Kim jesteśmy

Michael Dell założył naszą firmę w 1984 r. w Austin w stanie Teksas. Kierował się wyjątkową koncepcją polegającą na bezpośredniej sprzedaży systemów komputerowych klientom w celu zapewnienia im rozwiązań najlepiej zaspokajających ich potrzeby.

Obecnie z firmą Dell kontaktuje się ponad 5,4 mln klientów dziennie — przez telefon, osobiście, za pośrednictwem witryny Dell.com oraz przy użyciu sieci społecznościowych, co zdarza się coraz częściej.
Aż 96 000 członków naszych zespołów na całym świecie pracuje nad rozwojem technologii dla klientów i użytkowników.

Staramy się zapewnić organizacjom i użytkownikom na całym świecie łatwiejszy dostęp do rozwiązań technicznych. Każdego dnia dostarczamy ponad 110 000 systemów klientom w 180 krajach — to więcej niż jeden komputer na sekundę.

Ułatwianie klientom korzystania z technologii w celu osiągania celów

Podstawą naszej działalności jest spełnianie konkretnych oczekiwań dużych przedsiębiorstw, instytucji publicznych (z sektorów służby zdrowia, oświaty i administracji rządowej), małych i średnich firm oraz klientów indywidualnych.

Mamy ponad 41 000 pracowników działu usług w około 90 krajach, 60 centrów pomocy technicznej i siedem globalnych centrów zarządzania, które ułatwiają klientom stosowanie technologii w celu osiągania celów biznesowych.

Pracownicy działów informatycznych przedsiębiorstw uważają, że firma Dell zapewnia największe zadowolenie użytkowników usług obejmujących pomoc techniczną i reakcję na miejscu u klienta oraz wsparcie przez telefon.

Firma Forrester Research wyróżniła nagrodą Voice of the Customer nasze inicjatywy dotyczące zbierania i interpretowania opinii zwrotnych oraz reagowania na nie w celu poprawy obsługi klientów.

Dzięki m.in. systemom Connected Classroom (w języku angielskim) i wirtualnym laboratoriom (w języku angielskim) coraz więcej szkół podstawowych i uczelni wyższych wdraża rozwiązania techniczne firmy Dell™ dla edukacji, dzięki czemu jesteśmy czołowym dostawcą notebooków i komputerów stacjonarnych dla szkół w wielu regionach świata.

Firma Dell, największy na świecie dostawca usług IT dla służby zdrowia, ułatwia wykorzystanie możliwości technicznych do poprawy jakości opieki nad pacjentami.

Jesteśmy najważniejszym producentem komputerów dla dużych przedsiębiorstw na całym świecie, a także czołowym dostawcą rozwiązań informatycznych dla klientów z sektora publicznego w Stanach Zjednoczonych. Współpracujemy z 98% przedsiębiorstw uwzględnionych na liście Fortune 500.

Jako drugi na świecie usługodawca w zakresie informatycznej pomocy technicznej dla klientów z sektora edukacji firma Dell stara się ułatwić administratorom, nauczycielom i uczniom korzystanie z systemów IT na potrzeby kształcenia.

Z naszych usług i produktów korzysta 10 mln małych firm. Jesteśmy głównym dostawcą rozwiązań IT dla firm z tego segmentu na rynku amerykańskim.

Duże przedsiębiorstwa darzą zaufaniem rozwiązania firmy Dell. Jesteśmy największym na świecie dostawcą systemów pamięci masowej Internet SCSI (iSCSI) i największym w USA producentem serwerów x86.

Klienci mogą wybierać spośród 60 000 zarejestrowanych partnerów firmy Dell, którzy uzyskali odpowiednie certyfikaty.

Lepsza przyszłość społeczności i całej planety

Klienci na całym świecie mogą bezpłatnie utylizować sprzęt komputerowy firmy Dell. Dotychczas poddaliśmy recyklingowi urządzenia o łącznej masie ponad 275 mln funtów.

Naszym celem jest ograniczenie w latach 2008–2012 masy wyrzucanych opakowań o około 20 mln funtów.

Firma Dell była pierwszym producentem komputerów, który rozpoczął wysyłkę komputerów w opakowaniach z bambusa, który jest materiałem wysoce odnawialnym i biodegradowalnym.

Osiem naszych zakładów w Stanach Zjednoczonych i Europie jest zasilanych energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Magazyn Forbes uznał firmę Dell za jedno z 10 najbardziej ekologicznych przedsiębiorstw, ponieważ jesteśmy jednym z głównych nabywców „zielonej” energii, co zostało potwierdzone w raporcie Green Power Challenge amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA).

Firma Dell była również pierwszym dużym producentem komputerów, który w ramach globalnej polityki utylizacji zabronił eksportu niesprawnych urządzeń elektronicznych do krajów rozwijających się.

Z zaangażowaniem chronimy pracowników przed dyskryminacją w miejscu pracy — po raz szósty z rzędu firma Dell uzyskała idealny (100%) wynik w badaniu 2010 Corporate Equality Index, corocznej ankiecie organizowanej przez fundację Human Rights Campaign (Kampania Praw Człowieka).

Program Dell YouthConnect zapewnił ponad milionowi dzieci wykształcenie i kwalifikacje techniczne dzięki współpracy z organizacjami non profit w zaniedbanych krajach.

Jesteśmy dumni z udziału w programie (PRODUCT)RED™, w ramach którego część zysków ze sprzedaży produktów jest przekazywana na rzecz organizacji Global Fund zwalczającej AIDS w Afryce. We współpracy z organizacją LifeWorks Technology Group wspieramy także akcję Susan G. Komen for the Cure.

Nasi pracownicy w ramach wolontariatu poświęcają swój czas na rzecz lokalnych organizacji pozarządowych. W roku finansowym 2010 członkowie zespołów przepracowali 200 000 godzin o wartości około 3,6 mln USD.

Wykorzystanie Internetu do obsługi relacji z klientami

Firma Dell rozpoczęła sprzedaż komputerów w witrynie Dell.com już w 1996 r. Obecnie naszą witrynę codziennie odwiedzają ponad 4 mln użytkowników, co oznacza, że zamówienia w Internecie są składane co dwie sekundy.

Witryna Dell.com jest dostępna w 34 wersjach językowych dla klientów w 166 krajach.

Rozwiązania firmy Dell wspierają działanie trzech z pięciu najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych.

Firma Dell jest drugą marką pod względem aktywności w sieciach społecznościowych.

Ponad 3,5 mln osób należy do społeczności firmy Dell w sieci, takich jak grupy użytkowników w witrynie Dell.com oraz strony firmy Dell w serwisach Twitter, LinkedIn, Facebook, SINA, Orkut (Brazylia) i inne witryny.

W 2007 r. firma Dell uruchomiła witrynę IdeaStorm™, która umożliwia użytkownikom dzielenie się pomysłami i głosowanie na najlepsze koncepcje. Dzięki tej inicjatywie firma Dell wdrożyła dotychczas ponad 400 pomysłów.

W witrynie Dell.com można przeczytać i uzupełnić przeszło 100 000 recenzji produktów.