KoRnTuNeS
2 Iron

Kablosuz USB Mouse Çalışmıyor

Merhabalar, 2 gündür çok garip bir sorun yaşıyorum. Dün akşam eve gelip bilgisayarımı açtığımda usb alıcı ile bağlı kablosuz mouse umun çalışmadığını gördüm, farklı bir bilgisayarda bu mouse u denedim fakat onda çalıştı. Ayrıca kendi laptobuma farklı bir kablosuz mouse bağladım o da bende çalışmadı, yani sorun tamamen bilgisayarda. Ayrıca mouse bios ekranında ve kurtarma ekranından sistem geri yükleme sayfasına geçtiğimde (shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlat dedikten sonra gelen sayfadan sistem geri yükleme dediğimde gelen sayfa) sorunsuz çalışıyor. Şimdilik çözüm olarak bilgisayarı kapatmadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturup, her bilgisayarı açtığımda bu geri yükleme noktasına geri dönüyorum. Bu şekilde sorun tekrar bilgisayarı kapatana dek çözülüyor. Kapattıktan sonra tabi yine aynı sorun. Bu sorun yaşanırken aygıt yöneticisinden baktığımda ise 2 tane usb receiver aygıtında sorun gözüküyor. Ayrıca yeni yapılmış herhangi bir kurulum veya güncelleme de yok.

 Laptobum, Dell Inspiron 7567 i7 7700HQ 1050ti

0 Kudos
3 Replies
Moderator
Moderator

Re: Kablosuz USB Mouse Çalışmıyor

Merhaba KoRnTuNeS

Yaşadığınız sorun ile ilgili yardımcı olabilmemiz amacı ile service tag numarasını özel mesaj bölümünden iletebilir misiniz?

Dell Teknik Destek 

Bizi takip edin @DellDestekPro

Dell EMC Teknik Destek 


Bizi takip edin @DellDestekPro


 

0 Kudos
KoRnTuNeS
2 Iron

Re: Kablosuz USB Mouse Çalışmıyor

PM yolladım 

0 Kudos
Moderator
Moderator

Re: Kablosuz USB Mouse Çalışmıyor

Merhaba KoRnTuNeS, yaşadığınız sorun ile ilgili üzüldüğümüzü belirtmek isteriz. Konu ile ilgili Koç Sistem çağrı merkezimize 08502523355 nolu hattan ulaşabilir ya da destekplaza@kocsistem.com.tr adresine email yollayabilirsiniz. Mutlu günler dileriz.

Dell EMC Teknik Destek 


Bizi takip edin @DellDestekPro


 

0 Kudos