Dell przedstawia nowe rozszerzenia najobszerniejszej w branży oferty w zakresie infrastruktury hiperkonwergentnej. Rozwiązania te umożliwiają przyspieszenie i uproszczenie wdrażania projektów informatycznych oraz zarządzanie nimi. Dzięki nowym dodatkom – od rozwiązań VCE® VxRail™ i systemów VxRack™, po elastyczne węzły VMware Virtual SAN Ready Nodes i systemy najnowszej generacji z serii Dell XC Series - Dell udostępnia obecnie najszerszą ofertę światowej klasy rozwiązań hiperkonwergentnych.

Infrastruktury hiperkonwergentne łączące w ramach jednego rozwiązania pełną funkcjonalność pamięci masowej, zasobów obliczeniowych i pracy w sieci, na ogół przeznaczone do zwirtualizowanych środowisk, stają się coraz popularniejszym narzędziem dla organizacji chcących czerpać korzyści z szybszego zwrotu inwestycji i wydajniejszego działania procesów informatycznych. Firma badawcza IDC szacuje, że do 2019 r. rynek systemów o tej charakterystyce wzrośnie o niemal 60 procent w stosunku do średniej rocznej stopy wzrostu (CAGR), osiągając sprzedaż o wartości ponad 3,9 mld USD.1

Wraz z coraz większym wpływem gromadzonych danych na prowadzenie działalności i zwiększaniem różnorodności obciążeń obserwujemy rosnący popyt na hiperkonwergentne rozwiązania. Spodziewamy się, że rynek ten osiągnie wartość niemal 4 mld USD do 2019 r. — powiedział Matt Eastwood, wiceprezes działu infrastruktury przedsiębiorstw i centrów obliczeniowych w firmie IDC. - Obecnie zauważamy, że klienci oczekują zróżnicowania możliwości przejścia na hiperkonwergentną infrastrukturę. Firma Dell wcześnie pojawiła się na tym rynku i cały czas dynamicznie się rozwija, dysponując odpowiednią wizją i szeroką perspektywą, jeśli chodzi o zmiany zachodzące w tym rodzaju infrastruktury.

Podejście do hiperkonwergentnej infrastruktury w firmie Dell wpisuje się w naszą ogólną strategię, która skupia się na umożliwianiu dostosowywania rozwiązań do klientów, a nie forsowaniu zasady „to samo dla wszystkich” — powiedział Marius Haas, dyrektor handlowy i prezes działu rozwiązań korporacyjnych, Dell. - Nasza oferta obejmuje szeroką gamę niezawodnych i zróżnicowanych rozwiązań, jak również zintegrowanych systemów, fabrycznie instalowanych narzędzi i elastycznych architektur referencyjnych. Dzięki temu możemy proponować klientom systemy, które mogą szybko wdrożyć i łatwo rozbudowywać. Pozwala im to elastycznie tworzyć własne rozwiązania na bazie istniejących zasobów informatycznych. To rozszerzenie, dodane do programu Blueprint, pozwala naszym klientom dokonywać własnych wyborów w zależności od indywidualnych wymagań i w efekcie możliwie jak najszybciej osiągać zakładane przez nich wyniki.

Szeroka oferta rozwiązań firmy Dell w zakresie hiperkonwergentnej infrastruktury zwiększa elastyczność przedsiębiorstw

Dzięki ukierunkowaniu na zaspokajanie bieżących potrzeb klientów przy równoczesnym przygotowaniu ich na wyzwania przyszłości, Dell stał się preferowanym partnerem informatycznym dla przedsiębiorstw różnej wielkości szukających najlepszych rozwiązań do osiągania swoich indywidualnie wyznaczonych celów. Bogata oferta firmy w zakresie infrastruktury hiperkonwergentnej spełnia liczne wymagania projektów wdrożeniowych klientów. Zapewnia m.in. elastyczne możliwości tworzenia własnych rozwiązań dostosowanych do konkretnych potrzeb, rozpoczęcia od prostych, skalowalnych narzędzi, lub wdrożenia w pełni wyposażonych, odgórnie opracowanych systemów. Oferowany przez firmę Dell pakiet rozwiązań w zakresie hiperkonwergentnej infrastruktury umożliwia precyzyjne dostosowanie do określonego środowiska informatycznego przedsiębiorstwa, jego obciążeń, a także wymogów dotyczących wydajności i skalowalności.

Obecnie oferta firmy Dell obejmuje dystrybucję produktów VCE - działu firmy EMC specjalizującego się w platformach konwergentnych. Dostępne są:

  • Rodzina produktów VCE VxRail Appliance — jedyne narzędzia opracowane wspólnie z VMware w pełni zintegrowane ze środowiskami VMware oraz fabrycznie skonfigurowane i przetestowane pod względem możliwości pracy w tych środowiskach. To połączenie bogatej oferty EMC w zakresie obsługi danych oraz rozbudowanych funkcji zarządzania systemami z najwyższej klasy oprogramowaniem hiperkonwergentnym VMware w ramach jednej rodziny produktów. Rozwiązania VCE VxRail (w jezyku angielskim) są dostępne w szerokiej gamie konfiguracji dostosowanych do wdrożeń w małych lub średnich firmach. Rozwiązania te zapewniają możliwość rozbudowy w celu obsługi różnorodnych obciążeń za pomocą szerokiego zakresu konfiguracji, łącznie z opcjami typu all-flash.

  • VCE VxRack Node i VxRack System 1000 FLEX Systemy VCE VxRack (w jezyku angielskim) to zupełnie nowy sposób na przejście z fizycznych sieci pamięci masowej (SAN) do hiperkonwergentnych, systemów zaprojektowanych w taki sposób, by możliwa była ich rozbudowa do kilku tysięcy węzłów i obsługa wielu hipernadzorców (ang. hypervisors). VxRack Node to sterowany programowo element konstrukcyjny pamięci masowej, wyposażony w oprogramowanie EMC® ScaleIO® umożliwiające szybkie wdrożenie i elastyczną skalowalność. VxRack System 1000 FLEX to z kolei oferta hiperkonwergentnej infrastruktury typu rack-scale zapewniającej dużą moc obliczeniową, sterowaną programowo pamięć masową i funkcjonalność sieci.

  • Dell zaprezentował również architekturę referencyjną Dell Reference Architecture for EMC Converged Infrastructure, która pozwala klientom na elastyczne wdrożenia architektury typu rack-scale z wykorzystaniem serwerów Dell PowerEdge.

Pozostałe rozszerzenia oferty pokazują, jak różnorodne są to produkty — od elastycznych elementów konstrukcyjnych po narzędzia i pełne rozwiązania:

  • Dell VMware Virtual SAN Ready Nodes — pozwala klientom przyspieszyć tempo innowacyjności i zmniejszyć ryzyko związane z projektem dzięki możliwości budowania hiperkonwergentnych rozwiązań opartych na oprogramowaniu VMware z wykorzystaniem węzłów Virtual SAN Ready Nodes (w jezyku angielskim) oferowanych przez firmę Dell. Są to elementy konstrukcyjne obejmujące dostępne od ręki, zatwierdzone konfiguracje, które mogą być fabrycznie zintegrowane z serwerami i oprogramowaniem VMware.

  • Seria narzędzi Dell XC Series Dell XC Series (w jezyku angielskim) to obecnie pierwsze w branży hiperkonwergentne rozwiązania wykorzystujące oprogramowanie Nutanix i wyposażone w najnowsze procesory Intel® Xeon® E5-2600 v4 z rodziny produktów Broadwell, co powoduje szybsze działanie pakietu w pełni konfigurowalnych rozwiązaniach 1U i 2U. Pozwala to przyspieszyć dostęp klientów do danych i aplikacji w przypadku wdrożeń o dużym poziomie skalowalności i różnorodnych zastosowaniach: od VDI po chmurę prywatną. Ponadto oferta produktów XC Series obejmuje teraz również certyfikowaną integrację z platformą technologiczną SAP NetWeaver® działającą w systemie operacyjnym Linux.

  • Platforma Dell Hybrid Cloud Platform for VMware dodaje wirtualną sieć SAN —  architektura referencyjna (w jezyku angielskim), która  umożliwia połączenie najlepszych cech technologii Dell i VMware. Integracja Dell Active System Manager z rozwiązaniami VMware vCenter, vRealize i Virtual SAN pozwala utworzyć w pełni wyposażoną i wysoce zoptymalizowaną hybrydową bądź prywatną platformę chmury, zawierającą kompleksowe funkcje automatyzacji zarówno dla chmury prywatnej, jak i publicznej. Nowością jest obsługa rozwiązania VMware Virtual SAN. Zapewnia ono dostosowane do indywidualnych potrzeb wsparcie przy tworzeniu chmur za pomocą hiperkonwergentnego oprogramowania z wykorzystaniem systemu łączącego narzędzie VMware vRealize bezpośrednio z fizyczną infrastrukturą.

Dostępność

  • Narzędzia VCE VxRail, VCE VxRack Node, Dell VMware Virtual SAN Ready Nodes (tworzone przez klienta) oraz najnowsze rozwiązania Dell XC Series już trafiły do oferty firmy Dell i jej partnerów handlowych z programu Dell PartnerDirect na całym świecie.
  • Architektura referencyjna Dell dla konwergentnej infrastruktury EMC, obsługa VMware Virtual SAN dzięki platformie Dell Hybrid Cloud Platform for VMware oraz rozwiązanie Dell VMware Virtual SAN Ready Nodes (instalowane fabrycznie) będą dostępne w drugim kwartale 2016 r.
  • Rozwiązanie VCE VxRack System 1000 FLEX jest już w ofercie bezpośredniej firmy Dell na terenie Stanów Zjednoczonych. Rozpoczęcie sprzedaży w innych regionach i dostępność w ofercie partnerów handlowych planowane są na drugi kwartał 2016 r.

Dodatkowe informacje

EMC2, EMC, logo EMC oraz ScaleIO są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy EMC Corporation w Stanach Zjednoczonych i  innych krajach.

VCE, VxRack i VxRail są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy VCE Company LLC.

1 Źródło: IDC Worldwide Hyperconverged Systems 2015-2019 Forecast (IDC #255614, kwiecień 2015)

Informacje o firmie Dell

Dell Inc. wsłuchuje się w głosy klientów oraz zapewnia innowacyjną technologię i usługi, które pozwalają działać im z większą mocą. Szczegółowe informacje na stronie www.dell.pl.

Kontakty dla mediów:

Aleksandra Bojanowska

 

Account Manager

Monday PR

668 824 253

aleksandra.bojanowska@mondaypr.pl