mkizildag
1 Copper

inspiron 3542 BIOS sorunu

Yakın zamanda bilgisayarın bios güncellemesini yaptım. Haziran 2016 tarihli A012 versiyonuna yükselttim. Ama sonrasında bilgisayar kafayı yedi. Güç düğmesi sapıttı, defalarca bastığım halde açılmıyor, bazen uzun süre basılı tuttuktan sonra açıyor. Tam dolu batarya bilgisayar kapalıyken yarım saat içinde bitiyor. (güncellemeden önce 3 saate yakın kullanım sağlıyordu.) ekranı kapattığımda bekleme moduna almıyor; aldığı zamanlarda da geri açılmıyor, yine defalarca güç tuşuna basmak gerekiyor.

Hasılı kelam, bu güncelleme sorun çözmek yerine başlı başına bir sorun oldu. Malesef sistem önceki sürümlere dönmeye müsade etmiyor. hatta aynı sürümü bile tekrar yüklemiyor. Problemi nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

Bilgisayarı iş amaçlı kullandığım için ciddi rahatsızlık duyuyorum, işimi yapmama engel oluyor. internet ortamında çözümler aradım, aynı problemi yaşayan kullanıcılar gördüm ama bi çözüm bulana rastlamadım. 

Dell'den beklentim bunca zamandır devam eden bir problemle ilgili hiç değilse düzeltilmiş bir bios versiyonunun yayınlanması. Dell gibi bir firma için bu çok zor olmasa gerek.

çözüme dair önerisi olanlara şimdiden teşekkür ederim.

0 Kudos
1 Reply
Moderator
Moderator

RE: inspiron 3542 BIOS sorunu

Merhaba , öncelikle size yardımcı olabilmemiz için bilgisayarınızın altında yazan service tag numarasını özel mesaj bölümünden iletebilir misiniz?

Service tag numarası yedi haneli -numara ve harf karışımından oluşmaktadır. Service tag numarasını bulmanızda yardımcı olacak video paylaşıyoruz: http://dell.to/22xI7LC

Mutlu günler dileriz.

Aylin Yusein


Digital Solutions Specialist
Dell EMC | Customer Support Services
0 Kudos