Firma Dell EMC poinformowała dzisiaj o tym, że 1 lutego 2017 roku Adam Wojtkowski obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego Dell EMC w Polsce. 

Adam Wojtkowski będzie odpowiedzialny za rozwój działalności firmy na rynku polskim i sprzedaż całego spektrum rozwiązań, produktów i usług Dell EMC kierowanych do wszystkich klientów, w tym przedsiębiorstw (od małych i średnich, po korporacje), organizacji sektora publicznego oraz użytkowników indywidualnych.  

Adam Wojtkowski jest związany z branżą informatyczną od ponad 20 lat. Od kwietnia 2012 r., kierował polskim oddziałem EMC, a od momentu połączenia Dell i EMC odpowiada za sprzedaż rozwiązań infrastrukturalnych Dell EMC do odbiorców instytucjonalnych. Wcześniej pracował w firmie Dell jako dyrektor działu sprzedaży do dużych przedsiębiorstw, a także przez 6 lat w firmie Cisco, ostatnio na stanowisku dyrektora działu rozwoju sprzedaży do sektora telekomunikacyjnego odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Pracował również w Telekomunikacji Polskiej S.A. na stanowisku dyrektora departamentu centralnego i był odpowiedzialny za zarządzanie procesami budowy oferty usługowej TP S.A. Karierę zawodową rozpoczynał w firmie Ericsson jako kierownik działu marketingu produktów sieci stacjonarnych a później dyrektor działu sprzedaży do sektora operatorskiego.  

“Bardzo się cieszę z powodu objęcia stanowiska dyrektora generalnego Dell EMC w Polsce i możliwości dalszej pracy z naszymi klientami i partnerami nad zaspokajaniem ich potrzeb i oczekiwań. W ramach Dell EMC mamy szereg perspektywicznych obszarów szybkiego wzrostu takich, jak chmura hybrydowa, programowo definiowane centra danych, infrastruktura konwergentna, platform-as-a-service, analityka danych, mobilność i cyberbezpieczeństwo. Żyjemy w czasach ogromnych, wręcz rewolucyjnych zmian technologicznych w obszarze szeroko rozumianej branży IT. Cieszę się, że mamy w niej do odegrania kluczową rolę i możliwość współpracy z polskimi przedsiębiorstwami oraz organizacjami sektora publicznego nad przygotowaniem cyfrowej transformacji ich działalności” – powiedział Adam Wojtkowski, dyrektor generalny Dell EMC w Polsce.  

Dell Technologies to największa na świecie firma technologiczną z większościowym kapitałem prywatnym, a zarazem unikatowa rodzina przedsiębiorstw dostarczających kluczową infrastrukturę pozwalającą organizacjom na dokonywanie cyfrowej transformacji, modernizację środowiska IT oraz skuteczną ochronę ich najcenniejszego zasobu – informacji. Dell Technologies jest liderem rynku IT z rocznymi przychodami 74 miliardów dolarów, z szerokim portfolio technologii rozwiązujących problemy klientów w najszybciej rosnących obszarach, takich jak chmura hybrydowa, centrum danych definiowane programowo, infrastruktura konwergentna, platform-as-a-service, analiza danych, technologie mobilne i cyberbezpieczeństwo. Łącząc siłę Della w dotarciu do sektora MŚP oraz pozycję EMC w segmencie dużych firm, jest liderem wielu kluczowych segmentów rynku technologii informacyjnych, wartego 2 biliony dolarów. Dell Technologies zajmuje najwyższą pozycję w 20 kategoriach zestawień Magic Quadrant firmy Gartner. Firma jest też właścicielem ponad 20 000 patentów i wniosków patentowych. 

Informacje o firmie Dell EMC:

Firma Dell EMC, wchodząca w skład Dell Technologies, umożliwia przedsiębiorstwom i organizacjom modernizację, automatyzację i przekształcanie ich centrów przetwarzania danych z wykorzystaniem czołowych technologii infrastruktury konwergentnej, serwerów, systemów pamięci masowych i ochrony danych. Zapewnia to klientom bezpieczne fundamenty do przekształcania ich środowisk IT poprzez budowę chmur hybrydowych oraz do przekształcania procesów biznesowych poprzez tworzenie natywnych aplikacji do przetwarzania w chmurze oraz analityki wielkich zbiorów danych. Dell EMC obsługuje klientów ze 180 krajów – w tym 98 proc. firm z listy Fortune 500 - udostępniając im najbardziej kompleksową i innowacyjną ofertę obejmującą całą infrastrukturę, od jej brzegu, przez rdzeń aż po chmurę.

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Szymańska
Marketing Lead
Dell EMC | Poland & Central Eastern Europe
Tel. (022) 45530 00
Email: szymanska_anna@emc.com

Rafał Gajerski
Account Manager
Monday PR
Tel. +48 784 631 493
Email: rafal.gajerski@mondaypr.pl