|

Rozmowa kwalifikacyjna

Przygotuj się, aby zabłysnąć.


Twój wielki dzień jest tuż-tuż! Masz odpowiednie kwalifikacje, a Twój przejrzysty i szczegółowy życiorys zrobił na nas wrażenie. Teraz czas spotkać się z nami osobiście, aby omówić stanowisko i wszystko, co masz do zaoferowania. Rozmawiając z Tobą, chcemy ustalić, czy pasujesz do naszej firmy. To oznacza mnóstwo rzeczy — czy będziesz pasować do naszego zespołu, czy podzielasz nasze wartości i jak widzisz swoją karierę obecnie oraz w przyszłości. Do omówienia jest mnóstwo tematów — to również okazja dla Ciebie, aby dowiedzieć się więcej o nas.
oferty pracy w firmie dellOferty pracy w firmie Dell

Explore our locations worldwide

placówki dell na świecie Placówki Dell na świecie

Filozofia oparta na kompetencjach
Uważamy, że niedawne doświadczenie kandydata najlepiej wskazuje, czy odniesie on sukces w przyszłości. W związku z tym nasze rozmowy kwalifikacyjne dotyczą przede wszystkim doświadczenia i jego związku z danym stanowiskiem.

Opracowaliśmy pytania tak, aby odpowiedzi kandydatów dawały szczegółowy obraz ich dotychczasowej pracy, jej środowiska oraz sposobu realizowania zadań.

Oto, czego możesz się spodziewać po rozmowie kwalifikacyjnej:

 • Etap 1: Wstępna rozmowa telefoniczna
  • Zbieramy wówczas podstawowe informacje, takie jak historia zawodowa i oczekiwane wynagrodzenie.
 • Etap 2: Rozmowa techniczna/funkcjonalna ze specjalistą w danej dziedzinie
  • Na tym etapie zadajemy konkretne pytania dotyczące kompetencji, aby ustalić wiedzę techniczną/praktyczną kandydata.
  • Tę rozmowę na ogół przeprowadza specjalista w danej dziedzinie, a więc np. programista w przypadku stanowiska w dziale inżynierii oprogramowania lub skarbnik w przypadku działu finansów.
 • Etap 3: Rozmowa na miejscu z zespołem liderów i pracowników
  • Ten etap ma formę szeregu spotkań indywidualnych lub kwalifikacyjnej rozmowy panelowej.
  • Zadajemy wówczas oparte na kompetencjach pytania, aby ustalić, czy kandydat ogólnie pasuje do zespołu i firmy.
  Przyszły pracownik firmy Dell musi wcielać w życie nasze kluczowe kompetencje:

  Zaangażowanie…

  Klient na pierwszym miejscu: we wszystkich działaniach myśl o klientach.

  Osobista skuteczność: słuchaj, działaj aktywnie, bądź wzorem dla innych, rozwijaj się i ucz się.

  Angażowanie innych: wskazuj kierunek, rozwijaj, inspiruj.

  Realizacja…

  Różnorodność: działaj globalnie, doceniaj rozmaitość, współpracuj, myśl o skutkach.

  Zdecydowanie: postępuj odważnie, miej swój wkład, podawaj informacje i poszukuj ich, podejmuj działania.

  Upraszczanie: skupiaj się na tym, co najważniejsze, upraszczaj procedury i dąż do efektywności.

  Skuteczność…

  Aktywna strategia: znaj firmę, myśl przyszłościowo, planuj z wyprzedzeniem.

  Innowacyjność: pracuj kreatywnie, inteligentnie podejmuj ryzyko i nieustannie się rozwijaj.

 • Etap 4: Ostateczna rozmowa z dyrektorem lub kierownikiem ds. rekrutacji
  • Ten etap również obejmuje pytania oparte na kompetencjach i ma zagwarantować odpowiedzi na wszystkie pytania kandydata.

W ostatecznym rozrachunku zawsze szukamy najlepszej osoby na dane stanowisko, dlatego poświęcamy czas i zasoby, aby dokonać idealnego wyboru.

Wskazówki przed rozmową kwalifikacyjną
Opracowaliśmy szczegółową strukturę rozmów kwalifikacyjnych, ale i tak każda jest inna. Nie ma też magicznego sposobu na zrobienie doskonałego wrażenia. Mamy jednak kilka podstawowych wskazówek, które ułatwią komunikację z rozmówcą. Wyucz się, zastosuj swoją wiedzę, a na pewno nas oczarujesz.

Wypełnij formularz kandydata przed rozpoczęciem rozmów kwalifikacyjnych
Ułatwia to przeprowadzenie całej procedury. Wszystkie aktualne informacje o Tobie będą w jednym miejscu. Nasza praca jest wtedy łatwiejsza, a Twoje zdolności organizacyjne zrobią dobre wrażenie.

Upewnij się, że wszystkie podane przez Ciebie informacje są pełne i dokładne
Nieprawidłowe informacje mogą zaprzepaścić obiecującą kandydaturę. Przejrzyj więc jeszcze raz swoje CV i profil — sprawdź, czy nie ma literówek, i zaktualizuj informacje kontaktowe. Zawsze uczciwie przedstawiaj swoje umiejętności, zdolności i doświadczenie.

Mów wyraźnie i nie za cicho
Wiemy, że się denerwujesz, ale spróbuj się odprężyć. Mów nieco głośniej i wolniej niż zazwyczaj, ale nie na tyle wolno, żeby sprawić wrażenie robota.

Nawiązuj kontakt wzrokowy
Nic tak nie angażuje rozmówcy jak kontakt wzrokowy. Świadczy o szacunku dla mówiącego oraz o pewności siebie. Pamiętaj jednak o naturalności — nie przeszywaj nikogo wzrokiem.

Daj sobie chwilę na zebranie myśli
Nie tylko możesz sobie pozwolić na chwilę milczenia po trudnym pytaniu — to wręcz oczekiwane. Świadczy o tym, że poświęcasz czas na sformułowanie odpowiedzi bezpośrednio dotyczącej pytania.

Przedstaw konkretne przykłady swoich możliwości
Unikaj odpowiedzi wymagających abstrakcyjnego wyjaśnienia. Skup się raczej na konkretnych przykładach z Twojej pracy oraz wynikach, jakie przyniósł Twój wpływ lub Twoje działania.

Trzymaj się tematu
Podstawową zasadą rozmów kwalifikacyjnych jest nie odchodzić od zagadnienia. Nie popadaj w dygresje. Mów konkretnie. Wspominaj o dodatkowych informacjach tylko jeśli mają one związek z pytaniem i Twoim potencjałem na danym stanowisku.

Przygotuj kilka pytań
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydat ma zawsze możliwość zadawania pytań. To, czy masz pytania, często bezpośrednio świadczy o Twoim zainteresowaniu stanowiskiem. Przygotuj zatem kilka pytań na temat danej oferty pracy, firmy lub tego, jak wygląda praca w zespole firmy Dell.

Biura firmy Dell Polska

Nasze biuro znajduje się w przy Al. Jerozolimskich 123a na 17 piętrze budynku Millennium Plaza.

Jesteśmy w ścisłym centrum Warszawy, dwa przystanki od dworca PKP Warszawa Centralna (dojazd tramwajem 7,8,9,22, 24 w kierunku Ochota - przystanek „Plac Zawiszy”) i 20 minut od portu lotniczego Warszawa Okęcie.

Siedziba Dell Products (Poland)
ul. Informatyczna 1 92-410 Łódź
tel. 42 281 33 55

Siedziba Dell Products (Poland) lokalizowana jest przy ulicy Informatycznej 1, na Olechowie w Łodzi. Ulica Informatyczna biegnie równolegle do alei Ofiar Terroryzmu 11 września. Do naszego zakładu, można dojechać komunikacją miejską - są to autobusy linii 95 oraz 85. Główne wejście do naszej siedziby znajduje się od strony parkingu.