|

Dziedzictwo firmy

Dziedzictwem firmy Dell — od nietypowych początków działalności po jej obecną globalną skalę — jest ogromna troska o zadowolenie klientów.

Przedstawiona poniżej historia pozwala przekonać się, w jaki sposób ta zasada stała się filarem firmy Dell oraz inspiracją dla rozwiązań i usług, które dają klientom większe możliwości.
Narodziny
1984–1987Michael Dell w wieku 19 lat zakłada firmę PC's Limited, której kapitałem jest 1000 USD w gotówce i wizja, jak projektować, produkować i sprzedawać systemy komputerowe.

Wejście na giełdę i rynek globalny
1988–1991Po zmianie nazwy na Dell Computer Corporation firma debiutuje na giełdzie i dzięki pozyskanemu kapitałowi rozwija ofertę produktów oraz ogólnoświatową działalność.


Okres bezprecedensowego rozwoju
1992–1995Błyskawiczny rozwój sprawia, że Dell dołącza do grona pięciu największych producentów komputerów. Celem firmy jest osiągnięcie pozycji lidera i zdobycie nowego obiecującego rynku serwerów sieciowych.


Zwycięstwo na świecie i w Internecie
1996–1999Dell szybko rozwija działalność globalną i w 1996 r. rozpoczyna sprzedaż przez Internet, wyznaczając nowy standard światowego handlu elektronicznego. 

Nie tylko komputery
2000–2004Firma Dell staje się największym producentem systemów komputerowych na świecie. Dell rozwija się wraz z branżą IT, dodając do oferty rozwiązania do centrum danych i urządzenia peryferyjne.


Nowy standard odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju
2005–2008Dell odświeża strategię w zakresie kompleksowych rozwiązań informatycznych, korzystając z mediów społecznościowych i wprowadzając usługę recyklingu produktów.

Powstanie nowej firmy Dell
2009–2012Firma Dell rozszerza ofertę rozwiązań i zwiększa swój potencjał, inwestując w rozwój talentów i własność intelektualną, co przekłada się na rekordowe wyniki sprzedaży.

Początek nowej historii
Une nouvelle étape historique Firma Dell jako spółka prywatna szybciej realizuje strategię długoterminowego rozwoju i skupia się na głównym celu, czyli znakomitej obsłudze klientów.