Spoločnosť Dell ohlásila dostupnosť svojej prémiovej technickej podpory na Slovensku a v ďalších 109 krajinách v Európe, Ázii, v Afrike a v Latinskej Amerike. Služba Premium Support je rýchla, jednoduchá a profesionálna podpora pre softvér a hardvér, dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Najzaujímavejšou funkciou je technológia SupportAssist - automatizovaná vzdialená diagnostika a detekcia problémov.  

Vďaka technológii SupportAssist sa znížil počet potrebných úkonov pri poskytovaní technickej podpory na polovicu. Tým sa dosiahlo zrýchlenie celého procesu o viac ako 80 %. Služba Premium support využíva takzvané proaktívne postupy pri detekcií a riešení problémov. To znamená, že technológia sama automaticky rozozná softvér aj hardvér zákazníka a získané informácie pošle priamo do centra technickej podpory. Experti tak môžu identifikovať problémy na zariadení užívateľa skôr, než sa na ňom začnú prejavovať a ovplyvnia jeho používanie.

“Prémiová podpora slúži zákazníkom 24 hodín denne 7 dní v týždni. Či už online, cez telefón alebo za ním príde až do práce. Zákazník má neustále k dispozícii komplexnú diagnostiku a servis,” hovorí Martin Piffl, Dell Services Manager.

Kľúčové vlastnosti služby Premium Support:     

●     Dostupnosť služby 24/7, online aj na telefóne

●     Servis na pracovisku už do dvoch pracovných dní

●     Komplexná služba pre hardvér aj softvér

●     Proaktívna detekcia pomocou technológie SupportAssist

●     Plná podpora pre predinštalovaný softvér napr. Microsoft Office, Explorer, Outlook

●     Pomoc pri pripojení zariadenia do siete, nastavení tlačiarne, zálohe dát, antivírusovej ochrane alebo aktualizovaní operačného systému

Dostupnosť:

●     Prémiová podpora pre zariadenia Dell Inspiron a Alienware je na Slovensku dostupná už teraz.

●     Prémiová podpora pre zariadenia Dell XPS bude dostupná od 12. júla.

●     V partnerských predajniach bude možné službu objednať pri kúpe nového zariadenia Dell.

Viac informácií pre médiá:

Tomáš Grečko

grecko@seesame.com

0917 749 302

Ďalšie tlačové správy spoločnosti Dell nájdete tu.

Globálne obchodné centrum Dell Bratislava

Spoločnosť Dell pôsobí na Slovensku prostredníctvom pobočky od roku 2002. Za uplynulých desať rokov sa pretransformovala z predajného centra pre nemecky hovoriace krajiny na globálne centrum, v ktorom sa integrujú mnohé obchodné činnosti ako financie, marketing, ľudské zdroje, technická podpora, predaj, zákaznícky servis a iné. V Bratislave pôsobí jedno z kľúčových globálnych centier pre finančné služby, ktoré zamestnáva 630 ľudí. Obchodné centrum Dell Bratislava celkovo zamestnáva viac ako 1 750 ľudí. Prehľad voľných pracovných pozícií v Obchodnom centre Dell Bratislava nájdete na //jobs.dell.com (v angličtine)

Spoločnosť Dell

Dell Inc. je popredným predajcom IT systémov na svete. Unikátny model podnikania je založený na rešpektovaní požiadaviek zákazníkov, dodávaní inovatívnych technológií a kvalitnom servise. Viac informácií na www.dell.com (v angličtine).