|

İnsanlarımız | Mary Cay

Mary Cay'le tanışınEMC'ye ne zaman katıldınız ve burada geçirdiğiniz sürede hangi rolleri üstlendiniz?

Ağustos 2010'da EMC'ye katıldığımda ilk rolümü Müşteri Hizmetleri departmanında üstlendim ve burada Global Saha Hizmetleri, Hizmet Müşteri Temsilciliği ve Sorun Giderme Yönetimi alanlarında liderlik yapma fırsatı buldum. Bir yılı biraz aşkın bir süredir, Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak Global Müşteri Hizmetleri ekibinin lideri olma sorumluluğunu üstlenmiş durumdayım.

Kültürümüzde size ilham veren nedir?

Önceki şirketimden ayrılmayı düşünmeye başladığımda "Önce Müşteri" kültürüne sahip bir şirket arıyordum. Müşteri Hizmetlerinde çalıştığım için müşteriye destek olan bir şirkette olmak gerçekten iyi bir şey. Buradaki tüm bölüm ve çalışanlar, müşterilerimiz için doğru olanı yapma konusunda kararlı. Bazen, ekip üyelerimizin yıllar önce kurulmuş ve hâlâ sürdürülen müşteri ilişkileri oluyor; bazen de müşterilerle ilk kez çalışıyor oluyorlar. Her iki durumda da, ilham verici bir tutku ve bağlılıkla destek sağlıyorlar.

EMC'de herhangi bir ilgi grubuna üye misiniz? Nasıl bir rol üstlendiniz ve/veya bu gruplardan yararlandınız mı?

Farklı bölgelere seyahat ettiğimde yerel Lider Kadınlar Forumu'yla ve varsa Engeli Çalışan Kaynak Grubu'yla (DERG) tanışmaktan daima keyif alırım. Bu grupların inisiyatif alıp bazı ortak hedefler için birlikte çalışma yöntemleri beni etkiliyor. Topluma geri yarar sağlama ve ilgi gruplarımız için bir kaynak olma konusunda etki ve motivasyon fırsatı sundu.

Dell'in gelecekte sunabileceği hangi imkanlar sizi heyecanlandırıyor?

Yıllardır, teknoloji sektöründe bazı büyük şirket alımları ve birleşmeleri gerçekleşiyor; birçoğumuz da bu süreçlere dahil olduk. Bazıları başarılı olamadı çünkü neden bir araya geldiklerini unuttular. Plandan sapmamak, Dell'in inanılmaz bir başarı elde etmesini sağlamak ve sektördeki meslektaşlarımızı imrendirmek için müthiş bir fırsatımız olduğunu düşünüyorum. Cidden rekabetçi biriyim ve kazanmamızı istiyorum. Müşterilerimize işlerini büyütmeleri için daha iyi teknolojiler bularak fırsatlar sağlarsak kazanırız. Ayrıca çalışanlarımıza becerilerini geliştirecek ve onları zorlayacak fırsatlar sağlayarak da kazanırız.

Sizce burada çalışmayı düşünenlerin bilmesi gerekenler nelerdir?

Tempolu çalışmak gerekebilir ve bu tempo enerji sağlayabilir. Sürat bazen yorucu olabilir, ama öğrenmek ve gelişmek için hızla değişen bir ortam sağlar. Ayrıca sıkı çalışma, sıkı eğlenme kültürünü benimsemeye de odaklanmış bulunuyoruz.

Müşterilerinizin büyümesi ve başarı kazanmasına yardımcı olmak açısından nasıl bir rol oynadınız?

Müşteri Hizmetleri ekibimizdeki herkes, müşterilerimize karşı sorumluluğu kişisel olarak üstleniyor ve çok ciddiye alıyor. Verilerin ve ortamların sağlıklı, kullanılabilir kalmasını ve optimum performansı göstermesini sağlamak, müşterilerimiz başarısı açısından önemi. Bu nedenle onların işlerini sürdürebilmeleri için proaktif şekilde çalışıyoruz ve her şey mükemmel biçimde çalışmıyorsa müşterinin çalışmaya devam edebilmesi için takım olarak (müşteriler, servis ve mühendislik) harekete geçiyoruz. Ayrıca müşterilerin gözünde, veri merkezlerini geliştirmek ve dönüştürmek için güncel ve geleceğe dönük teknolojiler hakkında yol gösteren, güvenilir bir danışman olarak benzersiz bir yere sahibiz.

Burayı harika bir çalışma ortamı yapan nedir?

Liderlerimiz dürüst. Liderlerimizin doğru şeyler yapacağına ve iyi kararlar vereceğine güveniyorum. İnsanlara öğrenme ve gelişme fırsatı veriliyor. Ayrıca insanlarımıza odaklanıyoruz. Yaptığımız işlerin mükemmel olmasını insanlarımız sağlıyor ve liderlerimizi bunu fark etmeleri, kutlamaları ve biraz eğlenmeleri yönünde teşvik ediyoruz.

Buradaki deneyiminizi 5 sözcükle tanımlayın.

İlham verici, gurur verici, enerjik, zorlayıcı ve yorucu (bazen)!

Dell'deki İşler. Yeteneklerinize ve deneyiminize uygun bir pozisyon bulun.
Tüm dünyadaki Dell konumlarını keşfedin
Explore our locations

İlgili Belgeler

 • Remove CareersOurPeople_Leonor.jpg
  Our People | Leonor
  2:4
  Remove careers-ourpeople-vanice.jpg
  Our People | Vanice
  2:10