Dział rozwiązań OEM firmy Dell EMC nawiązał współpracę z ATEME (w języku angielskim), ekspertem w dziedzinie kompresji plików wideo. Celem jest dostarczenie serwerów i pamięci masowej niezbędnych do rozszerzenia oferty ATEME. Dzięki wydajności sprzętu Dell EMC, firma może zaoferować rozwiązania o większej gęstości — bez pogorszenia jakości plików wideo — i o elastyczności umożliwiającej skalowanie bez zakłóceń. Wpłynie to także na obniżenie kosztów operacyjnych i nakładów inwestycyjnych ponoszonych przez klientów ATEME.

Zgodnie z aktualną tendencją, firmy świadczące usługi przesyłania filmów i operatorzy telewizyjni wirtualizują procesy związane z przepływem pracy. Potrzebują też bazy niezawodnych rozwiązań, działających zgodnie z wykorzystywanymi przez nich aplikacjami. Wobec tych zmian na rynku infrastruktury, bardzo ważne dla ATEME było znalezienie takiego dostawcy sprzętu, który mógłby włączyć się do prac prowadzonych w ramach nawiązanej wcześniej współpracy z firmą Intel i w krótkim czasie dostarczyć serwery i storage o dużej wydajności.

ATEME wybrało Dell EMC ze względu na jej ścisłą współpracę z firmą Intel oraz możliwość dostarczania wszechstronnych rozwiązań zaprojektowanych na zamówienie. Dell EMC, ATEME i Intel wspólnie opracowały platformę obejmującą serwery Dell EMC PowerEdge R330, R430, R630, R730 i C4310 (w języku angielskim) oraz urządzenia Dell EMC PowerVault MD1000. Dodatkowo ATEME będzie korzystać z usług specjalnych Dell EMC w postaci niestandardowej integracji fabrycznej (Custom Factory Integration — CFI). Usługi CFI umożliwiły ATEME skoncentrowanie się na obsłudze klientów. W tym czasie firma Dell EMC zajęła się projektowaniem, budowaniem i testowaniem powstających rozwiązań w celu uzyskania zoptymalizowanej platformy do obróbki obrazów i integracji układów graficznych. Ugruntowana pozycja na rynku globalnym i najwyższy poziom pomocy technicznej pozwoliły firmie Dell EMC pomóc ATEME uporać się z problemami, takimi jak odległe terminy realizacji wdrożeń i niewystarczająca jakość supportu.

Michel Artières, CEO ATEME, opisał relacje z Dell EMC: „Potrzebowaliśmy partnera, a nie zwykłego dostawcy. Firma Dell EMC poszła o krok dalej, testując wspólne rozwiązanie i dostosowując je do naszych potrzeb, tak, abyśmy mogli osiągnąć jak najwyższą wydajność. Bliska współpraca partnerska to znak rozpoznawczy Dell EMC. Jesteśmy pod wrażeniem czasu i zasobów, jakie jej pracownicy poświęcili na rozwój produktów”.

Dermot O’Connell, wiceprezes działu rozwiązań OEM i IoT na region EMEA w firmie Dell EMC, powiedział: „ATEME jest liderem na rynku rozwiązań do kompresji materiałów wideo. Usługi, jakie świadczy swoim klientom, zmieniają nasz sposób postrzegania świata. Jako że znane stacje telewizyjne korzystają z usług oferowanych przez naszego klienta, niezwykle istotne jest, aby dysponował infrastrukturą niezbędną do realizacji swoich zadań. Współpraca z ATEME ma na celu opracowanie solidnej i elastycznej platformy, radzącej sobie ze zmiennymi wymaganiami w przesyłaniu materiałów wideo. Było to możliwe dzięki naszemu wieloletniemu zaangażowaniu w tworzenie rozwiązań dla tej branży i współpracy z firmami z obszaru produkcji materiałów i filmów cyfrowych, a także monitoringu i ochrony, przez ostatnie 20 lat”.

Dell EMC będzie w dalszym ciągu pracować z ATEME, prowadząc seminaria dla klientów na całym świecie i tworząc innowacyjne rozwiązania dla branży telewizyjnej.

Dell EMC

Dell EMC (w języku angielskim), część Dell Technologies (w języku angielskim), umożliwia modernizację, automatyzację i transformację centrów danych przy użyciu najlepszej na rynku infrastruktury konwergentnej, serwerów oraz technologii przechowywania i ochrony danych. Tym samym zapewnia firmom solidną podstawę do transformacji infrastruktury IT poprzez wdrożenie chmury hybrydowej oraz do rozwoju biznesu przy użyciu aplikacji typu cloud-native i rozwiązań big data. Dell EMC dostarcza swoje kompleksowe i innowacyjne rozwiązania klientom ze 180 krajów – w tym 98 proc. firm z listy Fortune 500.

ATEME

ATEME jest globalnym liderem w rozwiązaniach kompresji plików wideo HEVC, H264, MPEG2 dla transmisji telewizyjnych, kablowych, DTH, IPTV i OTT. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem www.ateme.com.

 Kontakty dla mediów:
 Szymon Solnica Monday PR +48 694 921 188 szymon.solnica@mondaypr.pl
 Rafał Gajerski Monday PR +48 784 631 493 rafal.gajerski@mondaypr.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Dell, EMC i inne znaki towarowe należą do Dell Inc. i spółek zależnych. Dell Inc. nie rości żadnych praw majątkowych do marek i nazw innych firm.