|

Pohovor v spoločnosti Dell

Zažiarte.

Váš veľký deň je už za rohom. Vaše kvalifikácie vyhovujú našim potrebám a váš správne štruktúrovaný a podrobný životopis nás zaujal. Teraz je ten správny čas stretnúť sa osobne, prediskutovať túto pozíciu a váš prínos do nej. Prostredníctvom rozhovoru s vami sa chceme dozvedieť, či ste vhodným kandidátom pre spoločnosť. A porozprávame sa takmer o všetkom: ako zapadnete do svojho tímu, či sa stotožňujete s našimi hodnotami, a kde sa profesionálne vidíte teraz a v budúcnosti. Máme si toho veľa čo povedať a nezabudnite, že je to aj vaša šanca pýtať sa nás.

pracovné miesta v spoločnosti dellPracovné miesta v spoločnosti Dell

Explore our locations worldwide

preskúmajte pobočky spoločnosti dell na celom svete Preskúmajte pobočky spoločnosti Dell na celom svete

Naša filozofia založená na schopnostiach
V spoločnosti Dell veríme, že najlepším indikátorom budúceho úspechu kandidáta sú jeho skúsenosti. Takže sme naše pohovory navrhli ako konverzáciu, v ktorej sa zameriavame na vaše skúsenosti a na to, ako sa týkajú voľného pracovného miesta v spoločnosti Dell.

Naše otázky v pohovore založenom na spôsobilosti sú navrhnuté tak, aby sme sa od kandidátov dozvedeli, akú prácu doteraz vykonávali, ako ju vykonávali a o prostredí, v ktorom pracovali.

Na pohovore v spoločnosti Dell môžete očakávať:

 • Krok 1: Telefonické posudzovanie vhodnosti vykonávané náborovým pracovníkom
  • Náborový pracovník zhromaždí základné informácie, ako napríklad doterajšie pracovné skúsenosti a platové požiadavky.
 • Krok 2: Technický/funkčný pohovor s odborníkom na danú oblasť
  • Na pohovore kladieme konkrétne otázky založené na spôsobilosti s cieľom zistiť technickú/funkčnú kvalifikáciu uchádzača.
  • Pohovor spravidla vykonáva odborník na danú oblasť, napr. produktový marketér pre pozíciu v oblasti produktového marketingu alebo odborník na finančnú správu v prípade pozície na úseku financií.
 • Krok 3: Pohovor na mieste (v tíme) s nadriadenými a kolegami
  • Vykonáva sa formou stretnutí „jeden na jedného“ alebo rozhovoru pred komisiou.
  • V tejto fáze kladieme otázky založené na spôsobilosti, pomocou ktorých meriame celkovú vhodnosť kandidáta pre náš tím a spoločnosť.
 • Je veľmi dôležité, aby kandidát dosahoval kľúčové schopnosti požadované spoločnosťou Dell:

  Zapájať sa…

  Zákazník na prvom mieste: Pri všetkých krokoch mať na pamäti zákazníka.

  Osobná efektivita: Preberať zodpovednosť, byť vzorom, rásť a učiť sa.

  Zapájanie ostatných: Určovať smer, zabezpečovať rozvoj a inšpirovať.

  Konať…
  Prístupnosť: Myslieť globálne, ceniť si rôznorodosť, spolupracovať a zvažovať vplyvy.

  Rozhodnosť: Byť odvážny, prispievať, poskytovať/snažiť sa o vstup a podnikať kroky.

  Zjednodušovanie: Zamerať sa na to najpodstatnejšie, zjednodušovať pracovné postupy a usilovať sa o efektivitu.

  Vyniknúť…

  Podpora stratégie: Poznať obchod, pozerať sa dopredu, plánovať do budúcnosti.

  Inovácie: Byť kreatívny, rozumne riskovať, neustále sa zlepšovať.

 • Krok 4: Záverečný pohovor vykonávaný manažérom pre prijímanie do zamestnania alebo riaditeľom
  • Zahŕňa aj otázky pohovoru založenom na spôsobilosti a zaručuje, že všetky otázky kandidáta budú zodpovedané.

V konečnom dôsledku sa vždy snažíme, aby pozíciu obsadil správny uchádzač, a investujeme čas a prostriedky do toho, aby sme uskutočnili najlepšiu voľbu.

Tipy pre váš pohovor v spoločnosti Dell
Napriek tomu, že spoločnosť Dell má veľmi štruktúrovaný prístup k svojim pohovorom, žiadne dva pohovory nie sú rovnaké. Takisto neexistuje magická formula, ako na pohovore vyniknúť. Existuje však niekoľko základných tipov, ktoré vám pomôžu lepšie komunikovať s osobou, ktorá vedie pohovor. Pripravte sa, aplikujte svoje znalosti a určite nás ohúrite.

Pred začatím procesu uchádzania si vyplňte žiadosť
To nám pomôže zjednodušiť celý proces. Všetky údaje o vás budú na jednom mieste. Zjednodušuje to našu prácu a ako bonus aj vaše organizačné zručnosti na nás nepochybne silne zapôsobia.

Dôkladne skontrolujte úplnosť a presnosť všetkých vašich informácií
Nesprávne informácie môžu prekaziť sľubnú žiadosť. Takže sa ešte raz vráťte k svojmu životopisu a profilu a skontrolujte preklepy a aktualizujte kontaktné údaje. Svoje zručnosti, schopnosti a skúsenosti v životopise uvádzajte vždy pravdivo.

Rozprávajte zreteľne a nahlas
Vieme, že ste nervózni, ale skúste sa uvoľniť. Rozprávajte mierne hlasnejšie a pomalšie ako bežne – ale nie tak pomaly, aby sme z vás mali dojem, že ste robot.

Udržujte očný kontakt
Nič viac nevypovedá o vašom záujme o osobu pred vami než očný kontakt. Je znakom úcty k rozprávajúcemu a silným vyjadrením dôveryhodnosti kandidáta. Buďte však prirodzený – nemusíte privádzať osobu, ktorá vedie pohovor, do pomykova príliš upreným pohľadom.

Svoje slová si najskôr dobre premyslite
Chvíľa ticha po položení náročnej otázky je viac než v poriadku, priam sa očakáva. Je znakom toho, že premýšľate a výsledkom bude odpoveď, ktorá sa priamo týka otázky.

Prezentujte konkrétne príklady svojich schopností
Vyhýbajte sa odpovediam, ktoré vyžadujú abstraktné vysvetlenia. Namiesto toho sa zamerajte na uvedenie konkrétnych príkladov vašich relevantných odborných skúseností a výsledkov získaných z vášho vplyvu alebo krokov.

Vyhýbajte sa témam od veci
Zlatým pravidlom pohovorov je držať sa témy. Svojimi odpoveďami neodbočujte od témy. Buďte konkrétni. Doplňujúce informácie uvádzajte, len ak sa týkajú otázky a vašej schopnosti vykonávať danú pozíciu.

Pripravte si zopár otázok
Na každom pohovore je čas aj na otázky uchádzača. A to, či máte otázky, často priamo signalizuje vašu úroveň záujmu o danú pozíciu. Takže využite čas a položte zopár otázok o príslušnej pozícii, o spoločnosti alebo o tom, aké je to pracovať v spoločnosti Dell.

Adresa spoločnosti:
Fazu ľová 7
811 07 Bratislava
Tel: + 4212 5750 8040 (Dell reception desk)

Ako sa k nám dostanete?

Cestujete autom:
Možností parkovania v okolí budovy spoločnosti Dell je hneď niekoľko – súkromné platené parkovisko nájdete na Americkom námestí a oproti Slovenskej Technickej Univerzite na Radlinského ulici, mestské parkovanie je k dispozícii pozdĺž Radlinského ulice smerom do centra na Obchodnú ulicu.

V prípade, že potrebujete zaparkovať priamo v budove spoločnosti Dell, prosím obráťte sa na zodpovedného recruitera pre viac informácii.

Cestujete vlakom:
Z hlavnej vlakovej stanice je budova spoločnosti Dell vzdialená asi 15min chôdze. V prípade, že chcete využiť mestskú hromadnú dopravu, odvezte sa linkou č. 61 na zastávku Račianske Mýto a následne prestúpte na električku č. 3, 5 alebo 7. (Priame električkové spojenie medzi hlavnou železničnou stanicou je dočasne nedostupné.)

Cestujete autobusom:
Autobusovou mestskou hromadnou dopravou sa k nám dostanete linkami: 31 (zo smeru Nové Mesto, Trnavské mýto), 39 (zo smeru Ostredky, Súhvezdná) a 94 (zo smeru Petržalka, Holíčska ; Vozov ňa Petržalka).

Električkovou mestskou hromadnou dopravou sa k nám dostanete linkami: 2, 3, 5, 7, 8

Hlavná autobusová stanica je od budovy spoločnosti Dell vzdialená taktiež 15-20min chôdze.

Z letiska:
Bratislavské letisko Milana Rastislava Štefánika je od budovy vzdialené 20-25min autobusom (linka č. 61), resp. 15-20min taxi

Viedenské letisko Schwechat je vzdialené len 60km, asi 45-50 min autom.