Spoločnosť Dell oznámila novú verziu notebookov Alienware. Herné notebooky majú o 85 % vyšší výkon ako predchádzajúca generácia najmä vďaka najnovším grafickým kartám GeForce GTX 10-series od NVIDIA a procesorom od Intelu. Okrem toho majú notebooky Alienware podsvietenú TactX klávesnicu a nový dizajn. Použitie špeciálnych kovov a iných materiálov umožnilo notebooky ešte stenčiť a pritom zachovať potrebné chladiace vlastnosti či vysokú odolnosť. Navyše je táto generácia herných notebookov Alienware prvá na svete s podporou pre zariadenia Oculus Rift a HTC Vive.

"Hranie hier zažíva renesanciu. Vývoj nových hier a technológií či zážitok z virtuálnej reality - to je pre nás neuveriteľná hnacia sila, vďaka ktorej v Delli cítime podobnú energiu ako pri začiatku Alienware pred 20 rokmi," hovorí Petr Zajíček, Client Solution Marketing Manager Dell.

Vyrobený pre hráčov

Nové materiály použité v notebookoch Alienware 17, 15 a 13 im zabezpečujú robustnú odolnosť. Modely s medennými tepelnými prvkami vylepšujú možnosti chladenia pre CPU a GPU. Tým pádom je možné zvýšiť výkon až o 85 % pomocou karty GeForce GTX 10-series. (v angličtine) Klávesnica Alienware TactX s vystuženou oceľovou doskou chráni interné súčiastky. Má nastaviteľné RGB LED podsvietenie a rýchlu odozvu. Okrem toho nový rad ponúka aj lepší zvuk vďaka vlastnému vnútornému zosilňovaču.

Vlajková loď Alienware 17 navyše podporuje technológiu IR Tobii, ktorá zaznamenáva hráčovu pozornosť a reakcie počas hry. Pomocou aplikácie Overwolf je potom možné záznam prehrať, takže hráč môže analyzovať a vylepšovať svoj výkon. Technológia AlienFX  (v angličtine)mení atmosférické podsvietenie na základe toho, kam sa majiteľ pozerá. Navyše Tobii slúži ako ochranný zámok, ktorému na odomknutie zariadenia stačí jeden pohľad na logo Alienware.

Externý modul aj monitory

Externý modul Alienware Graphics Amplifier  (v angličtine)umožňuje zvýšiť výkon počítača pripojením desktopovej grafickej karty priamo do notebooku Alienware.

Spoločnosť Dell ďalej ponúka herné monitory Dell 24 Gaming Monitor (S2417DG) s ostrým QHD obrazom a odozvou iba 1ms. Dell UltraSharp 34 Curved Monitor (U3417W) ponúkne zakrivený 34-palcový WQHD monitor s 18W reproduktormi.

Dostupnosť:

  • Nové Alienware 15 a 17 budú dostupné od 4. októbra.
  • Alienware 13 bude dostupný v priebehu novembra.
  • Viac informácií na Alienware.com. (v angličtine)

Viac informácií pre médiá:

Tomáš Grečko

grecko@seesame.com

0917 749 302

Ďalšie tlačové správy spoločnosti Dell nájdete tu.

Globálne obchodné centrum Dell Bratislava

Spoločnosť Dell Technologies pôsobí na Slovensku prostredníctvom pobočky od roku 2002. Za uplynulých desať rokov sa pretransformovala z predajného centra pre nemecky hovoriace krajiny na globálne centrum, v ktorom sa integrujú mnohé obchodné činnosti ako financie, marketing, ľudské zdroje, technická podpora, predaj, zákaznícky servis a iné. V Bratislave pôsobí jedno z kľúčových globálnych centier pre finančné služby, ktoré zamestnáva 630 ľudí. Obchodné centrum Dell Bratislava celkovo zamestnáva viac ako 1 750 ľudí. Prehľad voľných pracovných pozícií v Obchodnom centre Dell Bratislava nájdete na //jobs.dell.com (v angličtine)

O spoločnosti Dell Technologies

Dell Technologies (v angličtine) je unikátne zoskupenie spoločností, ktoré organizáciám poskytuje infraštruktúru potrebnú pre budovanie ich digitálnej budúcnosti, transformáciu IT a ochranu ich najdôležitejšieho majetku - informácií. Portfólio produktov a služieb skupiny Dell Technologies využívajú zákazníci všetkých veľkostí zo 180 krajín sveta vrátane 98 % spoločností v rebríčku Fortune 500.