|

Naši ľudia | Mary Cay

Zoznámte sa s Mary CayKedy si prišla do spoločnosti EMC a ako sa vyvíjala tvoja kariéra?

Súčasťou EMC som sa stala v auguste 2010. Moja prvá pozícia bola na oddelení starostlivosti o zákazníkov, kde som dostala príležitosť viesť sekcie Global Field Services, Service Account Management a Escalation Management. Pred rokom som postúpila na pozíciu Senior Vice President, takže dnes mám na starosti globálny tím pre starostlivosť o zákazníkov.

Čo sa ti najviac páči na našej firemnej kultúre?

Keď som uvažovala nad odchodom z predošlej spoločnosti, predstavovala som si prácu na takom mieste, kde budú vnímať zákazníka ako prvoradého. A ak pracujete v tíme pre starostlivosť o zákazníkov, je skvelé pracovať v takej spoločnosti, ktorej nesmierne záleží na spokojnosti každého zákazníka. Tu v spoločnosti EMC robí každý človek na každej pozícii maximum pre to, aby boli naši zákazníci spokojní. Náš tím má rôzne dlhé vzťahy so zákazníkmi. Niektoré trvajú už roky, iné sú úplne čerstvé, no všetky majú jednu vec spoločnú – poskytujeme im podporu tak oddane a zanietene, že je to pre všetkých inšpiráciou.

Si členkou niektorej záujmovej skupiny v rámci EMC? Aká je tvoja úloha v nej a čo ti skupina priniesla?

Často cestujem po svete a vždy mám radosť, keď sa môžem stretnúť s členmi miestnej skupiny Women’s Leadership Forum, zameranej na ženy na riadiacich pozíciách, a tiež skupiny Disability Employee Resource Group (DERG), zameranej na ľudí s postihnutím. Hlboko sa ma dotýka, keď vidím, ako tieto skupiny spoločne pracujú na tom, aby dosiahli svoje spoločné ciele. Vďaka týmto skupinám mám možnosť odvďačiť sa ich členom za to, čo mi dali, motivovať ich a byť tu pre nich.

Spoločnosť Dell prinesie nové možnosti. Ktoré z nich sú pre teba najzaujímavejšie?

Za posledné roky sa v technologickom odvetví udialo viacero veľkých zlúčení a mnohí z nás boli ich súčasťou. Niektoré zlúčenia spoločností skončia neúspechom, pretože sa časom akosi zabudne na to, prečo vlastne spojili svoje sily. Ja si však myslím, že v prípade spoločnosti Dell máme skvelú príležitosť ďalej napredovať a vytvoriť nesmierne úspešnú spoločnosť, ktorú nám budú závidieť všetci kolegovia z iných firiem v našom odvetví. Priznám sa, že som veľmi súťaživá a túžim po víťazstvách. Tu prinášame víťazstvá vo forme technologických inovácií, vďaka ktorým našim zákazníkom otvárame nové príležitosti na rozvoj ich podnikania. A za víťazstvá môžeme určite považovať aj príležitosti, ktoré poskytujeme našim zamestnancom na rozvoj ich zručností a hľadanie nových výziev.

Čo by podľa teba mali vedieť ľudia, ktorí majú záujem pracovať v našej spoločnosti?

Tempo tu môže byť rýchle a práca energická. Rýchle tempo môže byť občas vyčerpávajúce, no na druhej strane sa tu vďaka tomu formuje rýchlo sa meniace prostredie skvelé na vzdelávanie sa a rozvoj. Okrem toho sa snažíme praktizovať filozofiu, ktorá hovorí, že kto pracuje tvrdo, ten si zaslúži poriadny oddych.

Ako pomáhaš zákazníkom rásť a prosperovať?

Každý člen nášho tímu starostlivosti o zákazníkov berie zodpovednosť, ktorú máme za spokojnosť našich zákazníkov, veľmi vážne a osobne. Staráme sa o to, aby boli údaje a prostredia v dobrom stave, vždy dostupné a podávali optimálny výkon, pretože je to pre našich zákazníkov dôležité pri dosahovaní úspechov. Preto pracujeme proaktívnym spôsobom a dbáme na to, aby boli ich systémy vždy prevádzkyschopné, a ak náhodou niečo nepracuje dokonale, spojí sa celý tím (vrátane zákazníkov, nášho tímu a technikov), ktorý sa snaží obnoviť prevádzkyschopnosť. Okrem toho sme aj vo skvelej pozícii dôveryhodného poradcu pre našich zákazníkov, takže im môžeme poskytovať poradenstvo v oblasti aktuálnych aj budúcich technológií a pomôcť im vylepšiť a prebudovať ich dátové centrá.

Prečo sa tu podľa teba pracuje tak dobre?

Naše vedenie má morálnu integritu. Verím tým, čo nás vedú, a viem, že robia správne veci a rozhodnutia. Ľudia tu majú možnosť vzdelávať a rozvíjať sa. A nám záleží na našich ľuďoch. Sú to práve oni, kto z nás robí lídra v našom odvetví, a preto podporujeme aj vedenie, aby si našlo čas na vyjadrenie uznania, oslavu úspechov a tiež na zábavu.

Ako by si opísala piatimi slovami svoju prácu v EMC?

Inšpirácia, hrdosť, energia, výzvy a vyčerpanie (občas)!

pracovné miesta v spoločnosti dellPracovné miesta v spoločnosti Dell

Explore our locations worldwide

preskúmajte pobočky spoločnosti dell na celom svete Preskúmajte pobočky spoločnosti Dell na celom svete

Video

 • Odstrániť CareersOurPeople_Leonor.jpg
  Our People | Leonor
  2:4
  Odstrániť careers-ourpeople-vanice.jpg
  Our People | Vanice
  2:10