|

İş başvurusu

Gelin Dell yolculuğunuz başlasın.

Teknolojimizi ilk kez kullanmış, konuşmacılarımızdan birinin sözlerinden veya dergide okuduğunuz bir yazıdan etkilenmiş olabilirsiniz ve Dell üzerinizde ciddi bir etki bırakmıştır. Bu bizim için de çok etkileyici. Kuruluşumuzda bir kariyer yapma isteğiniz bizi çok memnun etti. Hedeflerimize ulaşmak ve dürüst davranarak kazanmanın vurgulandığı kültürümüzü paylaşmak için sizin gibi yetenekli ve istekli insanlara ihtiyacımız var. Dell'de bir pozisyona başvurmak için aşağıdaki adımları izleyin ve hayal bile edemeyeceğiniz yollarla gelişmeye hazır olun.

Dell'deki İşler. Yeteneklerinize ve deneyiminize uygun bir pozisyon bulun.
Tüm dünyadaki Dell konumlarını keşfedin
Explore our locations

Aramanızı başlatınDell'de işe başvurun

Dell'in iş arama aracını kullanarak coğrafi alana, ofis konumuna, pozisyon türüne veya belirli bir iş bölümüne göre açık pozisyonları arayın. Ayrıca bir işi yayın numarasına göre bulmak veya iş tanımlarını ve yeterliliklerini kendi ölçütlerinize uyacak şekilde daraltmak için anahtar sözcük arama alanını da kullanabilirsiniz. Aramaya Buradan Başlayın ›

Profilinizi gönderin

Dell'deki bir pozisyon için değerlendirilmek istiyorsanız eksiksiz bir aday profili göndermelisiniz. Ancak kaygılanmayın, bu işlemi kolaylaştırdık. Sistemi yeni kullanmaya başladıysanız kullanıcı adı ve parolayla korunan kişisel bir hesap oluşturmalısınız.

Bu bilgileri unutmayın

Her iş başvurunuzda veya profilinizi gönderme/güncelleştirme işlemlerinizde bunlara ihtiyacınız olacak. Profil oluşturma işlemine başlamadan önce özgeçmişinizin (CV) güncel bir kopyasını yanınızda bulundurmaya dikkat edin; böylece istenen tüm bilgileri sağlayabilirsiniz.

Profilinizi tamamlamanız çok önemlidir

İşe alım sorumlularımızın ilerleme durumunu izlemelerine ve sizinle bağlantı kurmalarına yardımcı olur; ayrıca sizin açınızdan da işlemin rahat ilerlemesini sağlar.

Her yaptığınız başvuruda profil formu, profilinizdeki otomatik olarak mevcut bilgilerle birleştirilir

Deneyim yılı, iş unvan(lar)ı, eğitim geçmişi, coğrafi alan gibi profil bilgilerinize göre hedeflenmiş, daha alakalı arama sonuçları alırsınız.

İşe alım sorumluları, niteliklerinizi mevcut ve gelecekteki iş fırsatlarıyla daha iyi eşleştirebilir

Tüm adayların oturum açmalarını ve profillerini güncelleştirmelerini öneriyoruz. Yakın zamanda yeni bir sertifika mı aldınız? Bulunduğunuz yerler mi değişti? Bağlantı bilgilerinizi mi güncelleştirdiniz? Ayrıca, profilinizle eşleşen açık pozisyonlarla ilgili bildirim almayı da seçebilirsiniz.

İşe başvurun

İlginizi çeken bir iş bulduğunuzda açıklama sayfasındaki "Şimdi Başvur" düğmesini tıklayın. Kullanıcı adınızı ve parolanızı girmeniz istenir; henüz profilinizi göndermediyseniz, ilk olarak bu işlemi tamamlamanız gerekir. Kendinizle ilgili bazı ayrıntıları tamamlamanızı ve özellikle başvurduğunuz işle ilgili bazı soruları yanıtlamanızı isteyeceğiz. İyi şanslar!

Daha önce kaydolmuş adaylar

Kayıtlı bir aday olarak kullanıcı adınız ve parolanızla hesabınıza erişebilirsiniz. Profil bilgilerinizi istediğiniz zaman görebilir veya güncelleştirebilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak oturum açmanız yeterlidir.

İpucu:

Yeni bir pozisyona başvururken her zaman kayıtlı kullanıcı olarak oturum açın. Profilinizdeki mevcut bilgiler, başvuru formuna otomatik olarak eklenir. Sonra, ayrıntıları görüntüleyebilir ve başvurduğunuz işle ilgili bazı soruları yanıtlayabilirsiniz.

Profilimi nasıl düzenleyebilirim?

Yeni bir pozisyona başvururken her zaman kayıtlı kullanıcı olarak oturum açın. Profilinizdeki mevcut bilgiler, başvuru formuna otomatik olarak eklenir. Sonra, ayrıntıları görüntüleyebilir ve başvurduğunuz işle ilgili bazı soruları yanıtlayabilirsiniz.

Kullanıcılar profillerini istediği zaman düzenleyebilir. Bu 3 adımlık basit bir işlemdir:

  1. Hesabınızda oturum açın.
  2. Sayfanın sağ üst tarafındaki "Profilimi Düzenle" veya "Hesap Seçeneklerim" düğmesini tıklayın.
  3. Değişikliklerinizi yapın ve bitirdikten sonra kaydetmeyi unutmayın.

Daha fazla bilgi edinme yolları

Eksiksiz ve güncel bir profile sahip olmanın ötesinde, etkinlikler sayfamızı (Dell Etkinlikleri Burada ›) ziyaret etmeyi de unutmayın.
Etkinlikler sayfasında, yaklaşan Dell etkinliklerin takvimini bulacaksınız. Bölgenize geleceğimiz tarihleri not alın ve bizi ziyaret edip işe alım sorumlularımız, ekip üyelerimiz ve diğer şirket temsilcilerimizle tanışın. Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

Özgeçmişinizle/CV'nizle ilgili ipuçlarıÖzgeçmişinizle/CV'nizle ilgili ipuçları

İkna edici ve cazip bir özgeçmiş/CV yazmak kendi açısından bir sanattır. Üstelik oldukça zor da olabilir. Ama sıkılmayın, size yardım etmek için buradayız. İyi bir özgeçmişi nasıl mükemmel hale getirileceğini ve Dell işe alım sorumlularının neler aradığını açıklayan bazı ipuçları ve püf noktaları sağladık.

Güçlü yönlerinizi ve uzmanlığınızı açıklayın ve bunları destekleyin

Nitelikleriniz ve güçlü yönlerinizle gerçek hayattaki iş deneyimleri arasında bağlantı kurun ve belirgin örnekler ekleyin.

Üstlendiğiniz sorumlulukları değil başarılarınızı listeleyin

Uzun bir sorumluluk listesi yerine, özgeçmişinizde geçmiş rollerde neler başardığınıza odaklanın. Bunlar tasarruf edilen zaman ve para, geliştirilen süreçler, elde edilen gelir, vb. olabilir.

Bir hedef ekleyin

Kariyer hedeflerinizi açıklayan kısa ve anlamlı bir açıklama, değerlendiren için çok yararlı olur.

Etkili başlıklar kullanın

Çoğu durumda işverenler birkaç saniye içinde özgeçmişiniz hakkında bir fikir edinir. Bu süreyi işverenin dikkatini çekmek için kullanın. Çalışanları okumaya devam etmeye ikna edecek etkili bir başlık kullanmayı düşünebilirsiniz. İşverenlere geçmiş çalışma deneyiminizin doğası hakkında iyi bir fikir vermesi için olabildiğince açıklayıcı olmasını öneririz.

  • Kötü başlık: Bilgisayar Programcısı
  • İyi başlık: Üst Düzey Programcı — Java/J2EE

Aktif olun; ilgi çekici olun

Eylem fiilleri okuyucunun ilgisini çeker. Bunlar dinamiktir ve deneyimlerinizle başarılarınızı açık bir dille iletir. Örnekler: koçluk yapma, oluşturma, yönetme, geliştirme, hayata geçirme, tasarlama vb.

Gönüllü çalışma deneyiminizi paylaşın

İş dışında zamanınızı nasıl geçirdiğinizi göstererek kendiniz hakkında çok fazla bilgi verebilirsiniz. Şirketler, özellikle de Dell bu konuyla yakından ilgilenir!

Redaksiyonunu yapın...iki kez

Sonra, güvendiğiniz bir arkadaşınız veya meslektaşınızdan gözden geçirmesini isteyin. Onlar sizin atladığınız hataları görebilir.

Kısa tutun ama bir sayfa olması da gerekmez

Ne kadar kısa olsa o kadar iyi. Bununla birlikte bazı kişilere, özellikle de uzun deneyim yılları olanlara tek sayfa yeterli olmayabilir.

Güncel olmasına dikkat edin

Bu, bağlantı bilgilerinizin de güncelliğine dikkat etmeniz anlamına gelir. Özgeçmişinizi düzenli aralıklarla elden geçirirseniz tüm bilgilerin uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

Odak ve akış bulun

Özgeçmişinizin kim olduğunuz ve hangi deneyimlere sahip olduğunuz hakkında derli toplu bir mesaj ilettiğinden emin olun. Hedefinizi kullanarak kariyer hikayenizi anlatın ve çalışma geçmişi, eğitim, nitelikler gibi diğer konuları bu hikayenin önemli bölüm başlıkları olarak düşünün.

Dürüst olun

Özgeçmişiniz, tüm kariyeriniz boyunca düzenlenecek ve güncelleştirilecek olan "canlı bir belgedir". Yazdıklarınız ve ekledikleriniz üzerine düşünün çünkü bilgiler doğru olmazsa bu durum karakterinizi olumsuz yansıtabilir.

Dell'in çalışan referans programıDell'de, sıkı çalışmanız fark edilir. Bize yeni yetenekler getirin, bunları da takdir ederiz.

Çalışan referans programımız, Dell ekip üyelerinin şirket içindeki pozisyonlara iş bağlantıları ve nitelikli arkadaşları için referansta bulunmaya teşvik etmek için tasarlanmıştır. Etkin referans programımızın, işe alım stratejimizde kritik bir rol oynadığına ve hem şirketimize hem de ekip üyelerine muazzam kazançlar sağladığına inanıyoruz.

Dell ortalama olarak, dışarıdan işe alımların yüzde 30'dan fazlasını doğrudan ekip üyelerimizin referansları arasından seçiyor. Biz Dell'de, referansla işe alınan ekip üyelerinin motivasyonlarının daha yüksek olduğunu, daha verimli çalıştıklarını ve genel olarak daha iyi performans gösterdiklerini gördük.

Daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Yetenek topluluğumuza katılın. Profil oluşturun, tanıdığınız ekip üyeleriyle bağlantı kurun ve ortak fırsatları inceleyin.