|

Windows 11

Windows 11

Windows 11 vás priblíži k veciam, ktoré máte radi

Nová perspektívaZískajte novú perspektívu
Inšpiratívny nový vzhľad a dojem zaručujú pocit istoty.

Menej rozptýlenia, neporiadku a zmätku. Spoločnosť Microsoft zmenila predstavu o tom, ako by mal počítač pracovať pre vás a s vami. Windows 11 nanovo definuje produktivitu.

Spoločný život je lepší

Telefonujte, chatujte a plánujte pomocou aplikácie Teams vo Windowse 11.*

Spojte sa s kýmkoľvek priamo z počítača bez ohľadu na to, aký počítač, telefón alebo tablet práve používa.*
Spoločný život je lepší
Vneste rovnováhu na pracovnú plochu
Vneste rovnováhu na pracovnú plochu

Usporiadajte si okná, optimalizujte priestor na obrazovke a maximalizujte produktivitu jednoduchým prichytením.

Zmeňte zameranie pracovných postupov s funkciou asistenta prichytenia a priamo prichytávajte skupiny na pracovnej ploche.


Všetko pre vás. Všetko vždy prehľadné a k dispozícii jedným potiahnutím.

Vaše obľúbené fotografie. Správy zo sveta. Dnešný zoznam úloh a zajtrajšie počasie. Miniaplikácie vám pomôžu nájsť obsah, ktorý je pre vás dôležitý.
Všetko pre vás. Všetko vždy prehľadné a k dispozícii jedným potiahnutím.
Zachyťte inšpiráciu po svojom
Zachyťte inšpiráciu po svojom

Povedzte to nahlas a nechajte si to prepísať pomocou funkcie Písanie hlasom.* Nakreslite si to ťahom digitálneho pera.* Namiesto kliknutia a ťahania ťuknite a potiahnite.* Windows 11 obsahuje viacero spôsobov, ako sa prispôsobiť vášmu mysleniu.


Čas na hranie. Kedykoľvek.

Hrajte najnovšie hry s grafikou, ktorá sa vyrovná realite.
DirectX 12 zaistí úchvatnú a pohlcujúcu grafiku pri vysokých frekvenciách snímkovania*.
Čas na hranie. Kedykoľvek.

Kúpiť XPSPreskúmať počítače
Windows 11 Pro je určený na hybridnú prácuWindows 11 Pro je určený na hybridnú prácu

Vysoký výkon pre zamestnancov. Konzistentnosť pre IT. Bezpečnosť pre všetkých.


Vyššia produktivita

Znížte kognitívnu záťaž zamestnancov pomocou zjednodušeného a prehľadného používateľského rozhrania, ktoré sa ľahko organizuje vďaka rozloženiu a skupinám s prichytením.
Vyššia produktivita
Bezproblémová spolupráca
Bezproblémová spolupráca

Inteligentnejší spôsob spolupráce vďaka integrácii nástroja Microsoft Teams*. Organizujte efektívnejšie schôdze zdieľaním obsahu priamo z panela úloh a používaním okamžitého stlmenia/zrušenia stlmenia, aby bolo počuť každého.


Dôveryhodné zabezpečenie

Pracujte odkiaľkoľvek vďaka integrovanému zabezpečeniu systému Windows 11 a najbezpečnejším komerčným počítačom v odvetví.*
Dôveryhodné zabezpečenie
Konzistentnosť pre IT

Konzistentnosť pre IT

Sebavedomo vykonajte migráciu pomocou známych IT nástrojov so zaručenou kompatibilitou aplikácií, ktorú zaisťuje služba App Assure*

Preskúmať počítačePreskúmať notebooky Latitude

Windows 11 for Education


Windows 11, prepracovaný pre novú éru digitálneho vzdelávania, pomáha odhaliť potenciál študentov pomocou výkonných nástrojov na vzdelávanie, spoluprácu a tvorbu – to všetko v bezpečnom a dôveryhodnom prostredí. Pozrite si ďalšie informácie o riešeniach pre vzdelávanie.

Určený na vzdelávanie
Určený na vzdelávanie

Vysokokvalitné vzdelávacie nástroje pre študentov všetkých zručností so systémom
Windows 11 v zariadeniach, ktoré sú bezpečné a ľahko sa zavádzajú a spravujú.
Windows 11 SE
Windows 11 SE

Nový Windows 11 SE so zameraním na cloud* – operačný systém určený na vzdelávanie. Cenovo dostupný a jednoduchý spôsob, ako sprístupniť vzdelávanie každému študentovi.
Microsoft 365 Education
Microsoft 365 Education

Odkryte kreativitu, podporujte tímovú prácu a poskytujte jednoduché a bezpečné prostredie – to všetko v jednom cenovo dostupnom riešení vytvorenom na vzdelávanie.
Microsoft Teams
Microsoft Teams

Umožnite študentom, učiteľom, pedagógom a zamestnancom stretávať sa, spolupracovať, tvoriť a zdieľať zdroje pomocou jednoduchého a dostupného nástroja Teams.

Všetko, čo potrebujete vedieť o kúpe systému Windows 11 a bezplatnej inovácii


Dátum upgradu sa môže líšiť v závislosti od zariadenia. Dostupnosť funkcií a aplikácie sa môže líšiť v závislosti od oblasti.
Určité funkcie vyžadujú špecifický hardvér. Ďalšie informácie

Zistite, či váš počítač spĺňa podmienky na inováciu
Zistite, či váš počítač spĺňa podmienky na inováciu

Zistite, či váš súčasný počítač spĺňa požiadavky na spustenie systému Windows 11.
Kúpiť nový počítač
Kúpiť nový počítač


Pozrite si, ako nás nič nezastaví, aby vám nič nestálo v ceste
Zálohovanie počítača
Zálohovanie počítača

Prechod na nový počítač je oveľa jednoduchší, keď si súbory a fotografie z aktuálneho počítača zálohujete do služby OneDrive.

Najčastejšie otázky

 • Aký je rozdiel medzi systémom Windows 10 a Windows 11?
  Windows 11 má výkon a zabezpečenie systému Windows 10, ale s prepracovaným a modernejším vzhľadom. Obsahuje aj nové nástroje, zvuky a aplikácie. Každý detail je premyslený. Dohromady to zaistí osviežujúci zážitok vo vašom počítači.

 • Kedy si môžem kúpiť počítač s predinštalovaným systémom Windows 11?
  Počítače s predinštalovaným systémom Windows 11 budú k dispozícii od 5. októbra.

 • Chcem si kúpiť počítač so systémom Windows 10 hneď teraz. Budem si môcť nainštalovať Windows 11 neskôr?
  Všetky počítače Dell so systémom Windows 10, ktoré sa v súčasnosti predávajú na adrese dell.com, bude možné inovovať na Windows 11. Aby bolo možné počítač inovovať na Windows 11, musí spĺňať minimálne hardvérové špecifikácie a pre niektoré funkcie sa vyžaduje špecifický hardvér. Plán zavádzania inovácie sa ešte dokončuje, ale jeho začiatok je naplánovaný na koniec roka 2021 a pokračovanie v roku 2022. Konkrétne časové údaje sa líšia v závislosti od zariadenia.
  K dispozícii je Windows 10 Pro (vrátane licencie na Windows 11): v systéme je predinštalovaný Windows 10 Pro s licenciou Windows 11 Pro, ktorá vám umožní inováciu na Windows 11 Pro, keď bude k dispozícii.

 • Ako zistím, či nový počítač so systémom Windows, o ktorom uvažujem, spĺňa minimálne požiadavky?
  Všetky počítače Dell so systémom Windows, ktoré sa v súčasnosti predávajú na adrese dell.com, spĺňajú požiadavky systému Windows 11.

 • Kedy budem môcť inovovať svoje zariadenie s Windowsom 10 na Windows 11?
  Ak je na vašom súčasnom počítači s Windowsom 10 nainštalovaný Windows 10 20H1 alebo novší a spĺňa minimálne hardvérové špecifikácie, bude ho možné inovovať na Windows 11. Plán zavádzania inovácie sa ešte dokončuje, ale v prípade väčšiny dnes používaných zariadení očakávame, že bude pripravený niekedy začiatkom roka 2022. Nie všetky počítače s Windowsom 10, ktoré sú spôsobilé na inováciu, budú mať možnosť inovácie v rovnakom čase. Ak chcete zistiť, či je váš počítač spôsobilý na inováciu, pozrite si zoznam testovaných systémov v našej vedomostnej databáze. Po spustení zavádzania inovácie môžete v ponuke Nastavenia/Windows Update skontrolovať, či je pre vaše zariadenie pripravená. Podobne, ako sú koncoví používatelia upozorňovaní na dostupnosť aktualizácií v systéme Windows 10, aj v tomto prípade uvidia v oblasti oznámení na paneli úloh v pravom dolnom rohu informáciu o dostupnosti inovácie. Viac informácií o spôsobe uvedenia bude k dispozícii neskôr. Neskôr môžu byť pridané aj ďalšie možnosti oznámenia na pracovnej ploche.

 • Môžu si zákazníci stiahnuť inováciu „na požiadanie“? Budú k dispozícii spôsoby, ako môžu zákazníci nájsť inováciu pred inteligentným zavedením?
  Spoločnosť Microsoft plánuje podobné možnosti, aké sú dnes k dispozícii pre aktualizácie systému Windows 10: Asistent pri inovácii (podobný Asistentovi pri aktualizácii) a nástroj na vytváranie médií. Odporúčame však, aby zákazníci počkali, kým služba Windows Update zobrazí oznámenie, že inovácia pre ich zariadenie je pripravená. Upozorňujeme, že v niektorých prípadoch sa vyskytne dočasné blokovanie, ktoré zabráni dokončeniu inštalácie inovácie.

 • Aké sú minimálne hardvérové požiadavky systému Windows 11?
  Minimálne hardvérové požiadavky sú k dispozícii tu.

 • Ako zistím, či môj súčasný počítač s Windowsom 10 spĺňa hardvérové požiadavky systému Windows 11?
  Ak chcete zistiť, či váš súčasný počítač spĺňa minimálne požiadavky, v našej vedomostnej databáze si môžete pozrieť zoznam testovaných systémov.

 • Čo ak môj počítač nespĺňa minimálne hardvérové špecifikácie? Môžem zostať používať Windows 10?
  Áno! Windows 10 je aj naďalej skvelou verziou systému Windows. Spoločnosť Microsoft sa zaviazala podporovať Windows 10 do 14. októbra 2025.

 • Ako sa dozviem, kedy bude k dispozícii inovácia pre môj počítač s Windowsom 10?
  Inovácie na Windows 11 sa začnú zavádzať koncom roka 2021 a budú pokračovať v roku 2022. Počas tohto obdobia budeme vykonávať zákulisné testovanie a overovanie pre váš konkrétny počítač. Služba Windows Update poskytne informáciu, či a keď je váš počítač spôsobilý. Môžete to skontrolovať tak, že prejdete do ponuky Nastavenia/Windows Update. Podobne, ako sú koncoví používatelia upozorňovaní na dostupnosť aktualizácií v systéme Windows 10, aj v tomto prípade uvidia v oblasti oznámení na paneli úloh v pravom dolnom rohu informáciu o dostupnosti inovácie. Viac informácií o spôsobe uvedenia bude k dispozícii neskôr. Neskôr môžu byť pridané aj ďalšie možnosti oznámenia na pracovnej ploche.

 • Koľko stojí inovácia z Windowsu 10 na Windows 11?
  Je zdarma. Inovácia však bude možná len v počítačoch so systémom Windows 10 20H1 alebo novším, ktorý spĺňa minimálne hardvérové špecifikácie. Najnovšie aktualizácie systému Windows 10 môžete skontrolovať v ponuke Nastavenia/Windows Update.

 • Ako dlho bude trvať ponuka bezplatnej inovácie?
  Ponuka bezplatnej inovácie nemá pre spôsobilé systémy stanovený konkrétny dátum ukončenia. Spoločnosť Microsoft si však vyhradzuje právo ukončiť podporu bezplatnej ponuky. Tento konečný dátum bude najskôr jeden rok od všeobecnej dostupnosti.

 • Aký je rozdiel medzi inováciou a aktualizáciou?
  Aktualizácia môže obsahovať opravy chýb a zabezpečenia a nové funkcie v danej verzii systému Windows. Aktualizácie sa zvyčajne zavádzajú v priebehu celého roka. Inovácia je zmena verzie, napríklad prechod zo systému Windows 10 na
  Windows 11. Alebo prechod z edície Windows Home na Windows Pro.

 • Môžem pokračovať v používaní systému Windows 10?
  Áno. Nemusíte inovovať na Windows 11. Spoločnosť Microsoft bude aj naďalej podporovať Windows 10 do 14. októbra 2025.

 • Zaberá Windows 11 v mojom počítači viac miesta ako Windows 10?
  Nie. Windows 10 a Windows 11 vyžadujú na disku približne rovnako veľa miesta. Počas procesu inovácie je však potrebné ďalšie miesto. Windows toto dodatočné miesto na disku vyčistí približne desať dní po dokončení inovácie.

 • Je Windows 11 náhradou za Windows 10?
  Windows 11 je najnovšia verzia systému Windows. Windows 10 však budeme podporovať až do októbra 2025.

 • Čo sa stane s mojimi súbormi, ak inovujem na Windows 11?
  Predvolene sa všetky vaše súbory a údaje prenesú. Pred inštaláciou však odporúčame zálohovať si súbory. Ďalšie informácie o zálohovaní priečinkov počítača v službe OneDrive nájdete tu

 • Môžem sa po inovácii vrátiť na Windows 10, ak sa mi Windows 11 nepáči?
  Po nainštalovaní inovácie na Windows 11 máte 10 dní, počas ktorých sa môžete vrátiť späť na Windows 10, pričom sa zachovajú súbory a údaje, ktoré ste si preniesli. Po uplynutí 10 dní budete musieť zálohovať svoje údaje a vykonať „čistú inštaláciu“, aby ste sa mohli vrátiť späť na Windows 10.
  Nové počítače s predinštalovaným systémom Windows 11 nemôžu využiť možnosť vrátenia staršej verzie.

 • Ako dlho trvá inštalácia systému Windows 11?
  Stiahnutie a inštalácia systému Windows 11 bude trvať pravdepodobne dlhšie ako typická aktualizácia funkcií systému Windows 10. Počítač môžete počas sťahovania používať a potom budete mať možnosť naplánovať inštaláciu na konkrétny čas, keď ho neplánujete používať.

 • Môžem svoj počítač s Windowsom 10 inovovať na Windows 11, ak používam režim S?
  Ak váš počítač spĺňa minimálne hardvérové požiadavky, Windows 10 Home Edition v režime S môžete inovovať na Windows 11 Home Edition v režime S. Ak v počítači s Windowsom 10 používate edíciu Pro v režime S, režim S budete musieť vypnúť, aby ste mohli inovovať na Windows 11 Pro. Edícia Windows 11 Pro nie je k dispozícii v režime S.

 • Dá sa Windows 11 spustiť na naozaj starom počítači?
  V našej vedomostnej databáze si môžete pozrieť zoznam testovaných systémov, pomocou ktorého môžete zistiť, či je vaše zariadenie spôsobilé na inováciu na Windows 11. Mnohé počítače, ktoré nie sú staršie ako štyri roky, bude možné inovovať na Windows 11. Musia mať nainštalovanú verziu 20H1 alebo novšiu verziu systému Windows 10 a spĺňať minimálne hardvérové požiadavky na získanie inovácie na Windows 11.


Windows 11 for Education – najčastejšie otázky

 • Čo je Windows 11 SE?
  Nový, prvý cloudový operačný systém Windows 11 SE, ponúka výkon a spoľahlivosť systému Windows 11 so zjednodušeným dizajnom a modernými nástrojmi na správu, ktoré sú optimalizované pre nízkonákladové zariadenia vo vzdelávacom prostredí, najmä na základných školách. Windows 11 SE má úplne rovnaké minimálne požiadavky ako Windows 11.

 • Kedy bude možné zakúpiť zariadenia so systémom Windows 11 SE?
  Notebooky Latitude 3120 a Latitude 3120 2 v 1 s predinštalovaným systémom Windows 11 SE budú k dispozícii koncom januára 2022.

 • Kto je cieľovou skupinou systému Windows 11 SE?
  Hoci neobmedzujeme, kto si môže kúpiť zariadenia so systémom Windows 11 SE, ich zjednodušené základné prvky a prostredie sú určené hlavne pre základné školy.

 • Aké aplikácie budú fungovať vo Windowse 11 SE? ​
  Windows 11 SE podporuje väčšinu aplikácií, ktoré študenti a pedagógovia potrebujú. Patria medzi ne aplikácie typu Win32, ako aj moderné aplikácie, ako sú aplikácie typu UWP (Universal Windows Platform) a PWA (Progressive Web Apps). Niekoľko príkladov: Microsoft Teams, Zoom, Chrome, Class Policy, Light Speed a Screen Beam, ako aj známe nástroje, napríklad Microsoft Word, Excel, PowerPoint a OneNote. ​

 • Prečo v systéme Windows 11 SE nie je obchod s aplikáciami? Prečo nemôžem zmeniť nastavenia? Prečo nemôžem nainštalovať aplikáciu? V tomto zariadení chýba nejaká funkcia. ​
  Windows 11 SE je obmedzený na aplikácie, ktoré sa dajú nainštalovať, a na nastavenia, ktoré môže spravovať koncový používateľ. Je to zámer vychádzajúci zo spätnej väzby od učiteľov, ktorí chcú pre svojich študentov jednoduché prostredie bez rozptyľovania, a od správcov IT, ktorí chcú, aby sa zariadenia dali ľahko spravovať a fungovali dobre počas celého roka. Inštaláciu aplikácií, pokročilé funkcie a zmeny nastavení v tejto špecializovanej verzii systému Windows 11 riadia skôr správcovia IT, nie koncoví používatelia.

 • Bude Windows 11 SE podporovať prehliadač Chrome? ​
  Áno, určite. Windows 11 SE podporuje základné aplikácie tretích strán, ktoré pomáhajú dosahovať lepšie výsledky vzdelávania. ​

 • Bude Windows 11 SE podporovať Zoom? ​
  Áno. Zoom možno poskytovať pomocou služby Intune. ​

 • Môže si študent nainštalovať vlastné aplikácie, napríklad YouTube, Spotify alebo iTunes? ​
  Študenti nebudú môcť inštalovať žiadne natívne aplikácie tretích strán (aplikácie Win32 alebo aplikácie z obchodu Microsoft Store).
  Študenti však budú môcť prostredníctvom webu používať všetky aplikácie typu PWA, ako sú napríklad Outlook, Whiteboard a Flipgrid.

 • Môžem so zariadením so systémom Windows 11 SE prejsť na Windows 11 alebo Windows 10? ​
  Nie. Prejsť zo systému Windows 11 SE na iné verzie systému Windows nie je možné. Na Windows 11 SE nie je možné prejsť z iných verzií systému Windows vrátane systému Windows 10 alebo Windows 11. ​

 • Aký vplyv má Windows 11 SE na moje súčasné nasadenie systému Windows 10? Windows 11? ​
  Windows 11 SE, Windows 11 a Windows 10 možno nasadiť, spravovať a servisovať rovnakým spôsobom, pretože všetky tri verzie systému Windows používajú rovnaké nástroje na nasadenie, správu a servis. Z hľadiska nasadenia môžete považovať Windows 11 SE, Windows 11 a Windows 10 za rôzne vydania toho istého operačného systému. ​

 • Ako Windows 11 SE ovplyvní schopnosť mojich vzdialených študentov pokračovať vo vzdelávaní? Dôjde k nejakým zmenám v pripojení VPN, vzdialenej správe, súlade s aktualizáciami alebo bezpečnostných nástrojoch? Aký je postup aktivácie a poskytovania pre mojich vzdialených študentov?
  Pre študentov vzdelávajúcich sa na diaľku nemusíte nič meniť. Windows 11 SE ponúka rovnaké nástroje na správu, ktoré už vaše tímy IT dobre poznajú, vrátane možností nastavenia a správy bez použitia rúk. Proces aktivácie a poskytovania pre vzdialených študentov je pre Windows 11 SE rovnaký ako v prípade systému Windows 10.

 • Budú existujúce riešenia identity fungovať rovnako ako v systéme Windows 10? Napríklad AAD, Hybrid, MSA atď.? ​
  Podporované sú identity AAD a MSA. V prípade ostatných to závisí od nastavenia vašej infraštruktúry. Windows 11 SE nebude mať lokálnu podporu. ​

 • Môžem Windows 11 SE spravovať pomocou konzoly na správu prehliadača Chrome? ​
  Nie. Zariadenia so systémom Windows 11 SE nie je možné spravovať pomocou konzoly na správu prehliadača Chrome.

 • Aký je rozdiel medzi systémom Windows 11 a Windows 11 SE?
  Windows 11 SE je edícia systému Windows 11 s rovnakým používateľským prostredím, zabezpečením a aktualizáciami na vzdelávanie kdekoľvek, ktoré sú v systéme Windows 11 nové. Windows 11 SE je optimalizovaný na poskytovanie vzdelávacieho prostredia na nízkonákladových zariadeniach a odstraňuje rozptyľovanie, aby pomohol študentom sústrediť sa, navyše zjednodušuje nasadenie a správu pre IT profesionálov. Do systému Windows 11 SE možno vstupovať len prostredníctvom cloudových identít a je spravovaný na diaľku prostredníctvom cloudových služieb. Windows SE je obmedzený na aplikácie, ktoré sa dajú nainštalovať, a na nastavenia, ktoré môže spravovať koncový používateľ.