|

Windows 11

Windows 11

System Windows 11 przybliża Cię do tego, co lubisz

Nowa perspektywaUzyskaj nową perspektywę
Nowy, inspirujący wygląd i forma sprzyjają zachowaniu spokoju.

Mniej hałasu, bałaganu i chaosu. Firma Microsoft zmieniła sposób postrzegania tego, jak komputer powinien działać dla Ciebie i z Tobą.
System Windows 11 na nowo definiuje produktywność.
Życie razem jest lepsze
W systemie Windows 11 można dzwonić, czatować i realizować plany w programie Teams*.

Nawiąż połączenie z dowolną osobą bezpośrednio z komputera, niezależnie od systemu ich komputera, telefonu lub tabletu*.
Życie razem jest lepsze
Równowaga w komputerze stacjonarnymRównowaga w komputerze stacjonarnym
Z łatwością możesz organizować okna, optymalizować przestrzeń na ekranie i maksymalizować produktywność.

Zorganizuj swój przepływ pracy na nowo za pomocą funkcji równoczesnego wyświetlania okien i błyskawicznie przełączaj się między grupami okien i pulpitem.


Wszystko dla Ciebie. Wszystko w zasięgu wzroku, zawsze na wyciągnięcie ręki.

Twoje ulubione zdjęcia. Wiadomości na temat świata. Dzisiejsze obowiązki i jutrzejsza pogoda. Widżety ułatwiające wyszukiwanie ważnych treści.
Wszystko dla Ciebie. Wszystko w zasięgu wzroku, zawsze na wyciągnięcie ręki.
Złap inspirację
Złap inspirację

Mów na głos i poproś o przepisanie dzięki funkcji pisania głosowego*. Szkicuj pociągnięciem cyfrowego pióra*. Stuknij i przesuń zamiast klikać i przeciągać*. Windows 11 ma więcej sposobów na dostosowanie się do Twojego sposobu myślenia.
Czas na zabawę. Zawsze.
Graj w najnowsze gry z grafiką, która dorównuje rzeczywistości.
DirectX 12 umożliwia uzyskanie zapierającej dech w piersiach, wciągającej grafiki przy dużej liczbie klatek na sekundę*.
Czas na zabawę. Zawsze.

Kup sprzęt z serii XPSOdkryj komputery osobiste
Windows 11 Pro został zaprojektowany do pracy hybrydowejWindows 11 Pro został zaprojektowany do pracy hybrydowej

Wydajny dla pracowników. Spójny dla działu IT. Bezpieczny dla wszystkich.


Większa produktywność

Zmniejsz obciążenie poznawcze pracowników dzięki uproszczonemu i usprawnionemu interfejsowi użytkownika, który można łatwo uporządkować za pomocą układów przyciągania i grup układów.
Większa produktywność
Współpraca bez zakłóceń
Współpraca bez zakłóceń

Inteligentniejszy sposób współpracy dzięki integracji z Microsoft Teams*. Organizuj bardziej efektywne spotkania, udostępniając treści bezpośrednio z paska zadań i korzystając z funkcji natychmiastowego wyciszania i włączania mikrofonu, aby głos wszystkich był słyszalny.


Zaufane zabezpieczenia

Pracuj z dowolnego miejsca dzięki wbudowanym zabezpieczonym systemu Windows 11 i najbezpieczniejszym w branży komputerom komercyjnym*.
Zaufane zabezpieczenia
Spójne rozwiązanie dla działu IT

Spójne rozwiązanie dla działu IT

Przeprowadź migrację bez problemów za pomocą znanych narzędzi IT z gwarantowaną zgodnością aplikacji dzięki rozwiązaniu App Assure*.

Odkryj komputery osobistePoznaj notebooki Latitude

Windows 11 for Education


System Windows 11 został stworzony z myślą o nowej erze nauki zdalnej i pozwala uwolnić potencjał uczniów dzięki zaawansowanym narzędziom do uczenia się, współpracy i tworzenia — a to wszystko w bezpiecznym i zaufanym środowisku. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach dla sektora edukacji.

Zaprojektowany z myślą o sektorze edukacji
Zaprojektowany z myślą o sektorze edukacji

Wysokiej jakości narzędzia do nauki dla uczniów o różnych możliwościach dzięki urządzeniom z systemem Windows 11, który jest bezpieczny oraz łatwy we wdrożeniu i zarządzaniu.
Windows 11 SE
Windows 11 SE


Nowy Windows 11 SE* to pierwszy system operacyjny w chmurze zaprojektowany specjalnie pod kątem sektora edukacji. To przystępny cenowo i prosty sposób na ułatwienie dostępu do nauki każdemu uczniowi.
Microsoft 365 Education
Microsoft 365 Education


Uwolnij swoją kreatywność, promuj pracę zespołową i zapewnij proste, bezpieczne środowisko pracy — a to wszystko w jednym, przystępnym cenowo rozwiązaniu, które zostało stworzone z myślą o sektorze edukacji.
Microsoft Teams
Microsoft Teams


Ułatw uczniom, nauczycielom i pracownikom organizowanie spotkań, współpracę, tworzenie i udostępnianie zasobów dzięki dostępowi do prostej i wydajnej aplikacji Teams.

Wszystko, co musisz wiedzieć o zakupie systemu Windows 11 i darmowego uaktualnienia do tej wersji


Czas udostępnienia uaktualnienia może zależeć od urządzenia. Dostępność funkcji i aplikacji zależy od regionu.
Niektóre funkcje wymagają określonego sprzętu. Więcej informacji.

Sprawdź, czy możesz uaktualnić swój komputer
Sprawdź, czy możesz uaktualnić swój komputer

Sprawdź, czy Twój komputer osobisty spełnia wymagania systemu Windows 11.
Kup nowy komputer osobisty
Kup nowy komputer osobisty


Razem nie zatrzymujemy się na niczym, więc nic nie stanie na Twojej drodze.
Stwórz kopię zapasową komputera osobistego
Stwórz kopię zapasową komputera osobistego

O wiele łatwiej jest przenieść się na nowy komputer, gdy kopię zapasową plików i zdjęć z obecnego komputera umieścisz na dysku OneDrive.

Często zadawane pytania

 • Jaka jest różnica między systemem Windows 10 i Windows 11?
  System Windows 11 ma wszystkie możliwości i zabezpieczenia systemu Windows 10 oraz przeprojektowany i odświeżony wygląd. Zawiera także nowe narzędzia, dźwięki i aplikacje. Każdy szczegół został dokładnie przemyślany. Wszystko to składa się na nowe wrażenia z użytkowania komputera.

 • Kiedy można kupić komputer z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows 11?
  Komputery z wstępnie zainstalowanym systemem Windows 11 będą dostępne od 5 października.

 • Chcę teraz kupić komputer z systemem Windows 10. Czy mogę zainstalować system Windows 11 później?
  Wszystkie komputery Dell z systemem Windows 10 sprzedawane obecnie w witrynie dell.com będą mogły zostać uaktualnione do systemu Windows 11. Aby komputer mógł zostać uaktualniony do systemu Windows 11, musi spełniać minimalne wymagania sprzętowe, a do niektórych funkcji wymagany jest określony sprzęt. Plan wprowadzania uaktualnienia jest nadal finalizowany, ale ma się rozpocząć pod koniec 2021 roku i trwać do 2022 roku. Dokładny termin może być różny w zależności od urządzenia.
  Dostępny jest system Windows 10 Pro (zawiera licencję Windows 11): w systemie jest wstępnie zainstalowany system Windows 10 Pro z dołączoną licencją Windows 11 Pro, umożliwiającą uaktualnienie do systemu Windows 11 Pro, gdy będzie on gotowy.

 • Jak sprawdzić, czy nowy komputer z systemem Windows, którego zakup rozważam, spełnia minimalne wymagania?
  Wszystkie komputery Dell z systemem Windows, które są obecnie sprzedawane dell.com spełniają wymagania systemu Windows 11.

 • Kiedy na urządzeniu z systemem Windows 10 będzie można dokonać uaktualnienia do systemu Windows 11?
  Jeśli Twój obecny komputer z systemem Windows 10 jest wyposażony w system Windows 10 20H1 lub nowszy i spełnia minimalne wymagania sprzętowe, będzie mógł zostać uaktualniony do systemu Windows 11. Plan uaktualnienia jest wciąż finalizowany, ale spodziewamy się, że dla większości urządzeń używanych już dziś, będzie ono gotowe na początku 2022 roku. Nie wszystkie komputery z systemem Windows 10, które kwalifikują się do uaktualnienia, otrzymają ją w tym samym czasie. Aby sprawdzić, czy Twój komputer kwalifikuje się do uaktualnienia, zapoznaj się z naszą bazą wiedzy, w której znajdziesz listę przetestowanych systemów. Po rozpoczęciu uaktualnienia można sprawdzić, czy jest ono gotowe dla urządzenia, przechodząc do sekcji Ustawienia > Windows Update. Podobnie jak w przypadku powiadamiania użytkowników końcowych o dostępności aktualizacji w systemie Windows 10, użytkownicy końcowi zobaczą w obszarach powiadomień na pasku zadań w prawym dolnym rogu informację o dostępności uaktualnienia. Więcej informacji na temat tego, jak to jest prezentowane, będzie dostępne w późniejszym terminie. Dodatkowe opcje powiadomień na pulpicie mogą zostać dodane w późniejszym terminie.

 • Czy klienci będą mogli pobrać uaktualnienie „na żądanie”? Czy klienci będą mogli znaleźć uaktualnienie przed automatycznym wdrożeniem?
  Microsoft planuje udostępnić opcje podobne do tych dostępnych obecnie dla aktualizacji do Windows 10: Asystent uaktualnienia (podobny do Asystenta aktualizacji) oraz narzędzie Media Creation Tool. Zalecamy jednak, aby klienci poczekali, aż otrzymają powiadomienie przez Windows Update, że uaktualnienie jest gotowe dla ich urządzenia. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach będą występować tymczasowe blokady, które uniemożliwią dokończenie instalacji uaktualnienia.

 • Jakie są minimalne wymagania sprzętowe systemu Windows 11?
  Minimalne wymagania sprzętowe są dostępne tutaj.

 • Jak sprawdzić, czy mój bieżący komputer z systemem Windows 10 spełnia wymagania sprzętowe systemu Windows 11?
  Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój bieżący komputer spełnia minimalne wymagania, zapoznaj się z naszą bazą wiedzy, aby uzyskać listę przetestowanych systemów.

 • Co zrobić, jeśli mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych? Czy mogę pozostać przy systemie Windows 10?
  Tak! System Windows 10 nadal jest doskonałą wersją systemu Windows. Firma Microsoft zobowiązuje się obsługiwać system Windows 10 do 14 października 2025 r.

 • Po czym poznać, że uaktualnienie jest dostępne dla komputera z systemem Windows 10?
  Uaktualnienie do systemu Windows 11 rozpocznie się pod koniec 2021 roku i będzie kontynuowana do 2022 roku. W tym czasie będziemy przeprowadzać zakulisowe testy i sprawdzać, czy dany komputer kwalifikuje się do aktualizacji. Windows Update dostarczy informacji, czy i kiedy Twój komputer będzie się kwalifikował. Można to sprawdzić, przechodząc do sekcji Ustawienia > Windows Update. Podobnie jak w przypadku powiadamiania użytkowników końcowych o dostępności aktualizacji w systemie Windows 10, użytkownicy końcowi zobaczą w obszarach powiadomień na pasku zadań w prawym dolnym rogu informację o dostępności uaktualnienia. Więcej informacji na temat tego, jak to jest prezentowane, będzie dostępne w późniejszym terminie. Dodatkowe opcje powiadomień na pulpicie mogą zostać dodane w późniejszym terminie.

 • Ile kosztuje uaktualnienie z systemu Windows 10 do systemu Windows 11?
  Jest to bezpłatne. Ale tylko komputery z systemem Windows 10 w wersji 20H1 lub nowszej i spełniające minimalne wymagania sprzętowe będą mogły zostać uaktualnione. Można sprawdzić, czy najnowsze aktualizacje systemu Windows 10 są dostępne w sekcji Ustawienia > Windows Update.

 • Jak długo potrwa oferta darmowego uaktualnienia?
  Oferta darmowego uaktualnienia nie ma określonej daty zakończenia dla kwalifikujących się systemów. Producent systemu Windows zastrzega sobie jednak prawo do zakończenia bezpłatnej oferty. Ta data zakończenia nie będzie wcześniejsza niż rok od ogólnej dostępności.

 • Jaka jest różnica między uaktualnieniem a aktualizacją?
  Aktualizacje mogą zawierać poprawki błędów i zabezpieczeń oraz nowe funkcje w wersji systemu Windows. Są one zwykle wprowadzane na rynek w ciągu roku. Uaktualnienie polega na zmianie wersji, na przykład z systemu Windows 10 na
  Windows 11. Lub zmianę wydania na przykład z wersji Windows Home na Windows Pro.

 • Czy mogę nadal korzystać z systemu Windows 10?
  Tak. Nie trzeba uaktualniać systemu do Windows 11. Firma Microsoft będzie obsługiwać system Windows 10 do 14 października 2025 r.

 • Czy system Windows 11 zajmie więcej miejsca na moim komputerze niż Windows 10?
  Nie. Systemy Windows 10 i Windows 11 wymagają mniej więcej tyle samo miejsca na dysku. Podczas procesu uaktualnienia wymagane jest jednak dodatkowe miejsce na dysku. System Windows wyczyści to dodatkowe miejsce na dysku około dziesięciu dni po zakończeniu uaktualnienia.

 • Czy system Windows 11 jest zamiennikiem systemu Windows 10?
  Windows 11 to najnowsza wersja systemu Windows. Będziemy jednak obsługiwać system Windows 10 do października 2025 r.

 • Co stanie się z moimi plikami po uaktualnieniu do systemu Windows 11?
  Domyślnie wszystkie pliki i dane zostaną przesłane. Zaleca się jednak utworzenie kopii zapasowej plików przed instalacją. Więcej informacji na temat folderu kopii zapasowej komputera OneDrive można znaleźć tutaj

 • Czy możliwy będzie powrót do systemu Windows 10 po uaktualnieniu, jeśli nie spodoba mi się system Windows 11?
  Po zainstalowaniu uaktualnienia do systemu Windows 11 przez 10 dni można powrócić do systemu Windows 10, zachowując pliki i dane, które zostały przeniesione. Po upływie 10 dni należy utworzyć kopię zapasową danych i przeprowadzić „czystą instalację”, aby powrócić do systemu Windows 10.
  W przypadku nowych komputerów z fabrycznie zainstalowanym systemem Windows 11 nie można korzystać z funkcji cofania.

 • Jak długo trwa instalacja Windows 11?
  Pobieranie i instalowanie systemu Windows 11 będzie prawdopodobnie trwać dłużej niż typowa aktualizacja funkcji systemu Windows 10. Możesz korzystać z komputera podczas jego pobierania, a następnie mieć możliwość zaplanowania instalacji w określonym czasie, gdy nie planujesz korzystania z komputera.

 • Czy mogę uaktualnić komputer z systemem Windows 10 do systemu Windows 11, jeśli korzystam z trybu S?
  Jeśli Twój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe, można uaktualnić system Windows 10 Home edition w trybie S do systemu Windows 11 Home edition w trybie S. Jeśli na Twoim komputerze z systemem Windows 10 działa edycja Pro w trybie S, konieczne będzie przełączenie się z trybu S w celu uaktualnienia do systemu Windows 11 Pro. Edycja Windows 11 Pro nie jest dostępna w trybie S.

 • Czy na naprawdę starym komputerze można uruchomić system Windows 11?
  Możesz sprawdzić w naszej bazie wiedzy listę przetestowanych systemów, aby określić, czy Twoje urządzenie kwalifikuje się do uaktualnienia do systemu Windows -11. Wiele komputerów, które mają mniej niż cztery lata, będzie mogło zostać uaktualnionych do systemu Windows 11. Muszą one być wyposażone w system Windows 10 w wersji 20H1 lub nowszej i spełniać minimalne wymagania sprzętowe, aby otrzymać uaktualnienie do systemu Windows 11.


Windows 11 for Education — często zadawane pytania

 • Co to jest system Windows 11?
  Nowy, oparty na chmurze system operacyjny Windows 11 SE zapewnia moc i niezawodność systemu Windows 11 z uproszczoną obsługą i nowoczesnymi narzędziami do zarządzania, które zostały zoptymalizowane pod kątem tanich urządzeń wykorzystywanych do nauki, zwłaszcza w przypadku uczniów szkół podstawowych. System Windows 11 SE ma takie same minimalne wymagania jak Windows 11.

 • Kiedy będzie można kupić urządzenia z systemem Windows 11 SE?
  Komputery Latitude 3120 i Latitude 3120 „2 w 1” ze wstępnie zainstalowanym systemem Windows 11 SE będą dostępne pod koniec stycznia 2022 r.

 • Kto jest idealnym użytkownikiem systemu Windows 11 SE?
  Nie ograniczamy możliwości zakupu urządzeń z systemem Windows 11 SE, jednak z uwagi na uproszczoną obsługę są one przeznaczone głównie dla uczniów szkół podstawowych.

 • Jakie aplikacje będą działać w systemie Windows 11 SE? ​
  System Windows 11 SE obsługuje większość aplikacji, których potrzebują uczniowie i nauczyciele. Obejmuje to aplikacje Win32, a także nowoczesne aplikacje zgodne z takimi technologiami, jak Universal Windows Platform (UWP) i Progressive Web Apps (PWA). Niektóre przykłady to Microsoft Teams, Zoom, Chrome, Class Policy, Light Speed i Screen Beam, a także takie znane narzędzia, jak Microsoft Word, Excel, PowerPoint i OneNote. ​

 • Dlaczego w systemie Windows 11 SE nie ma sklepu z aplikacjami? Dlaczego nie mogę zmienić ustawień? Dlaczego nie mogę zainstalować aplikacji? W tym urządzeniu brakuje funkcji. ​
  W systemie Windows 11 SE można zainstalować tylko wybrane aplikacje. Użytkownik końcowy może też zarządzać tylko niektórymi ustawieniami. To celowe działanie zaimplementowane w oparciu o opinie nauczycieli, którzy potrzebują środowiska, które nie rozpraszają uczniów. Administratorzy IT również potrzebują urządzeń, którymi można łatwo zarządzań i które działają przez cały rok. Instalacja aplikacji, zaawansowane funkcje i zmiany ustawień są kontrolowane przez administratorów IT, a nie użytkowników końcowych tej specjalistycznej wersji systemu Windows 11.

 • Czy system Windows 11 SE obsługuje przeglądarkę Chrome? ​
  Tak. System Windows 11 SE obsługuje podstawowe aplikacje innych firm pomocne w nauce. ​

 • Czy system Windows 11 SE obsługuje aplikację Zoom? ​
  Tak. Aplikację Zoom można skonfigurować za pomocą usługi Intune. ​

 • Czy uczeń może zainstalować własne aplikacje, takie jak YouTube, Spotify lub iTunes? ​
  Uczniowie nie będą mogli instalować żadnych aplikacji natywnych innych firm (aplikacji Win32 lub z Microsoft Store).
  Uczniowie będą mogli jednak korzystać z dowolnych aplikacji w przeglądarce, które wykorzystują technologię Progressive Web Apps (PWA), takich jak Outlook, Whiteboard i Flipgrid.

 • Czy mogę przełączyć system Windows 11 SE na system Windows 11 lub Windows 10? ​
  Nie. Nie można zmienić wersji systemy Windows 11 SE na inną. Nie można uaktualnić innej wersji systemu Windows (w tym Windows 10 lub Windows 11) do wersji Windows 11 SE. ​

 • W jaki sposób system Windows 11 SE wpłynie na mój obecny proces wdrażania systemu Windows 10 lub Windows 11? ​
  Systemy Windows 11 SE, Windows 11 i Windows 10 są jednakowe pod względem wdrażania, zarządzania i serwisowania, ponieważ te wersje systemu Windows korzystają z tych samych narzędzi do wdrażania, zarządzania i serwisowania. Jeśli chodzi o wdrażanie, systemy Windows 11 SE, Windows 11 i Windows 10 można traktować jako różne wersje tego samego systemu operacyjnego. ​

 • W jaki sposób system Windows 11 SE wpłynie na zdolność moich uczniów do kontynuowania nauki zdalnie? Czy wystąpią jakiekolwiek zmiany w łączności z siecią VPN, w zdalnym zarządzaniu, w zgodności aktualizacji lub w narzędziach zapewniających bezpieczeństwo? Jak wygląda proces aktywacji i przydzielania zasobów uczniom w przypadku nauki zdalnej?
  W przypadku nauki zdalnej nie trzeba nic zmieniać. System Windows 11 SE oferuje te same narzędzia do zarządzania, z których korzystają już zespoły IT. Obejmuje to bezproblemowe zarządzanie i konfigurację. W przypadku nauki zdalnej proces aktywacji i przydzielania zasobów uczniom w systemie Windows 11 SE jest taki sam jak w systemie Windows 10.

 • Czy dotychczasowe rozwiązania potwierdzające tożsamość będą nadal działać tak samo jak w systemie Windows 10? Na przykład AAD, rozwiązania hybrydowe czy MSA? ​
  Technologie AAD i MSA są obsługiwane. Obsługa innych technologii zależy od konfiguracji konkretnej infrastruktury. W przypadku systemu Windows 11 SE nie jest oferowane wsparcie lokalne. ​

 • Czy mogę zarządzać systemem Windows 11 SE za pomocą konsoli zarządzającej Chrome? ​
  Nie. Urządzeniami z systemem Windows 11 SE nie można zarządzać za pomocą konsoli zarządzającej Chrome.

 • Jaka jest różnica między systemem Windows 11 a Windows 11 SE?
  Windows 11 SE to wersja systemu Windows 11, która zapewnia takie samo środowisko użytkownika, bezpieczeństwo oraz aktualizacje umożliwiające naukę w dowolnym miejscu jak w systemie Windows 11. System Windows 11 SE został zoptymalizowany tak, aby umożliwić naukę na tanich urządzeniach. Pomaga uczniom skupić się na nauce oraz jest prosty pod względem wdrożenia i zarządzania dla specjalistów działu IT. Dostęp do systemu Windows 11 SE można uzyskać tylko za pomocą konta w chmurze. Zarządzanie tym systemem umożliwiają usługi w chmurze. W systemie Windows SE można zainstalować tylko wybrane aplikacje. Użytkownik końcowy może też zarządzać tylko niektórymi ustawieniami.