Dell zaprezentował swój najlżejszy, najmniejszy i najbardziej energooszczędny model terminala typu thin client, zapewniający wyjątkową wydajność i łatwość zarządzania w podstawowych zastosowaniach. Wyse 3040 to jedyny na rynku model klasy podstawowej z czterordzeniowym procesorem x86 Intela¹, oferujący wiele opcji łączności oraz dwa systemy operacyjne do wyboru: ThinOS lub ThinLinux. Nowy terminal, przystosowany do działania w środowiskach wirtualnych obszarów roboczych Citrix, Microsoft i VMware, stanowi ekonomiczne i bardzo bezpieczne rozwiązanie, doskonale zastępujące stacje robocze.

Dzisiejsi pracownicy wymagają dostępu do wydajnych, efektywnych systemów i narzędzi, które umożliwią im wprowadzanie nowatorskich rozwiązań, współpracę i dzielenie się informacjami w bezpiecznym środowisku. Zgodnie z badaniem Dell Future Ready Workforce Study (w języku angielskim) ponad 70 procent osób z pokolenia tzw. millenialsów uważa, że zaawansowana technologia jest kluczowym elementem wydajnego środowiska pracy, ułatwiającego współpracę. Terminal thin client Wyse 3040 jest ekonomicznym rozwiązaniem zastępującym klasyczną stację roboczą w podstawowych zastosowaniach biznesowych. Stanowi on doskonałe narzędzie pracy w wielu branżach, w tym w sektorach podlegających surowym regulacjom, takich jak usługi finansowe czy służba zdrowia, a także edukacja czy handel detaliczny.

„Nasi klienci poszukują rozwiązań bezpiecznych, wydajnych, energooszczędnych i niedrogich” — powiedział Steve Lalla, wiceprezes, Commercial Client Software & Solutions, Dell . „Wyse 3040 — najmniejszy i najbardziej wydajny terminal thin client w tej klasie — oferuje znacznie więcej, niż oczekuje się od urządzenia klasy podstawowej”.

Model Wyse 3040 w nowej, cienkiej obudowie waży w najlżejszej wersji zaledwie 0,24 kg i jest pierwszym terminalem thin client klasy podstawowej wyposażonym w czterordzeniowy procesor Intel Atom 1,44 GHz, który obsługuje 2 GB pamięci RAM DDR3 i 8 GB pamięci flash, co idealnie sprawdza się w podstawowym wykorzystaniu multimediów i aplikacji lokalnych. Dodatkowe funkcje obejmują:

  • Wybór systemu operacyjnego: model Wyse 3040 został wyposażony w odporny na wirusy system operacyjny Wyse ThinOS, który jest niezwykle bezpieczny dzięki nieopublikowanemu API. Począwszy od czerwca tego roku, klienci będą mogli wybrać również system operacyjny Wyse ThinLinux, oparty na oprogramowaniu SUSE Linux. System ten został jeszcze bardziej uodporniony i zoptymalizowany przez firmę Dell do pracy w środowiskach terminali tego typu.
  • Wiele opcji łączności: terminal Wyse 3040 obsługuje wiele urządzeń peryferyjnych i połączeń sieciowych, spełniając najważniejsze wymagania biznesowe. Model ten został wyposażony w dwa interfejsy DisplayPort do obsługi cyfrowych wyświetlaczy o rozdzielczości 2560x1600 i cztery porty USB, z których jeden to USB 3.1 Gen 1 do szybkiej transmisji danych.
  • Łatwość zarządzania: Dell oferuje pełny pakiet opcjonalnego oprogramowania do zarządzania lokalnego, zdalnego i zautomatyzowanego, zapewniającego możliwość łatwego i wydajnego zarządzania na poziomie korporacyjnym, z możliwością skalowania do dziesiątek tysięcy urządzeń. Oprogramowanie Wyse Device Manager oraz Cloud Client Manager umożliwia przeprowadzenie uproszczonej, automatycznej konfiguracji urządzenia bezpośrednio po instalacji i późniejsze zarządzanie nim. Pracownicy działów IT mogą dzięki temu zdalnie konfigurować i zarządzać regułami za pośrednictwem jednej, intuicyjnej konsoli.

Terminal thin client Wyse 3040 jest zgodny ze wszystkimi najważniejszymi rozwiązaniami do wirtualizacji, w tym z Citrix XenDesktop, Microsoft RDS i VMware Horizon. Zdalne protokoły VMware Blast Extreme będą obsługiwane również w wersji opartej na systemie operacyjnym ThinLinux od czerwca 2017 r.

Dostępność

Terminal thin client Wyse 3040 jest już dostępny w na całym świecie w cenie od 329 USD.

Informacje o firmie Dell

Firma Dell zaspokaja potrzeby klientów, oferując im nowatorskie technologie i usługi, które pozwalają osiągnąć więcej. W skład szerokiego portfolio firmy Dell wchodzą: wielokrotnie nagrodzone komputery stacjonarne, rozwiązania 2-w-1, monitory, zaawansowane usługi bezpieczeństwa oraz stacje robocze i rozwiązania serwerowe, które zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Dell jest częścią Dell Technologies, firmy która jest obecna w ponad 180 krajach na całym świecie.

Kontakty dla mediów:
Szymon SolnicaMonday PR+48 694 921 188szymon.solnica@mondaypr.pl
Rafał GajerskiMonday PR+48 784 631 493rafal.gajerski@mondaypr.pl


¹ Oparte na analizie przeprowadzonej przez Dell w marcu 2017 r. Przez “klasę podstawową” rozumie się urządzenia w cenie poniżej 350 USD.