|

İnsanlarımız | Nikki

Nikki'yle tanışınEMC'ye ne zaman katıldınız ve burada geçirdiğiniz sürede hangi rolleri üstlendiniz?

Mart 2009'da, RSA SE ürünlerini takip eden bir UK SE ekibi üyesi olarak çalışmaya başladım. 2011'de Archer'ı bünyemize kattığımızda Yönetim Risk ve Uyumluluk bölümüne geçtim ve kısa süre önce Avrupa/Orta Doğu/Afrika bölgemiz genelinde sistem mühendislerinden oluşan bir ekibin yöneticiliğine terfi ettim.

Kültürümüzde size ilham veren nedir?

Kapsayıcı ve çok açık. Burada insanlar yeni şeyler denemeye, yeni fikirler öne sürmeye, hatalar yapıp bu hatalardan ders alarak gelişmeye teşvik ediliyor. Açık ve kapsayıcı bir diyalogla zenginleşen ve iş ortaklarımızla kanallarımıza öncelik veren bir kültürümüz var.

EMC'de herhangi bir ilgi grubuna üye misiniz? Nasıl bir rol üstlendiniz ve/veya bu gruplardan yararlandınız mı?

Kısa süre önce Kadın Liderler Forumu'na katıldım ve daha fazla insanla tanışmak, neler yaptıklarını öğrenmek ve iletişim ağımı geliştirmek için gerçekten sabırsızlanıyorum. Mayıs ayında Managing Success Now programına katılacağım ve şirket içindeki kadın liderlerimizi dinleyecek olmak beni çok heyecanlandırıyor. Geçmişte Global Services Associate Program'daki insanlarla çalışmıştım ve bu insanların çok başarılı olduğunu gördüm. Üniversitelerde ve yüksekokullarda konuşmalar yapıp kadınları bizim alanımızda kariyer geliştirmeye teşvik eden STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) etkinliklerine de katılmıştım; bence bunlar harikaydı.

Dell'in gelecekte sunabileceği hangi imkanlar sizi heyecanlandırıyor?

Özellikle Dell'in uzmanlaştığı alanlara baktığınızda işlerimizin ölçeğini ve kapsama alanını genişletmek için çok iyi bir donanıma sahip olacağımızı hissediyorum. Pazara, iş ortağına öncelik veren bir zihniyetle hazırlanmış ürünler sunabileceğiz. Müşterilerimize doğru davranarak avantaj elde ediyoruz. Müşteriler ürünlerimizi seviyor. NPS'ye (Net Tavsiye Skoru) göre EMC, tüm organizasyonlarında en yüksek skorlardan bazılarına sahip ve Dell'le birlikte fırsatların daha da artacağına inanıyorum.

Sizce burada çalışmayı düşünenlerin bilmesi gerekenler nelerdir?

Süratliyiz ve hızla ilerliyoruz. Her şey sürekli değişiyor ve değişim büyüleyici bir şey. Bu durağan bir organizasyon değil ve insanların buna ayak uydurması gerekiyor. Ayrıca teknolojiyi de seviyor olmalısınız. Farklı gruplar ve ekiplerde çalışma ve statükoya meydan okula fırsatı bulacaksınız. Burada deneyimlerden yararlanabilmeniz ve yeni fikirlere ulaşabilmeniz gerekiyor.

Müşterilerinizin büyümesi ve başarı kazanmasına yardımcı olmak açısından nasıl bir rol oynadınız?

Şirket içinde, insanların potansiyellerini hayata geçirmelerine yardımcı olabildim. Genç iş arkadaşlarımın, rahatsız hissetme ve kendilerine meydan okuma konusunda rahat olmalarına yardımcı oldum. Şirket dışında, beklentileri karşılayarak ve aşarak müşterilerin memnuniyetini gerçekten koruyabildiğimizi hissediyorum. İşte yaşanan dönüşüm herkesin uyum sağlamasına ve riskleri yönetmesine katkıda bulundu. "Herkese risk almaları için ilham verme" felsefemizle, kültürün değişmesine yardım edebildik ve müşterilerimize benzeri olmayan bir teknoloji sunabildik.

Burayı harika bir çalışma ortamı yapan nedir?

"Ben oldum" derseniz denemekten vazgeçersiniz. Doğrusunu bulana kadar deneyip yanılma yöntemiyle, her gün işleri farklı yollarla yapmaya teşvik ediliyoruz. Burada herkes kazanmak istiyor, dolayısıyla da birlikte neler başarabildiğinizi görmek şaşırtıcı oluyor.

Buradaki deneyiminizi 5 sözcükle tanımlayın.

 • Sürekli değişim.
 • Zorlayıcı.
 • Ödüllendirici.
 • Eğlenceli.
 • İlişkiler.

 

Dell'deki İşler. Yeteneklerinize ve deneyiminize uygun bir pozisyon bulun.
Tüm dünyadaki Dell konumlarını keşfedin
Explore our locations

İlgili Belgeler

 • Remove CareersOurPeople_Leonor.jpg
  Our People | Leonor
  2:4
  Remove careers-ourpeople-vanice.jpg
  Our People | Vanice
  2:10