Firma Dell EMC zaprezentowała nowe funkcje swoich produktów i usług, które pozwolą zapewnić nowoczesnym centrom danych wyższy poziom bezpieczeństwa. Będą one udostępniane za pośrednictwem chmury i sterowane programowo. Data Domain, czołowe rozwiązanie sprzętowe do tworzenia kopii zapasowych, jest od teraz dostępne w postaci oprogramowania dla serwerów Dell EMC PowerEdge

Przedsiębiorstwa, niezależnie od wielkości, szukają dziś sposobów na dokonanie transformacji swojej infrastruktury IT, a pierwszym krokiem jest dla nich unowocześnienie centrów danych. Tu z kolei kluczowe okazuje się zastosowanie nowoczesnej architektury, wykorzystanie rozwiązań sterowanych programowo i udostępnionych ze pośrednictwem chmury. Dlatego teraz rozwiązanie Dell EMC do ochrony danych będzie dostępne poprzez chmurę, zaś urządzenie do tworzenia kopii zapasowych Dell EMC Data Domain staje się sterowane programowo, by działać na serwerach Dell EMC PowerEdge.

Uczestnicy konferencji Dell EMC World, która odbyła się w Austin w Stanach Zjednoczonych w dniach 18-20 października, jako pierwsi zobaczyli najnowsze produkty do ochrony danych ze wspólnej oferty Dell EMC.

Data Domain Virtual Edition 3.0

Już teraz dostępna jest Data Domain Virtual Edition 3.0 (DD VE), najlepsza specjalnie zaprojektowana maszyna do tworzenia kopii zapasowych w postaci ekonomicznego, sterowanego programowo rozwiązania, z którego można korzystać wszędzie tam, gdzie jest potrzebne. DD VE działa jako maszyna wirtualna i może być teraz uruchamiana na serwerach Dell EMC PowerEdge. Razem z rozwiązaniem DD VE 3.0 Dell EMC wprowadza również wstępnie sprawdzone i przetestowane architektury referencyjne, które łączą w sobie zalety serwerów PowerEdge 13G i oprogramowania DD VE. Rozwiązanie DD VE działa także na urządzeniach Dell EMC VxRail, co pozwala klientom wdrożyć sterowaną programowo zabezpieczającą pamięć masową w środowisku hiperkonwergentnym.

DD VE 3.0 cechuje się sześciokrotnie większą skalowalnością i może chronić nawet 96TB danych w ramach jednej instancji. Firma Dell EMC zadbała o szerszą zgodność DD VE z hiperwizorami, oprogramowanie można więc uruchamiać jako maszynę wirtualną zarówno w środowiskach VMware vSphere, jak i Microsoft Hyper-V. Klienci mogą również wykorzystać dostępną w DD VE funkcję dzielenia chmury na warstwy do długoterminowego przechowywania danych w chmurach publicznych, prywatnych lub hybrydowych, takich jak Dell EMC Elastic Cloud Storage i Virtustream Storage Cloud. Bezpieczna obsługa wielu klientów w oprogramowaniu DD VE sprawia, że optymalnie sprawdza się ono we wdrożeniach narzędzi do obsługi kopii zapasowych, udostępnianych jako usługi w chmurze prywatnej lub chmurze usługodawcy.

Lepsza ochrona danych w chmurze i łatwiejsze zarządzanie

Współczesne przedsiębiorstwa korzystają ze środowisk lokalnych oraz z chmury, by uruchamiać aplikacje i przechowywać dane. Utrudnia to pracę informatykom, którzy próbują kontrolować i chronić bardzo rozproszone zasoby. Oferta rozwiązań Dell EMC do ochrony danych ma pomóc działom IT w scentralizowaniu zarządzania ochroną danych i kontroli całego środowiska. Teraz rozwiązania te można wykorzystać w ramach większej liczby platform chmurowych, zapewniając im wszystkim ten sam poziom ochrony klasy korporacyjnej.

Dell EMC wprowadza dwa nowe rozwiązania zabezpieczające dla aplikacji i danych w chmurze, przedstawia też wiele dostosowanych do chmury udoskonaleń, które mają uprościć ochronę i obniżyć jej koszty dla administratorów kopii zapasowych i aplikacji. Do nowych rozwiązań i funkcji należą

  • Ochrona aplikacji działających w chmurze Microsoft Azure. Na majowej konferencji EMC World zaprezentowano rozwiązanie zabezpieczające dla platformy Amazon AWS. Teraz oprogramowanie NetWorker z technologią CloudBoost chroni także aplikacje działające w chmurze Microsoft Azure, stosując przy tym te same mechanizmy deduplikacji, kompresji i szyfrowania danych po stronie źródła, aby zapewnić bardzo wydajną i bezpieczną obsługę kopii zapasowych w chmurze.
  • Bezpośrednie dzielenie chmury na warstwy w oprogramowaniu NetWorker 9.1 i Avamar 7.4. Technologią Data Domain Cloud Tier można teraz administrować bezpośrednio z poziomu konsoli do zarządzania NetWorker lub Avama. Pozwala to tworzyć i kontrolować polityki długoterminowego przechowywania i przenoszenia danych za pomocą Data Domain Cloud Tier z tego samego interfejsu użytkownika, który jest używany do obsługi lokalnych przepływów związanych z przechowywaniem danych.
  • Bezpośrednie dzielenie chmury na warstwy dla aplikacji. Dzięki oprogramowaniu Data Domain Boost for Enterprise Applications administratorzy aplikacji mogą teraz wykonywać własne kopie zapasowe w chmurze z myślą o długoterminowym przechowywaniu danych, korzystając przy tym ze zwykłego interfejsu własnej aplikacji lub wiersza poleceń. Do obsługiwanych aplikacji należą Oracle, SQL, SAP, SAP HANA i IBM DB2.
  • Bezpośrednie dzielenie na warstwy dla zdeduplikowanych danych przesyłanych wprost na platformy przetwarzania w chmurze. Technologia Data Domain Cloud Tier nie wymaga bramy do chmury ani urządzenia wirtualnego do dzielenia na warstwy zdeduplikowanych danych przesyłanych bezpośrednio do chmury publicznej, prywatnej lub hybrydowej. W celu dodatkowego obniżenia całkowitego kosztu posiadania rozwiązanie dba o to, aby do zdeduplikowanych już danych znajdujących się w obiektowej pamięci masowej w chmurze dodawane były wyłącznie dane unikatowe
  • .Bezpieczne dzielenie na warstwy dla danych przesyłanych na różne platformy przetwarzania w chmurze. Data Domain Cloud Tier obsługuje dzielenie na warstwy dla danych przesyłanych do chmur, takich jak środowiska Virtustream Storage Cloud czy Dell EMC ECS stosowane na potrzeby lokalnej obiektowej pamięci masowej, a także chmury publiczne innych dostawców. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych w chmurze, wykorzystuje przy tym mechanizmy oprogramowania DD Encryption i DD Retention Lock.Spanning Backup — globalne rozszerzenie. Microsoft Office 365 i Salesforce.com stały się podstawowymi aplikacjami biznesowymi działającymi w chmurze, używanymi przez pracowników biurowych na całym świecie.
  • Usługa Spanning Backup dla Office 365 ułatwia teraz zachowanie zgodności z przepisami dotyczącymi kontroli i dostępu do danych w Unii Europejskiej, udostępniając klientom z UE rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych z rozwiązań chmurowych Office 365 i Salesforce. Wszelkie dane klientów europejskich są przechowywane i przetwarzane w nowym regionalnym centrum przetwarzania danych, znajdującym się na terenie Unii. Spanning, firma należąca do Dell EMC, zamierza udostępnić te usługi w innych regionach w 2017 r.

 

 

 

ProSupport One dla centrów danych

Mając na celu zapewnienie nieprzerwanego wsparcia dla całego centrum danych, Dell EMC przedstawia usługę ProSupport One for Data Center. To połączenie doświadczenia zdobytego przez Dell i EMC w zakresie wsparcia technicznego klientów korporacyjnych, dzięki któremu otrzymają oni najwyższej jakości kompleksową usługę serwisową dla całego środowiska IT. Wykorzystując swoją unikalną wiedzę, innowacyjne narzędzia i globalną infrastrukturę, Dell EMC oferuje klientom:

  • Spersonalizowaną obsługę klienta w wykonaniu zespołu ekspertów.
  • Priorytetowy dostęp do ekspertów technicznych Dell EMC 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Nawet 90% mniej utrudnień dzięki proaktywnemu monitoringowi, aktywnemu zapobieganiu awariom oraz skuteczniejszemu rozwiązywaniu problemów poprzez SupportAssist i Secure Remote Services (ESRS).

Dostępność

Rozwiązanie Data Domain Virtual Edition 3.0 jest już dostępne, podobnie jak NetWorker 9.1 z obsługą platformy Microsoft Azure. Oprogramowanie NetWorker 9.1 z technologią CloudBoost pojawi się na rynku w grudniu 2016r. Również w grudniu zostanie udostępnione bezpośrednie zarządzanie technologią Data Domain Cloud Tier za pomocą oprogramowania NetWorker 9.1 i Avamar 7.4 oraz Data Domain Boost for Enterprise Applications 3.5. Usługa Spanning Backup for Office 365 jest dostępna już teraz.

Dell EMC

Dell EMC,(w jezyku angielskim) część Dell Technologies,(w jezyku angielskim) umożliwia modernizację, automatyzację i transformację centrów danych przy użyciu najlepszej na rynku infrastruktury konwergentnej, serwerów oraz technologii przechowywania i ochrony danych. Tym samym zapewnia firmom solidną podstawę do transformacji infrastruktury IT poprzez wdrożenie chmury hybrydowej oraz do rozwoju biznesu przy użyciu aplikacji typu cloud-native i rozwiązań big data. Dell EMC dostarcza swoje kompleksowe i innowacyjne rozwiązania klientom ze 180 krajów – w tym 98 proc. firm z listy Fortune 500.

Kontakty dla mediów:

 

 

Rafał Gajerski

 

 

Monday PR

 

 

+48 784 631 493

 

 

rafal.gajerski@mondaypr.pl

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Dell, EMC i inne znaki towarowe należą do Dell Inc. i spółek zależnych. Dell Inc. nie rości żadnych praw majątkowych do marek i nazw innych firm.