Gå til hovedindhold
  • Afgiv ordrer hurtigt og nemt
  • Se ordrer og spor status for din forsendelse
  • Opret og få adgang til en liste med dine produkter

Dell-netværks, transceiver, SFP+ 10 GbE SR, 85c, MMF dupleksstik, LC

Dell™ SFP+ transceiveren leverer fibertilslutningsmuligheder for at udvide dit netværks rækkevidde Denne hot-pluggable transceiver med SFP+ (Small Form Factor Pluggable) har et SFP+. Transceiveren i Dell -netværk 10GbE SR SFP+ giver 10GbE tilslutnin ...  Vis flere
Tilbudspris 5.632,24 kr.
4.505,79 kr. uden moms Levering uden merpris
Producentdel 49TNY | Dell-del 407-BBZM | Ordrekode 407-bbzm | Dell
Sammenlign

Dell™ SFP+ transceiveren leverer fibertilslutningsmuligheder for at udvide dit netværks rækkevidde Denne hot-pluggable transceiver med SFP+ (Small Form Factor Pluggable) har et SFP+. Transceiveren i Dell -netværk 10GbE SR SFP+ giver 10GbE tilslutningsmuligheder.

Desuden tilbyder den en unik optimeret digital diagnostisk overvågningsgrænseflade, som giver adgang til enheders driftsparametre som f.eks. temperatur, laserpåvirkningsstrøm, transmitteret optisk strøm, modtaget optisk strøm og forsyningsspænding i transceivere.

Tekniske specifikationer og tilpasning


Generelt
Enhedstype
SFP+ transceiver modul
Model
Indstiksmodul

Netværk
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
10GBase-SR
Dataforbindelsesprotokol
10 GigE
Dataoverførselshastighed
10 Gbps
DWDM-kanal
85

Ekspansion / Konnektivitet
Interface
1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multi-mode x 2

Oplysninger om kompatibilitet
Designet for
  • Dell PowerEdge T430
  • Dell EMC PowerEdge C6420, FC640, M640, R430, R440, R530, R540, R630, R640, R6415, R730, R740, R740xd, R7415, R7425, R940, T440, T640

Kompatibilitet


Dette produkt er kompatibelt med følgende systemer:

  • Dell Networking S4248U-ON
  • Dell Networking S6000
  • Dell Networking S6100
  • Dell Networking Z9100
  • Networking Z9500
  • PowerEdge C4130
  • PowerEdge C4140
  • PowerEdge C6320
  • PowerEdge C6320P
  • PowerEdge C6420
  • PowerEdge FC430
  • PowerEdge FC630
  • PowerEdge FC640
  • PowerEdge FC830
  • PowerEdge M630
  • PowerEdge M630P
  • PowerEdge M640
  • PowerEdge M640 VRTX
  • PowerEdge R230
  • PowerEdge R230XL
  • PowerEdge R240
  • PowerEdge R320
  • PowerEdge R330
  • PowerEdge R330XL
  • PowerEdge R340
  • PowerEdge R420
  • PowerEdge R430
  • PowerEdge R440
  • PowerEdge R520
  • PowerEdge R530
  • PowerEdge R540
  • PowerEdge R620
  • PowerEdge R630
  • PowerEdge R630XL
  • PowerEdge R640
  • PowerEdge R6415
  • PowerEdge R715
  • PowerEdge R720
  • PowerEdge R720xd
  • PowerEdge R730
  • PowerEdge R730XD
  • PowerEdge R730xd XL
  • PowerEdge R730XL
  • PowerEdge R740
  • PowerEdge R740XD
  • PowerEdge R740xd2
  • PowerEdge R7415
  • PowerEdge R7425
  • PowerEdge R810
  • PowerEdge R815
  • PowerEdge R820
  • PowerEdge R840
  • PowerEdge R930
  • PowerEdge R940
  • PowerEdge R940xa
  • PowerEdge T130
  • PowerEdge T140
  • PowerEdge T330
  • PowerEdge T340
  • PowerEdge T420
  • PowerEdge T430
  • PowerEdge T440
  • PowerEdge T620
  • PowerEdge T630
  • PowerEdge T640
  • PowerEdge VRTX
  • PowerEdge XR2
  • PowerSwitch N3024EF-ON
  • PowerSwitch N3024ET-ON
  • PowerSwitch N3048ET-ON
  • PowerVault NX440

Drivere, manualer og support


Drivere, manualer og support

Dell Support

Dells produktsupport dækker det hele, lige fra drivere og manualer til diagnosticeringsværktøjer og reservedele.


Sammenlign produkter ()

Tilføj de produkter, du vil sammenligne. Så kan du hurtigt bestemme, hvilket produkt der er bedst til dine behov.

Tilføj de produkter, du vil sammenligne. Så kan du hurtigt bestemme, hvilket produkt der er bedst til dine behov.
Top