|

İnsanlarımız | Angela Fox

AngelaDell'e ne zaman katıldınız ve burada geçirdiğiniz sürede hangi rolleri üstlendiniz?

 • Ocak 2007 – Ocak 2009: Yönetim Direktörü – Çözümler, Avustralya ve Yeni Zelanda
 • Şubat 2009 – Ekim 2009: Yönetim Direktörü – Çözümler, Asya Pasifik ve Japonya (Kamu Sektörü)
 • Ekim 2009 – Eylül 2010: Doğum İzni
 • Ekim 2010 – Mart 2011: Yönetim Direktörü – Çözümler, Asya Pasifik ve Japonya (Kamu Sektörü)
 • Nisan 2011 – Kasım 2012: Yönetim Direktörü - Çözümler, Asya Pasifik ve Japonya (Kamu Sektörü ve Büyük İşletme Müşterileri)
 • Kasım 2012 - Bugün: Başkan Yardımcısı - Altyapı ve Bulut Bilgi İşlem (I&CC), Asya Pasifik Japonya

Şu anki rolünüzün sorumlulukları nelerdir?

Asya Pasifik ve Japonya bölgesi genelinde Dell'in Altyapı ve Bulut Bilgi İşlem işlerini geliştirmekten sorumluyum ve ayrıca Servisler Genel Müdürüyüm ve Dell'in müşterilerine katkılarını maksimum düzeye çıkarmak için tüm Servis İş Kolunun etkinliğini artırmaya çalışıyorum.

Dell kültürünü nasıl tanımlarsınız?

Kapsayıcı, saygılı ve yenilikçi. Pazarla birlikte biz de gelişmeye ve değişmeye devam ettikçe, taze bakış açıları memnuniyetle karşılanıyor ve hepsinin ötesinde Dell insanlarına önem veriyor.

Burada çalışmayı düşünenlerin neleri bilmesi gerektiğini düşünüyorsunuz?

Sürekli değişen bir sektörde çalışıyoruz ve bu da söz konusu değişime dayanıklı olma gereğini beraberinde getiriyor. Pazarın ve iş kolumuzun gereklerine kendinizi uyarlayabilmelisiniz ve kimi zaman belirsizlik ortamında çalışabilmelisiniz.

Sizi burada Dell'de tutan ne?

Kendimin ve ekibimin işlerimizin sonuçları üzerinde yaratabileceği etki beni heyecanlandırıyor…..Kurumsal Çözümler, şirket olarak geçirdiğimiz dönüşümün çekirdeğini oluşturuyor. Öte yandan, söz konusu sonuçlar ancak insanlarımızın çabaları ve başarılarıyla mümkün olabiliyor ve bence Dell'in etkileyici, tutkulu, rekabetçi ama alçakgönüllü bir ekibi var.

Dell'de son zamanlarda katıldığınız projelerden bazılarını ve kariyerinizdeki bazı önemli noktaları söyler misiniz?

Asya Pasifik ve Japonya (APJ) Kamu Sektörü ve Büyük İşletme (PLE) Liderliği ekibinin üyelerinden biri olarak, işlerimizde bir bütün olarak Çözüm Dönüşümünü yönlendirmekte önemli bir rol oynuyorum. Bu rol etki alanı kaynaklarımızın efektif dağıtımını, satış gücümüzün sürekli geliştirilmesini ve uçtan uca servis becerimizin oluşturulmasını içeriyordu.

Kariyerimdeki önemli noktalar:

 • Çözümler işinin geliştirilmesi (APJ PLE genelinde hem Kurumsal işler hem de Servisler).
 • APJ Çeşitlilik Konseyi'nin kurucu üyeliği ve Avustralya ve Yeni Zelanda Çeşitlilik Konseyi'nin oluşturulması.
 • Yöneticiliğini ve danışmanlığını yaptığım kişilerin iş alanında ve profesyonel olarak başarıları.

Dell'deki stratejik dönüşümün sonucu olarak gördüğünüz olumlu etkiler nelerdi?

Çözüm Dönüşümümüz, Dell'in süregiden başarısında ve gelen olarak pazara uyum sağlamamızda kritik bir rol oynuyor. Bu dönüşüme bağlılığımız, devam eden şirket alımlarımızda (örneğin, Compellent, KACE, EQL, Force10), uzman kaynakları iş almak için yaptığımız yatırımlarda ve aynı zamanda "Müşteri Değeri Oluşturma" (CCV) gibi girişimlerin Global ölçekte başlatılmasıyla satış gücümüzde yaşanan sürekli dönüşümde kendini gösteriyor. Bunun, müşterilerimizle kurduğumuz bağlantı düzeyi ve işletme olarak ihtiyaçlarını karşılamak için satın aldıkları Dell portföyünün çeşitliliği üzerinde doğrudan etkisi var.

Müşterilerinizin büyümesi ve başarıya ulaşmasına yardımcı olmak açısından nasıl bir rol oynadınız?

Ekibimin bölge genelinde geliştirdiği ve sattığı çözümler, müşterilerinin hedeflerine ulaşmasını desteklemeye yarıyor. Benim birincil rolüm, doğrudan müşterilerle sahada bağlantı kurarak veya işlerini kolaylaştıracak girişimlerin/programların yürütülmesinde yardım sağlayarak ekibimin bu çabalarını desteklemek.

Tercih edilen işveren olma noktasında Dell'in ayırt edici özellikleri nelerdir?

Çalışan Stratejimize gösterdiğimiz bağlılık. Özel olarak, çalışanları hem farklı hem de kapsayıcı ortamlarda ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için geliştirmeye odaklanmamız hem de herkese liderler üzerinde etkili olabilecek ve şirketimizin yönünü şekillendirebilecek bir söz hakkı verme istekliliğimiz.

Dell'deki İşler. Yeteneklerinize ve deneyiminize uygun bir pozisyon bulun.
Tüm dünyadaki Dell konumlarını keşfedin
Explore our locations

İlgili Belgeler

 • Remove CareersOurPeople_Leonor.jpg
  Our People | Leonor
  2:4
  Remove careers-ourpeople-vanice.jpg
  Our People | Vanice
  2:10