|

Windows 11

Windows 11

Systém Windows 11 vás dovede blíže k tomu, co máte rádi.

Svěží pohledZískejte novou perspektivu
Inspirativní nový vzhled a dojem znamená lepší zkušenost.

Menší hluk, nepořádek i chaos. Společnost Microsoft změnila představu, jak by měl počítač pracovat, pro vás i s vámi. Systém Windows 11 mění definici produktivity.

Život je lepší společně

Volejte, chatujte a realizujte plány s aplikací Teams v systému Windows 11.*

Spojte se s kýmkoli přímo z počítače, bez ohledu na to, na jakém počítači, telefonu či tabletu jsou ti, s nimiž hovoříte.*
Život je lepší společně
Dosáhněte uspořádané pracovní plochy
Dosáhněte uspořádané pracovní plochy

Uspořádejte okna, zoptimalizujte prostor na obrazovce a dosáhněte okamžitě maximální produktivity.

Přesměrujte pracovní úsilí pomocí nástroje pro přichycení a okamžitě spolupracujte s přichycenými skupinami a plochou.


Vše, co potřebujete. Vše na dohled, vše po ruce.

Oblíbené fotografie. Zprávy ze světa. Seznam dnešních úkolů a počasí na zítřek. Widgety pomáhají najít důležitý obsah.
Vše, co potřebujete. Vše na dohled, vše po ruce.
Zachyťte inspiraci vlastním způsobem
Zachyťte inspiraci vlastním způsobem

Vyslovte ji a nástroj Voice Typing ji zapíše.* Načrtněte ji pomocí digitálního pera.* Klepněte a přejeďte prstem namísto klikání a přetahování.* Systém Windows 11 zná více způsobů, jak se přizpůsobit vašemu způsobu uvažování.


Čas na hru. Kdykoli.

Hrajte nejnovější hry s grafikou, která se vyrovná realitě.
Rozhraní DirectX 12 umožňuje dosáhnout úchvatné, poutavé grafiky s vysokou snímkovou frekvencí*.
Čas na hru. Kdykoli.

Koupit počítač XPSProzkoumat počítače
Systém Windows 11 Pro je určen pro hybridní práciSystém Windows 11 Pro je určen pro hybridní práci

Výkonný pro zaměstnance. Konzistentní pro pracovníky IT. Bezpečný pro všechny.


Vyšší produktivita

Zjednodušte kognitivní zátěž zaměstnanců pomocí zjednodušeného uživatelského rozhraní, které lze snadno uspořádat pomocí přichycených návrhů a skupin.
Vyšší produktivita
Hladká spolupráce
Hladká spolupráce

Chytřejší způsob spolupráce s integrovaným systémem Microsoft Teams*. Dosáhněte efektivnějších schůzek pomocí sdílení obsahu přímo z hlavního panelu a okamžitého ztlumení resp. zrušení ztlumení, takže hlas každého účastníka je slyšet.


Důvěryhodné zabezpečení

Pracujte odkudkoli s vestavěným zabezpečením systému Windows 11 a nejlépe zabezpečenými komerčními počítači v celém odvětví.*
Důvěryhodné zabezpečení
Konzistentní pro pracovníky IT

Konzistentní pro pracovníky IT

Migrujte bez obav pomocí známých nástrojů IT se zaručenou kompatibilitou aplikací a s podporou služby App Assure*

Prozkoumat počítačeProzkoumat notebooky Latitude

Windows 11 for Education


Systém Windows 11 byl přepracován s ohledem na novou éru digitálního studia a pomáhá využít potenciál studentů pomocí výkonných nástrojů pro vzdělávání, spolupráci a tvorbu – to vše v zabezpečeném a důvěryhodném prostředí. Další informace o vzdělávacích řešeních

Navrženo pro vzdělávání
Navrženo pro vzdělávání

Kvalitní vzdělávací nástroje pro studenty na všech úrovních se systémem Windows 11 na zařízeních, která jsou zabezpečená a snadno se nasazují a spravují.
Windows 11 SE
Windows 11 SE

Nový, cloudově orientovaný operační systém Windows 11 SE* – speciálně sestavený pro vzdělávání. Cenově dostupný a jednoduchý způsob, jak zpřístupnit studium všem studentům.
Microsoft 365 Education
Microsoft 365 Education

Podpořte kreativitu, propagujte týmovou práci a dodávejte jednoduchou, bezpečnou zkušenost – to vše v jediném, cenově dostupném řešení pro vzdělávání.
Microsoft Teams
Microsoft Teams

Nechte studenty, vyučující, zaměstnance i personál se setkávat, spolupracovat, tvořit a sdílet zdroje, pomocí jednoduchého, dostupného a výkonného nástroje Teams.

Vše, co potřebujete vědět o nákupu a bezplatném upgradu systému Windows 11.


Načasování upgradu se může u různých zařízení lišit. Dostupnost funkcí a aplikací se může v jednotlivých oblastech lišit.
Určité funkce vyžadují specifický hardware. Další informace

Zkontrolujte, zda lze váš počítač upgradovat
Zkontrolujte, zda lze váš počítač upgradovat

Zjistěte, zda váš současný počítač splňuje požadavky pro provoz systému Windows 11.
Nákup nového počítače
Nákup nového počítače

Podívejte se, jak nás nic nezastaví, takže vám nic nezkříží plány
Zálohování počítače
Zálohování počítače

Přenos dat do nového počítače je mnohem snazší, pokud soubory a fotografie ze svého aktuálního počítače zazálohujete do služby OneDrive.

Často kladené dotazy

 • Jaký je rozdíl mezi systémy Windows 10 a Windows 11?
  Systém Windows 11 má výkon i zabezpečení systému Windows 10 a současně přepracovaný, nový vzhled. Dodává se rovněž s novými nástroji, zvuky a aplikacemi. Každý detail byl vzat v úvahu. To vše společně přináší novou, svěží zkušenost při práci s počítačem.

 • Kdy mohu zakoupit počítač, na němž je systém Windows 11 nainstalovaný předem?
  Počítače s předinstalovaným systémem Windows 11 jsou dostupné od 5. října.

 • V této chvíli chci zakoupit počítač se systémem Windows 10. Mohu nainstalovat systém Windows 11 později?
  Všechny počítače Dell se systémem Windows 10 aktuálně prodávané na stránkách dell.com bude možné upgradovat na systém Windows 11. Aby bylo možné provést upgrade počítače na systém Windows 11, musí splňovat minimální hardwarové požadavky. Některé funkce rovněž vyžadují specifický hardware. Plán upgradu se ještě dokončuje, ale zahájení by mělo nastat koncem roku 2021 a pokračovat v roce 2022. Konkrétní časování se může lišit podle zařízení.
  K dispozici je systém Windows 10 Pro (zahrnuje licenci na systém Windows 11): ve vašem systému je nainstalován systém Windows 10 Pro s přiloženou licencí pro systém Windows 11 Pro, která umožňuje upgrade na systém Windows 11 Pro, jakmile bude připraven.

 • Jak zjistím, zda nový počítač se systémem Windows, o jehož koupi uvažuji, splňuje minimální požadavky?
  Všechny počítače Dell se systémem Windows, které se v současnosti prodávají na stránkách dell.com, splňují požadavky pro systém Windows 11.

 • Kdy mohu v zařízení se systémem Windows 10 provést upgrade na systém Windows 11?
  Jestliže váš současný počítač se systémem Windows 10 používá verzi Windows 10 20H1 nebo novější a splňuje minimální hardwarové specifikace, bude možné provést upgrade na systém Windows 11. Plán upgradu se ještě dokončuje, ale u většiny dnes používaných zařízení očekáváme, že upgrade bude k dispozici někdy na začátku roku 2022. Ne všechny počítače se systémem Windows 10, které mají na upgrade nárok, dostanou nabídku na upgrade současně. Chcete-li zjistit, jestli má váš počítač nárok na upgrade, nahlédněte do seznamu otestovaných systémů v naší databázi znalostí. Po spuštění plánu upgradu je možné v části Nastavení / Aktualizace systému Windows zkontrolovat, zda je již upgrade pro vaše zařízení připraven. Stejně jako dostávají koncoví uživatelé oznámení, když jsou v systému Windows 10 dostupné aktualizace, uvidí koncoví uživatelé v oznamovací oblasti hlavního panelu vpravo dole informaci, že je upgrade dostupný. Další informace o způsobu zobrazení budou k dispozici později. Dále lze později přidat další možnosti upozornění na ploše.

 • Mohou zákazníci stáhnout upgrade „na vyžádání“? Existují způsoby, jak mohou zákazníci najít upgrade v předstihu před plánem inteligentního nasazení?
  Společnost Microsoft plánuje nabízet možnosti podobné těm, které existují dnes pro aktualizace systému Windows 10: nástroje Upgrade Assistant (podobá se aplikaci Update Assistant) a Media Creation Tool. Doporučujeme však zákazníkům počkat, dokud nedostanou informaci, že je upgrade pro jejich zařízení připraven, prostřednictvím služby Windows Update. Upozorňujeme, že v některých případech bude upgrade dočasně zablokován.

 • Jaké jsou minimální hardwarové požadavky systému Windows 11?
  Zde jsou uvedeny minimální hardwarové požadavky.

 • Jak zjistím, jestli můj současný počítač se systémem Windows 10 splňuje hardwarové požadavky systému Windows 11?
  Chcete-li zjistit, zda váš počítač splňuje minimální požadavky, můžete nahlédnout do seznamu otestovaných systémů v naší databázi znalostí.

 • Co když můj počítač nesplňuje minimální hardwarové požadavky? Mohu zůstat u systému Windows 10?
  Ano! Windows 10 nadále představuje skvělou verzi systému Windows. Společnost Microsoft se zavázala podporovat systém Windows 10 do 14. října 2025.

 • Jak zjistím, kdy bude pro můj počítač se systémem Windows 10 dostupný upgrade?
  Upgrade na systém Windows 11 začne probíhat koncem roku 2021 a bude pokračovat i v roce 2022. Během této doby budeme provádět interní testování a ověřování pro váš konkrétní počítač. Služba Windows Update zobrazí informace, zda a kdy bude váš počítač způsobilý k upgradu. Informace získáte v nabídce Nastavení / Windows Update. Stejně jako dostávají koncoví uživatelé oznámení, když jsou v systému Windows 10 dostupné aktualizace, uvidí koncoví uživatelé v oznamovací oblasti hlavního panelu vpravo dole informaci, že je upgrade dostupný. Další informace o způsobu zobrazení budou k dispozici později. Dále lze později přidat další možnosti upozornění na ploše.

 • Kolik stojí upgrade ze systému Windows 10 na Windows 11?
  Upgrade je zdarma. Upgrade však bude možné provést pouze v počítačích se systémem Windows 10 ve verzi Windows 10 20H1 nebo novější, které splňují minimální hardwarové požadavky. Zda máte nejnovější aktualizace pro systém Windows 10, můžete ověřit v nabídce Nastavení / Windows Update.

 • Jak dlouho potrvá nabídka bezplatného upgradu?
  Nabídka bezplatného upgradu nemá pro oprávněné systémy konkrétní datum ukončení. Společnost Microsoft si však vyhrazuje právo ukončit podporu bezplatné nabídky. Toto závěrečné datum nastane nejdříve rok od začátku veřejné dostupnosti.

 • Jaký je rozdíl mezi upgradem a aktualizací?
  Aktualizace mohou zahrnovat opravy chyb a zabezpečení a nové funkce v dané verzi systému Windows. Obvykle probíhají v průběhu celého roku. Upgrade probíhá při změně verzí, například při přechodu ze systému Windows 10 na Windows 11. Nebo při přechodu od verze Windows Home na Windows Pro.

 • Mohu nadále používat systém Windows 10?
  Ano. Upgrade na systém Windows 11 není nutný. Společnost Microsoft bude i nadále podporovat systém Windows 10 až do 14. října 2025.

 • Zabírá systém Windows 11 v počítači více místa než Windows 10?
  Ne. Systémy Windows 10 a Windows 11 vyžadují přibližně stejné množství místa na disku. Během upgradu je však potřebné další místo. Systém Windows toto dodatečné místo na disku asi deset dní po provedení upgradu uvolní.

 • Představuje systém Windows 11 náhradu za systém Windows 10?
  Windows 11 je nejnovější verzí systému Windows. Systém Windows 10 však bude mít i nadále podporu až do října 2025.

 • Co se stane s mými soubory, pokud provedu upgrade na systém Windows 11?
  Standardně se přenesou všechny soubory a data. Před instalací však doporučujeme provést zálohu souborů. Více informací o zálohování složky v počítači pomocí systému OneDrive zjistíte zde

 • Jestliže se mi systém Windows 11 nelíbí, mohu se po upgradu vrátit na systém Windows 10?
  Po upgradu na systém Windows 11 existuje 10denní období, během nějž je možné se vrátit k systému Windows 10 a zároveň zachovat soubory a data, která jste přenesli. Po 10 dnech budete muset vytvořit zálohu dat a provést „čistou instalaci“, pokud budete chtít přejít zpět na systém Windows 10.
  U nových počítačů s předem nainstalovaným systémem Windows 11 nelze funkci vrácení zpět použít.

 • Jak dlouho trvá instalace systému Windows 11?
  Stažení a instalace systému Windows 11 bude patrně trvat déle než běžná aktualizace systému Windows 10. Počítač můžete během stahování používat a poté máte možnost naplánovat instalaci na konkrétní dobu, když neplánujete s počítačem pracovat.

 • Mohu na systém Windows 11 upgradovat počítač se systémem Windows 10, pokud používám režim S?
  Jestliže počítač splňuje minimální hardwarové požadavky, můžete systém Windows 10 Home v režimu S upgradovat na verzi Windows 11 Home v režimu S. Používá-li počítač se systémem Windows 10 verzi Pro v režimu S, bude nutné kvůli upgradu na systém Windows 11 Pro režim S vypnout. Systém Windows 11 Pro není k dispozici v režimu S.

 • Může systém Windows 11 používat i hodně starý počítač?
  Seznam otestovaných systémů, u nichž je možný upgrade na systém Windows 11, naleznete v naší databázi znalostí. Mnoho počítačů mladších než čtyři roky bude schopno upgradu na systém Windows 11. Musí na nich být systém Windows 10 verze 20H1 nebo novější a musí splňovat minimální hardwarové požadavky na upgrade na systém Windows 11.


Často kladené dotazy k systému Windows 11 for Education

 • Co je systém Windows 11 SE?
  Nový, cloudový operační systém Windows 11 SE nabízí výkon a spolehlivost systému Windows 11 se zjednodušeným vzhledem a moderními nástroji pro správu, optimalizovanými pro nenákladná zařízení ve vzdělávacím prostředí, zejména na základních školách. Systém Windows 11 SE má naprosto stejné minimální požadavky jako systém Windows 11.

 • Kdy bude možné zakoupit zařízení se systémem Windows 11 SE?
  Počítače Latitude 3120 a Latitude 3120 2 v 1 s nainstalovaným systémem Windows 11 SE budou dostupné koncem ledna 2022.

 • Kdo je ideální cílová skupina pro systém Windows 11 SE?
  Přestože nijak nevymezujeme, kdo si může zařízení se systémem Windows 11 SE zakoupit, zjednodušené ovládání a provoz je předurčují pro prostředí základních škol.

 • Které aplikace budou v systému Windows 11 SE fungovat? ​
  Systém Windows 11 SE podporuje většinu aplikací, které studenti i vyučující potřebují. Patří mezi ně aplikace Win32 i moderní aplikace, například Universal Windows Platform (UWP) a Progressive Web Apps (PWA). Mezi příklady patří: Microsoft Teams, Zoom, Chrome, Class Policy, Light Speed a Screen Beam, a také známé nástroje jako Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote. ​

 • Proč není v systému Windows 11 SE žádný obchod s aplikacemi? Proč nemohu měnit nastavení? Proč nemohu nainstalovat aplikaci? V tomto zařízení chybí určitá funkce. ​
  Pro systém Windows 11 SE platí omezení ohledně aplikací, které lze nainstalovat, a nastavení, která může koncový uživatel měnit. Jde o úmyslné omezení na základě zpětné vazby od učitelů, kteří chtějí pro studenty jednoduché prostředí bez rozptylování, a správců IT, kteří potřebují snadnou správu a bezproblémový, trvalý provoz zařízení. Instalace aplikací, pokročilé funkce a změny nastavení mají v této specializované verzi systému Windows 11 pod kontrolou správci IT, nikoli koncoví uživatelé.

 • Bude systém Windows 11 SE podporovat prohlížeč Chrome? ​
  Ano, dozajista bude. Systém Windows 11 SE podporuje nezbytné aplikace od jiných výrobců, které přinášejí lepší studijní výsledky. ​

 • Podporuje systém Windows 11 SE platformu Zoom? ​
  Ano. Systém Zoom je možné využít pomocí služby Intune. ​

 • Mohou studenti nainstalovat vlastní aplikace, například YouTube, Spotify nebo iTunes? ​
  Studenti nebudou moci nainstalovat žádné nativní aplikace třetích stran (aplikace Win32 nebo aplikace z obchodu Microsoft Store).
  Studenti však budou moci využít jakékoli progresivní webové aplikace (PWA), například Outlook, Whiteboard a Flipgrid, prostřednictvím webu.

 • Mohu v zařízení se systémem Windows 11 SE přejít na systém Windows 11 nebo Windows 10? ​
  Ne. Není možné přejít ze systému Windows 11 SE na jiné verze systému Windows. Rovněž nelze provést upgrade na systém Windows 11 SE z jiných verzí systému Windows, například Windows 10 nebo Windows 11. ​

 • Jak systém Windows 11 SE ovlivní na mé aktuální nasazení systému Windows 10? Windows 11? ​
  Operační systémy Windows 11 SE, Windows 11 a Windows 10 lze nasadit, řídit a spravovat stejným způsobem, protože všechny tři verze používají stejné nástroje pro nasazení, správu a servis. Co se týká nasazení, systémy Windows 11 SE, Windows 11 a Windows 10 je možné považovat za různé verze stejného operačního systému. ​

 • Jak systém Windows 11 SE ovlivní možnosti studentů pokračovat ve vzdělávání na dálku? Dojde k nějakým změnám v připojení k síti VPN, vzdálené správě, aktualizaci souladu s předpisy nebo nástrojích pro zabezpečení? Co je proces aktivace a přidělování pro vzdálené studenty?
  Pro vzdálené studenty nebude třeba nic měnit. Systém Windows 11 SE nabízí tytéž nástroje pro správu, které vaše týmy IT již znají – včetně nastavení hands-free a možností správy. Proces aktivace a přidělování pro vzdálené studenty je v systému Windows 11 SE stejný jako v systému Windows 10.

 • Budou současná řešení identity fungovat i nadále jako v systému Windows 10? Například AAD, Hybrid, MSA atd.? ​
  Identity AAD a MSA jsou podporovány. U jiných to závisí na uspořádání infrastruktury. Systém Windows 11 SE nebude mít lokální podporu. ​

 • Mohu spravovat systém Windows 11 SE pomocí konzole pro správu v aplikaci Chrome? ​
  Ne. Zařízení se systémem Windows 11 SE nelze spravovat pomocí konzole pro správu v systému Chrome.

 • Jaký je rozdíl mezi systémy Windows 11 a Windows 11 SE?
  Windows 11 SE je verze systému Windows 11 se stejnými novinkami v uživatelském prostředí, zabezpečení a studiu odkudkoli, které jsou nové v systému Windows 11. Systém Windows 11 SE je optimalizován s cílem zajistit možnost studovat na nenákladných zařízeních, odstranit rušivé faktory, zachovat soustředěnost studentů a zjednodušit nasazení a správu pro odborníky IT. K systému Windows 11 SE lze přistupovat pouze prostřednictvím cloudových identit a správa probíhá vzdáleně skrze cloudové služby. Pro systém Windows SE platí omezení ohledně aplikací, které lze nainstalovat, a nastavení, která může koncový uživatel měnit.