|

Pohovory ve společnosti Dell

Buďte připraveni zazářit.

Váš velký den se rychle blíží. Vaše kvalifikace odpovídá našim potřebám a váš skvěle napsaný a podrobný životopis na nás zapůsobil. Je načase, abychom se seznámili a promluvili si o dané pracovní pozici a o tom, čím ve své nové roli můžete přispět. Pohovorem s vámi se budeme snažit zjistit, zda se do naší společnosti hodíte. To znamená, že probereme ode všeho trochu: jak zapadnete do svého týmu, zda jsou vám blízké naše hodnoty a kde se z profesionálního hlediska vidíte v současnosti i v budoucnu. Máme si toho hodně co říct. A nezapomeňte, že je to i příležitost pro vás, abyste vyzpovídali společnost Dell.

Zamestnani
Prozkoumejte svetova
Explore our locations

Naše filozofie zaměřená na ověření kvalifikace uchazeče

Ve společnosti Dell věříme, že nejlepším ukazatelem budoucí úspěšně odvedené práce jsou zkušenosti uchazeče z dřívějška. V rámci našich pohovorů se proto prostřednictvím rozhovorů zaměřujeme na vaše dosavadní zkušenosti a na to, jak byste jich mohli využít i při práci ve společnosti Dell.

Záměrem otázek zaměřených na kvalifikaci uchazeče v rámci pohovoru je získat od uchazečů odpovědi, díky nimž získáme jasnější představu o tom, jakou práci vykonávali, jakým způsobem pracovali a jak vypadalo jejich předchozí pracovní prostředí.

Co můžete očekávat během pohovoru ve společnosti Dell:

 • Krok 1: Telefonické prověření vedené náborovým pracovníkem
  • Náborový pracovník zjišťuje základní informace například ohledně předcházejících pracovních zkušeností a platových požadavků.
 • Krok 2: Pohovor k vyhodnocení technických dovedností nebo dovedností nutných pro danou funkci s odborníkem na příslušnou oblast
  • V rámci pohovoru vám položíme otázky týkající se konkrétních předpokladů, které nám umožní zjistit úroveň technických dovedností nebo dovedností nutných pro danou funkci.
  • Celý pohovor obvykle vede odborník na danou oblast, například pracovník oddělení produktového marketingu u pracovní pozice v marketingu nebo odborník z finanční správy u pozic ve finančním oddělení nebo ve finanční správě.
 • Krok 3: Pohovor přímo na pracovišti nebo s týmem vedoucích pracovníků a kolegů
  • Tento pohovor může probíhat jako osobní schůzka jednotlivých účastníků nebo jako skupinový pohovor.
  • V této fázi se můžete setkat s otázkami zaměřenými na kvalifikaci uchazeče, které nám umožňují vyhodnotit celkovou vhodnost uchazeče v rámci týmu a společnosti.
  • Je důležité, aby předpoklady uchazeče vyhovovaly základním požadavkům společnosti Dell:
   • Angažovanost…
    • Zákazník je na prvním místě: Při svém jednání vždy myslete na zákazníka.
    • Osobní prospěšnost: Naslouchejte, stůjte si za svými rozhodnutími, dejte ostatním ten správný příklad, zdokonalujte se a vzdělávejte se.
    • Zaujetí ostatních: Ukažte ostatním směr, podpořte jejich rozvoj a inspirujte je.
   • Realizace…
    • Zahrnutí: Myslete globálně, oceňte různorodost pracovních týmů, spolupracujte a berte v úvahu možný dopad svých aktivit.
    • Rozhodnost: Buďte odvážní, přínosní, účastněte se a nabídněte pomoc a jednejte.
    • Zjednodušení: Soustřeďte se na to, co je nejdůležitější, zjednodušujte pracovní postupy a snažte se být efektivní.
   • Vynikající výsledky…
    • Strategický náboj: Udržujte si přehled o našich obchodech, dívejte se dopředu a plánujte budoucnost.
    • Inovace: Buďte kreativní, rozumně riskujte a neustále se zdokonalujte.
 • Krok 4: Konečný pohovor vedený manažerem nebo ředitelem náborového oddělení
  • I v této fázi jsou při pohovoru položeny uchazeči otázky zaměřené na jeho kvalifikaci. Uchazeč musí odpovědět na všechny otázky.

Vždy hledáme pro danou pozici tu správnou osobu a do toho, abychom ji vybrali správně, investujeme čas i další prostředky.

Tipy pro pohovor ve společnosti Dell

I když uplatňujeme ve společnosti Dell při pohovorech značně strukturovaný přístup, žádné dva pohovory nejsou stejné. Neexistuje ani žádný kouzelný vzorec, jenž by vám při pohovoru zajistil jasný úspěch. Můžeme vám ale dát pár základních tipů, které vám mohou pomoci lépe komunikovat s pracovníkem, který váš pohovor povede. Studujte, používejte své vědomosti a určitě nás oslníte.

Než se přihlásíte k nějakému pohovoru, nejprve vyplňte formulář žádosti o pracovní pozici.

Pomůže nám to celý proces zjednodušit. Všechny vaše aktuální informace budou na jednom místě. Vše se tak zjednoduší a navíc... organizační schopnosti jsou velice působivé.

Dvakrát si zkontrolujte, zda máte všechny informace vyplněné správně a přesně.

Nesprávné informace mohou slibnou žádost zamést pod stůl. Vraťte se tedy ještě jednou ke svému životopisu a zkontrolujte, zdali v něm nejsou překlepy, a aktualizujte své kontaktní informace. Vždy v životopise uvádějte pravdivé informace o svých dovednostech, schopnostech a zkušenostech.

Mluvte jasně a nahlas.

Víme, že jste nervózní, ale zkuste se uvolnit. Mluvte trochu víc nahlas a pomaleji než obvykle, ale ne tak pomalu, abyste působili jako robot.

Navažte oční kontakt.

Nic nenapoví víc, že vás osoba před vámi zajímá, než oční kontakt. Vyjádříte tak mluvčímu respekt a ukážete, že máte zdravé sebevědomí. Mělo by to však být zcela přirozené – na osobu, která s vámi vede pohovor, byste neměli zírat.

Dejte si na čas a odpověď si promyslete.

Krátký okamžik ticha poté, co vám byla položena důležitá otázka, je zcela v pořádku. Očekává se to. Je to známkou toho, že o dané problematice přemýšlíte a že si připravujete odpověď, abyste odpověděli přesně na zadanou otázku.

Uveďte konkrétní příklady svých schopností.

Neuvádějte odpovědi, které budou vyžadovat abstraktní vysvětlení. Zaměřte se místo toho na uvedení konkrétních příkladů odpovídajících profesionálních zkušeností z osobní praxe a na výsledky, jichž jste svým přispěním či aktivitami dosáhli.

Neodbíhejte k nesouvisejícím tématům.

Zlatým pravidlem pro pracovní pohovor je mluvit k věci. Neodbíhejte svými odpověďmi od tématu. Buďte konkrétní. A dodatečné informace zmiňte, pouze pokud se vztahují k dané otázce a k vaší schopnosti provádět konkrétní pracovní činnost.

Připravte si několik otázek.

Na každém pohovoru je vždycky vyhrazen určitý čas, kdy se může uchazeč na cokoli zeptat. Vaše případné otázky mohou být jasným signálem vašeho zájmu o příslušnou pozici. Věnujte tomu tedy nějaký čas a nachystejte si pár otázek o konkrétní pozici, o společnosti nebo o zkušenostech s prací pro společnost Dell.

Dell Česká republika:
V parku 2325/16
148 00 Praha 4 – Chodov
Tel : + 4212 5750 8040 (recepce společnosti Dell)

Jak se k nám dostanete:

Autem:

Můžete parkovat přímo v garáži společnosti Dell číslo 12 a 16 na místech pro návštěvníky. Po dobu tří hodin můžete zdarma parkovat i v garáži obchodního centra Chodov. Společnost Dell je od obchodního centra vzdálená jen 5 minut chůze.

Metrem nebo vlakem:

Díky příhodné poloze se sídlo společnosti Dell nachází blízko stanice metra Chodov, takže se k němu lze snadno dostat hromadnou dopravou.

Autobusem:

Autobusovou zastávku najdete hned vedle nákupního centra, 5 minut chůze od kanceláří společnosti Dell. Můžete využít několik autobusových linek: 115, 154, 177, 197, 293.

Z letiště:

Nejblíže se nachází Letiště Václava Havla. Mezinárodní letiště je od sídla společnosti Dell vzdáleno přibližně 25 km.