|

Güvenlik

MAGAZA GÜVENLIGI

Dell, Internet üzerinden gönderdiginiz bilgilerin gizlilgi ve güvenliginin önemini bilmektedir. Magaza güvenligi en önemli önceliklerimizden biridir ve çevrimiçi güvenlik önlemlerimizin bilgileriniz güvenli sekilde korumasini saglamak için çok büyük çaba harcanmistir. Bununla birlikte, bize çevrimiçi olarak verdiginiz bilgilerin gizliligi ciddi bir sekilde saglanmaktadir. Çevrimiçi iletimi daha güvenli hale getirmek için attigimiz adimlarla ve sizin internette kendinizi korumak için yapabileceklerinizle ilgili bilgileri okumanizi öneriyoruz.

Lütfen biraz zaman ayirarak bilgilerinizi korumaya yardimci olmak için attigimiz adimlar ve çevrimiçi iletiminizi daha güvenli hale getirmek için yapilmasi gerekenlerle ilgili bilgileri okuyunuz. Ayrica, kendinizi daha fazla korumaniza yardimci olabilecek önlemlere de göz atmanizi öneririz.

Güvenli islemler ve gizlilik saglamaya yardimci olmak üzere kullandigimiz önlemler ve kendi kendinize alabileceginiz önlemler hakkindaki bilgileri okuduktan sonra çevrimiçi islemleriniz ve siparis bilgilerinizin güvenligi hakkinda kendinizi bizim kadar güvende hissetmenizi umariz.

1. Veri sifreleme

Güvenligin etkinlestirildigi bir tarayici kullaniyorsaniz (Microsoft Internet Explorer sürüm 2.1 ya da üstü veya Netscape Navigator sürüm 2.0 ya da üstü gibi), satin alma isleminizle ilgili olarak bize gönderdiginiz bilgiler sifrelenir ve hatali bir sekilde durdurulsa bile bu bilgilerin okunmasi oldukça zordur.

Dell Magazasi asagidaki bilgilerin sifrelenmesi için endüstri standardinda Güvenli Soket Katmani (SSL) teknolojisi kullanir:
    •adiniz ve adresiniz gibi potansiyel olarak hassas bilgiler
    •kredi karti numaraniz gibi kritik seviyede hassas bilgiler

Yalnizca kredi karti bilgileriyle ilgili endiseniz varsa, siparisinizi kredi karti bilgilerini vermeden elektronik olarak yapabilirsiniz; bir satis temsilcisi kredi karti bilgisini almak için sizinle temas kuracaktir.

Herhangi bir nedenle kisisel bilgilerinizi Internet üzerinden göndermek konusunda endiseleriniz varsa, lütfen siparisinizi tamamlamak için bizimle telefon ya da faksla iletisim kurun.

2. Positif tanimlama

Dell Magaza web sitesi, tarayicinizin herhangi bir iletimi göndermeden önce Dell Magazasinin kimligini onaylamasini saglamak için site tanimlama yetkililerine kayitlidir. Bu teknolojiyle
    •sitemizin kimligi, bir çevrimiçi siparisi tamamlamak için gerekli herhangi bir müsteri bilgisi iletilmeden önce arka planda otomatik olarak onaylanir,
    •verileriniz belirtilen hedefe ulasir ya da tarayiciniz (herhangi bir kisisel bilgi göndermeden önce) bilgileri alan sitesinin potansiyel olarak süpheli göründügünü ve engellenmesi gerektigini bildirir

3. Tarayici güvenlik ayarlari

Tarayici güvenlik tercihleri ayarlari, gizli ve kisisel bilgilerinizin çalinmasini ya da isteginiz disinda görüntülenmesini önlemek için kullanilan ilk savunma hattidir. En sik tercih edilen tarayicilar asagidaki durumlardan birinin olusmasi ya da olusmak üzere olmasi durumunda size bir uyari ya da bildirim verme özelligine sahiptir:
    •güvenli ve güvenli olmayan iletim modlari arasinda geçis
    •veri iletimek üzere oldugunuz site için geçersiz site tanimlamasi alma
    •"açik" ya da güvenli olmayan baglanti üzerinden veri iletimi yapma

4. Tarayici güvenlik sinyalleri

Tarayicilarin çogunda SSL (Güvenli Soket Katmani) güvenliginin çalistigini belirtmek üzere alt kenarda bütün bir anahtar ya da kapali bir asma kilit simgesi görüntülenir. Simgenin üzerine tiklatildiginda güvenli baglantiyla ilgili dijital sertifika görüntülenir. Bu dijital sertifikanin amaci, bilgilerinizi gönderdiginiz uzak bilgisayarin kimligini garanti etmektir.

Yalnizca kredi karti bilgileriyle ilgili endiseniz varsa, siparisinizi kredi karti bilgilerini vermeden elektronik olarak yapabilirsiniz; bir satis temsilcisi kredi karti bilgisini almak için sizinle temas kuracaktir.

Bu standart güvenlik özelliklerine sahip bir tarayici kullanmiyorsaniz ya da herhangi bir nedenle kisisel bilgilerinizi Internet üzerinden göndermek konusunda endiseleriniz varsa, lütfen siparisinizi tamamlamak için bizimle telefon ya da faksla iletisim kurun.