jak w wewnętrznej pamięci masowej, przy użyciu tej samej technologii. Powinno to pozwolić na tworzenie zewnętrznych macierzy przy użyciu tego samego urządzenia, z którego mógłby korzystać wewnątrz komputera. W trakcie korzystania z takiej samej technologii, w wewnętrznej pamięci masowej, usuwa wszelkie potrzebne dla komputera PC, aby zmienić lub przetłumaczyć dane przed ich zastosowaniem. (Wystarczy upewnić się, że dane urządzenie zewnętrzne pasuje albo jest lepsze niż dane techniczne urządzenia wewnętrznej pamięci masowej. W przypadku tego urządzenia jest wstecznie kompatybilny z pewnym stopniu, podłączając coś starsze i wolniejsze w nowy komputer nie zostanie nagle uaktywnić urządzenie zewnętrzne szybciej).

Jeden port eSATA jest fakt, że ograniczenie nie dostarcza zasilania za pośrednictwem tego samego portu. Niezbędny jest do zewnętrznego źródła zasilania urządzenie zewnętrzne.

Dostępna jest nowa konstrukcja eSATAp port który nie tylko dostarcza energię, lecz także może być wykorzystywane jako port USB w razie potrzeby.

ESATA urządzenia są typu hot-swappable, to oznacza, że możesz wyciągnąć je i podłącz je do komputera PC przy zachowaniu możliwości nadal jest włączone i działa.

Jakie rodzaje port eSATA są w powszechnym użyciu?

Dostępne są dwa rodzaje port eSATA w użyciu obecnie. Wybierz posiadaną wersję z zaczepów poniżej, aby zobaczyć dostępne porty, wtyczki i co może robić :

Złącze eSATA

ESATA to pierwsza wersja oficjalnie uznana eSATA port który jest powszechnie przyjęte. Nazwa oznacza po prostu External SATA port.

Interfejs magistrali SATA jest przeznaczony do podłączania karty magistrali hosta do masowego urządzenia pamięci masowej, takie jak dysk twardy (HDD) dyski twarde i napędy optyczne.

Dane z szybkością 3 Gb/s w zależności od swojego komputera wersji SATA.

To nie jest on włączony i podłączony do dowolnego urządzenia, konieczne będzie jego własne źródło zasilania.

Port Port eSATA Podłącz Podłączyć złącze eSATA

Esatap

Esatap jest nowy port eSATA z zasilaniem i która łączy USB umożliwia również połączenia z tego samego portu.

Esatap został wezwany przez licznych nazw ponieważ został wypuszczony. Jest to znany także jako eSATAp, eSATApd, Power over eSATA, eSATA/USB, eSATA/USB, SATA, eSATA/USB Combo i eSATA Port USB Hybrid (EUHP).

Ponieważ jest to kombi port przeznaczony do pracy z wieloma standardami USB lub eSATA, ani organizacje oficjalnie zatwierdzone.

Esatap może dostarczyć zasilanie 5v i 12v oraz brak zmian w systemie BIOS lub lub sterowniki są potrzebne do portu.

Port Esatap Port Podłącz Esatap Plug

Jakie są wersje SATA i co się stało?

Wersje SATA wykres zmiany w technologii, zwiększenia szybkości transferu w czasie :

SATA wersja 1.0

Został wypuszczony w wersji 1.0 styczeń 2003 i obsługiwane interfejsy SATA pierwszej generacji.

Ich prędkość transferu niż podano w odległości 1,5 Gb/s. Rzeczywista szybkość transferu został zakodowany 1,2 Gb/s (150 Mbit/s). Wcale się nie obsługują NCQ (Native Command Queuing).

Piła koniec PATA standard z ogólnego użytku. (Wystąpił wsteczną kompatybilność przy pomocy układu bridging).

SATA wersja 2.0

Kwiecień 2004 został wypuszczony w wersji 2.0 i obsługę drugiej generacji interfejsów SATA.

Ich prędkość transferu niż podano na 3,0 Gb/s. Rzeczywista szybkość transferu został zakodowany 2,4 Gb/s (300 Mbit/s). Program obsługuje NCQ (Native Command Queuing).

Urządzenia te zostały wstecznie kompatybilny z wersji 1.0

SATA wersja 3.0

Wersja 3.0 został wypuszczony w lipcu 2008 roku, jednak został zakończony w dniu Maj 2009 i przeznaczona była do poprawy jakości usług dla przesyłania strumieniowego wideo znajdują się takie elementy, jak i o wysokim priorytecie przerywa. Jaki zawiera następujące zmiany:

 • 6 Gb/s skalowalność
 • Była zgodna z SAS (Serial Attached SCUSI) za pomocą protokołu STP (Tunneled Serial ATA)
 • Izochroniczny NCQ (Native Command Queuing) polecenie przesyłania strumieniowego w trybie izochronicznym quality of service dla strumieniowego przesyłania zawartości cyfrowej
 • NCQ funkcje zarządzania
 • Lepsza wydajność
 • Nowe złącza dla urządzeń specjalista ds.

Ich prędkość transferu niż podano 6,0 Gb/s. Rzeczywista szybkość transferu został zakodowany 4,8 Gb/s (600 Mbit/s).

Urządzenia zostały wstecznie kompatybilny z wersja 2.0

SATA wersja 3.1

Wersja 3.1 została opublikowana w lipie 2011 i wprowadzono kilka nowych funkcji do wersji 3.0 :

 • Dyski SSD SATA dla was mSATA (SSD) za pomocą karty mini card PCI podobnie jak złącze, do którego jest SATA
 • Dalsze oszczędności na energii w tym Zero energii w stanie bezczynności
 • WYKOŃCZENIE w kolejce polecenie dla lepszej wydajności dysku SSD
 • Zarządzanie mocą przez łącze zasilania mniejsze zapotrzebowanie z kilku podłączonych urządzeń SATA
 • Sterowanie funkcjami sprzętu hosta identyfikacja możliwości urządzenia
 • USM (Uniwersalny moduł pamięci masowej) standard wizyty w celu podłączenia pamięci masowej, zasilane urządzenia innych producentów

SATA wersja 3.2

Znany jest również jako : SATA Express

Wersja 3.2 została opublikowana w sierpień 2013 i wprowadzono następujące zmiany:

 • Nowy interfejs SATA i SATA w połączeniu z szyny PCI Express. Starsze urządzenia pamięci masowej SATA i PCI express może teraz współistnieć
 • M. 2 standard SATA w obudowie typu small form factor była implementacja interfejsu SATA express za pomocą wewnętrznego portu USB 3.0 .
 • Micro SSD wprowadził nowy interfejs dla miniturised, wbudowany kontroler SATA storage.
 • USM Slim zmniejszona grubość USM od 12,5 mm do 9 mm
 • DevSleep umożliwia niskie zużycie energii - zawsze w połączeniu z urządzeniami
 • Można je także dodać Hybrid pozwala na większą wydajność z SSD - dyski twarde hybrid

Ich prędkość transferu niż podano w 16,0 Gb/s. Dodatkową korzyścią, wybór PCI Express umożliwia skalowanie wydajności dzięki zastosowaniu wielu ścieżek do góry oraz różne wersje PCI Express. Na przykład, przy użyciu dwóch torów PCI Express 2.0 zapewnia łącznej przepustowości 1 GB/s, ale za pomocą dwóch torów PCI Express 3.0 zawiera blisko 2 GB/s, co odpowiada obowiązuje od roku 1969 MB/s).

Urządzenia zostały wstecznie kompatybilny z wersji 3.0

Jakie systemy operacyjne obsługują porty eSATA?

Jak dotąd nie był popularny system operacyjny, który nie obsługuje złącza eSATA. Wszystko ze strony firmy Apple, Linux i Windows obsługuje standardy te eSATA wbudowane w ich systemach operacyjnych z podstawy do góry ponieważ odpowiada ojczystym storage technology.

Urządzenia eSATA

Zewnętrzne urządzenia eSATA są po prostu zewnętrzne urządzenia pamięci masowej, takie jak napędy dysków optycznych (ODD), DVD, napędy dysków twardych (HDD), macierze dysków twardych HDD i stacje dokująco-drukujące. Dodatkowo Network Attached Storage devices mogą mieć porty eSATA w celu rozszerzenia funkcjonalności za pomocą dodatkowych urządzeń pamięci masowej (NAS)

Zewnętrzny napęd CD-ROM, DVD, dyski optyczne

Dostępnych jest wiele zewnętrzny napęd dysków dostępnych urządzeń wykorzystujących złącze eSATA. Obejmują one szereg formatami Blueray. Dostępnych jest wiele formatów systemu takie jak teraz Ultrabook które nie są wyposażone w napęd dyskietek lub napędy dysków i zależą od pamięci flash USB instaluje się lub korzystania z urządzeń zewnętrznych, takich jak te.

Zewnętrzne obudowy za pomocą wewnętrznego dysku twardego

Są to proste obudów pozwalające na wewnętrzny napęd dysków, które mają być używane zewnętrznie do rozszerzenia możliwości systemów pamięci masowej.

Obudowy zewnętrznej trzymając grupę wewnętrznych dysków twardych

Są to proste obudowy napędu, umożliwiając szereg wewnętrznych dysków, które mają być używane zewnętrznie do rozszerzenia możliwości systemów pamięci masowej. (Istnieje również możliwość korzystania z tych urządzeń RAID).

Zewnętrzna stacja dokująca do wewnętrznych dysków twardych wymienianych podczas pracy

Zewnętrzne HDD stacje dokująco-drukujące ma kilka zastosowań. Oferują one natychmiastowy dostęp do wszelkich wewnętrznych włóż dysk do stacji dokującej za pomocą litery dysku, bez konieczności montażu napędu. To jest hot-swap. Urządzenia dokujące są używane do pobierania informacji z dysków archiwum, aby podjąć próbę naprawy lub do odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków, do klonowania dysków lub obrazu jak i format/zainstaluj ponownie napędy z kopii zapasowych. Jest to poręczne i wszechstronne narzędzie dla każdego pracownika.

Network attached storage można rozszerzyć za pomocą urządzenia eSATA

Network Attached Storage (NAS) jest dostępny w sieci pamięci masowej, dla każdego użytkownika w sieci. Te urządzenia mogą być liczby napędów wewnętrznych szeregowo lub w pewnego rodzaju konfiguracji RAID. Te urządzenia mogą udostępniać drukarki zwykle i udostępnić go do sieci, a także może być rozwijane poprzez dodanie / większe urządzenia pamięci masowej do ich za pośrednictwem połączenia USB lub eSATA.

Jak rozwiązać problem dotyczący urządzenia nie jest wykrywana lub uszkodzony w port eSATA?

Uwaga: w przypadku przypadkowych uszkodzeń, uszkodzenia spowodowane przez użytkownika nie są objęte tą usługą Przypadkowego uszkodzenia pakietu. Będziemy musieli wiedzieć gdzie jest i w jaki sposób jego wystąpienia uszkodzenia w przypadku skontaktuj się z lokalnym działem pomocy technicznej. Jeśli nie masz lub nie pokrywa przypadkowych uszkodzeń, a następnie wszystkie naprawy zostanie obciążony kosztami szkolenia. Należy również pamiętać o ile nie zostały zakupione urządzenia zewnętrzne do komputera PC w tej samej kolejności, prawdopodobnie nie są objęte naszą przypadkowych uszkodzeń.

Stan gwarancji można sprawdzić, korzystając z poniższego łącza.

Uwaga: prosimy o potwierdzenie BIOS nie jest ustawiona na tryb zgodności SATA - złącze eSATA jest domyślnie wyłączony z tym ustawieniem.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie do portów, złącze i kabel pod kątem zużycia i uszkodzeń lub jakichkolwiek uszkodzeń, które mogą być przyczyną problemów jest :

 1. Kontrola pod kątem uszkodzeń jest bardzo prosty, należy się mu przyjrzeć i sprawdzić portu eSATA w przypadku:

  • Czy nie występują pęknięcia w plastikowych elementach otaczających port?
  • Żaden element portu nie jest wgnieciony lub wygięty?
  • Czy nie brakuje styków wewnątrz portu lub czy nie są one wygięte?
  • Nie brakuje żadnych elementów portu oraz czy żaden z tych elementów nie został odłamany?
  • Wszelkie uszkodzenia urządzeń złącze męskie?
  • Jakiekolwiek uszkodzenie kabla od złącza do urządzenia?
 1. Jeżeli którykolwiek z powyższych konieczne będzie posiadanie na miejscu pełnej lub być przygotowane do zgłoszonej telefonicznie naprawy. (Z lokalnym zespołem pomocy technicznej przedstawi wycenę dla celów tej naprawy).

 2. W przypadku braku uszkodzenie portu lub urządzenia zewnętrznego należy przejść do następnego kroku.

 1. Zewnętrzne urządzenia eSATA nie działa po podłączeniu do innego komputera?

  1. Yes (Tak), a następnie przejdź do następnego kroku.

  2. Nie, wymień urządzenie zewnętrzne.

 1. Podłącz urządzenie zewnętrzne do portu. Czy poruszanie wtyczką podłączoną do portu eSATA, nie wpływają na to czy urządzenia są odbierane lub nie?

  1. Yes (Tak), a następnie skontaktować się z lokalnym zespołem pomocy technicznej aby uzyskać dalszą pomoc.

  2. Nie, a następnie przejdź do następnego kroku.

 1. Czy jako źródło problemu wykluczono niedziałające oprogramowanie? Można to zrobić na trzy sposoby.

  1. Możesz zamienić swój dysk twardy (HDD) z o podobnych parametrach, a następnie sprawdź, czy usterka występuje HDD do innego komputera, czy też problem dotyczy pobytów z systemem? Należy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w Podręczniku użytkownika, w celu demontażu elementów sprzętowych jak opis czynności typu do danego typu lub można znaleźć na naszej stronie internetowej pomocy technicznej przy użyciu takich terminów, jak "komputery model", "CRU" i "demontaż", aby znaleźć wskazówki dotyczące konkretnego urządzenia.

  2. Możesz spróbować uruchomić komputer z płyty CD Ubuntu Live (niezależnie od systemu operacyjnego aktualnie używane w komputerze PC.) i sprawdzić, czy ten sam problem występuje w innym systemie operacyjnym. Ubuntu Live z płyty CD umożliwia uruchomienie systemu operacyjnego z płyty bez konieczności instalowania go na dysku twardym. Obraz płyty systemu operacyjnego (w formacie ISO) można pobrać, korzystając z poniższego łącza. Naciskaj szybko klawisz F12 w po uruchomieniu systemu pojawi się ekran powitalny firmy Dell i wybierz opcję napędu CD/DVD po pojawieniu się menu rozruchu jednorazowego.

  3. Możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne lub ponownie zainstalować system operacyjny.

Uwaga: opcja wykonywania iii. to miało tylko w ostateczności, z poprzednich rozwiązań nie pomogło. Należy utworzyć kopię zapasową danych przed wykonaniem tej procedury - jeśli nie zostaną utracone. Przywracanie ustawień fabrycznych lub ponowna instalacja systemu operacyjnego polega na formatowaniu dysku twardego (HDD). Prosimy zapoznać się z umieszczonymi na portalu systemu Windows w celu uzyskania dalszych informacji na temat tych procedur.
 1. Czy problem wystąpił także po wykluczeniu systemu operacyjnego i oprogramowania jako jego źródła?

  1. Nieoznacza to, że problem został rozwiązany.

  2. Tak, skontaktuj się z pomocą techniczną w celu uzyskania dalszej pomocy, prowadzą użytkownika przez niektóre diagnostykę sprzętu. Są one wbudowane w komputer, a można również uzyskać dostęp do innych w witrynie pomocy technicznej firmy Dell , podając numer seryjny.

Więcej informacji można znaleźć w sekcji dodatkowe informacje znajdujące się na końcu tego artykułu skontaktuj się z nami.

Uwaga : jeśli korzystasz z systemu Windows 7 w wersji 64-bitowej z dodatkiem Service Pack 1 i nadal nie jest w stanie wykryć urządzenia eSATA, wykonaj następujące czynności:
 
 1. Zainstaluj ponownie sterownik układów płyty głównej (chipset z nośnika odzyskiwania lub z witryny pomocy technicznej.

 2. Uruchom narzędzie Fix-it z witryny pomocy technicznej firmy Microsoft.

 3. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy urządzenie.

Co to jest przyszłość portu eSATA?

Nie istnieje jakakolwiek wątpliwość, czy standard eSATA charakteryzuje się bardzo wyraźna przewaga przewagę na rynku pamięci masowych.

Jednak w rzeczywistości jest to, że wielu klientów nie są świadomi korzyści wynikające ze stosowania tego sprzętu i bez zapotrzebowania klienta w celu zapewnienia ich używać - tego typu port będzie zamieniona na bardziej ogólny port.

Te dwa główne problemy z obsługą eSATA są z zewnętrznego źródła zasilania za pomocą zwykłych portów eSATA oraz fakt, że nie ma pojedynczej standardem zasilanych eSATAp portu. Nie ma żadnych śladów obsługiwanego eSATAp przyjmowania wkrótce.

Aktualny trend opracował większość instalowane żadne porty eSATA USB 3.0 na większość nowych płyt głównych i nowe standardy, jak symbol Zeusa oraz piorun 2 wprowadzanym.

To może okazać się obracając eSATA do zwykłego używane w trybie niszy / specjalne rynków, które mogą wykorzystać jego zalety wydajności pamięci masowej.


Powrót do góry


 

Dodatkowe informacje:

 

W przypadku problemu z innego portu w komputerze PC, należy wykonać poniższy artykuł:

Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się z działem pomocy technicznej.
  Skontaktuj się z nami  


Powrót do góry

Treœæ sekcji Szybkie porady (ang. Quick Tips) jest publikowana samodzielnie przez specjalistów dzia³u pomocy technicznej firmy Dell, którzy na co dzieñ rozwi¹zuj¹ problemy u¿ytkowników. Aby przyspieszyæ publikacjê, w sekcji Szybkie porady mog¹ byæ prezentowane jedynie czêœciowe rozwi¹zania lub obejœcia problemów, które s¹ w trakcie opracowywania lub oczekuj¹ na dodatkow¹ weryfikacjê skutecznoœci eliminowania okreœlonego problemu. Wspomniane szybkie porady nie zosta³y przejrzane, zweryfikowane i zatwierdzone przez firmê Dell, nale¿y je wiêc stosowaæ z rozwag¹. Firma Dell nie ponosi odpowiedzialnoœci za jakiekolwiek straty, w tym m.in. za utratê danych lub zysków, które mog¹ ponieœæ klienci w wyniku zastosowania procedur lub porad przedstawionych w sekcji Szybkie porady.

Identyfikator artykułu: SLN291980

Data ostatniej modyfikacji: 15.05.2016 23:15


Oceń ten artykuł

Trafne
Przydatne
Łatwe do zrozumienia
Czy ten artykuł był przydatny?
Tak Nie
Wyślij nam swoją opinię
Komentarze nie mogą zawierać znaków specjalnych: <>()\
Niestety, nasz system przekazywania opinii jest obecnie niedostępny. Spróbuj ponownie później.

Dziękujemy za uwagi.