|

Recyklace Dell

Závazek k zákazníkům i k životnímu prostředí

Podle odhadů iniciativy pro řešení problému elektronického odpadu StEP (Solving the E-Waste Problem), bylo v roce 2012 jako elektronický odpad zlikvidováno přibližně 65,1 milionu tun poškozených a zastaralých elektronických zařízení nebo zařízení, která jednoduše nikdo nechce. Velká část z toho, co označujeme jako „elektronický odpad“, ale vlastně žádným odpadem není. Jedná se o kompletní elektronické vybavení nebo díly, kterým lze prostřednictvím opakovaného použití nebo recyklace vdechnout nový život. Společnost Dell je globálním výrobcem počítačových produktů, místním občanem v komunitách, jimž poskytujeme služby, i ochráncem planety, která je nás všech. Za obnovení použité elektroniky a její správnou recyklaci tudíž neseme odpovědnost. Bezpečnou recyklací produktů chráníme zdraví lidí i planety. Aby zákazníci mohli počítačové vybavení s ukončenou životností likvidovat bezpečně a snížit svůj dopad na životní prostředí, nabízí jim společnost Dell řadu praktických možností recyklace. 
 
Služby pro další prodej a recyklaci zařízení DellSlužby pro další prodej a recyklaci zařízení Dell
Bez ohledu na to, zda vaše firma dané zařízení vlastní nebo pronajímá, chce je dále prodat nebo recyklovat, společnost Dell vašemu použitému vybavení IT zajistí řešení, která budou v souladu se směrnicí o OEEZ a současně i praktická, bezpečná a šetrná k životnímu prostředí.
Služby Free Consumer Takeback ServicesSlužby Free Consumer Takeback Services
Společnost Dell nabízí bezplatné služby recyklace zařízení od společnosti Dell i jiných dodavatelů. 
Recyklace spotřebního materiálu pro tiskárnyRecyklace spotřebního materiálu pro tiskárny
Program pro recyklaci inkoustů a tonerových kazet společnosti Dell vám dává možnost použitý spotřební materiál pro tiskárny recyklovat snadno a ekologicky šetrně.
Směrnice o OEEZSměrnice o OEEZ
Informace o směrnici o odpadních elektrických a elektronických zařízeních (OEEZ) naleznete po kliknutí na tyto odkazy:
Ekologicky šetrnější likvidace obalového materiáluEkologicky šetrnější likvidace obalového materiálu
Špičková řešení obalového materiálu Dell se zaměřují na snížení objemu obalů, zvýšení použití udržitelného obsahu a zajištění, abyste balení mohli pohodlně zlikvidovat recyklací.
Recyklace bateriíRecyklace baterií
Získejte další informace o tom, jak můžete se společností Dell bezpečně a odpovědně recyklovat jakoukoli značku nebo typ baterií.
 RecyklaceCeny produktu Dell obsahuji recyklacni poplatek, ktery zarucuje, ze elektroodpad je sbiran a recyklovan zodpovedným zpusobem:
Prodrobnosti 
Global Takeback Leadership Global Takeback Leadership(v angličtině)
Dell is committed to creating the most effective Global Takeback program possible. We’re managing the impact of our products through legislative advocacy, convenient volunteer programs and demonstrated industry leadership while serving communities around the world. 
Dell Global Takeback Programs Dell Global Takeback Programs(v angličtině)
We offer global takeback programs and services in 83 countries and territories and have recovered more than 1.6 billion pounds of used electronics since 2007. 
Vývojové stupně pro fiskální rok 2013 
BulletSplnění cíle nasbírat 1 miliardu liber elektronického odpadu rok před cílovým datem 
BulletZvýšení našeho celkového objemu globálního vracení o 18,3 procent 
BulletRozšíření možností recyklace v Austrálii, Kanadě, Číně, Indii a Latinské Americe 
 Dell 2020 Legacy of Good Plan(v angličtině)
Dozvědět se více
BulletDell Global Recycling Programs ( (v angličtině) 
BulletAwards and Recognition (v angličtině)