|

Dell Geri Dönüşüm

Müşterilere Bağlılığımız, Çevreye Bağlılığımız

StEP'e (E-Atık Sorununu Çözme) göre, 2012'de tahminen 65,1 milyon ton kusurlu, eski veya yalnızca istenmeyen elektronik aygıt e-atık olarak elden çıkarıldı. “E-atık” olarak adlandırdığımız şeylerin büyük bölümü aslında atık değildir; bunlar daha çok yeniden kullanım veya geri dönüşüm yoluyla yeni bir hayata sahip olabilecek eksiksiz elektronik donanımlar veya parçalardır. Global bir bilgisayar ürünleri üreticisi, hizmet verdiğimiz toplulukların yerel bir yurttaşı ve paylaştığımız gezegenin bir hizmetkârı olarak, Dell kullanılmış elektronik donanımları kurtarma ve bunları düzgün bir şekilde geri dönüşüme sokma sorumluluğunu üstlenmektedir. Ürünleri güvenli bir şekilde geri dönüştürerek, hem insanların hem de gezegenin sağlığını koruyoruz. Dell, müşterilere kullanım ömrü sona ermiş bilgisayar donanımlarını güvenle elden çıkarmak ve çevre üzerindeki etkilerini azaltmak için birkaç kullanışlı geri dönüşüm seçeneği sunar.  
 
Yazıcı Malzemeleri Geri DönüşümüYazıcı Malzemeleri Geri Dönüşümü
Dell’in Mürekkep ve Toner Kartuşu Geri Dönüşüm programı, kullanılmış yazıcı tüketim malzemelerinizi kolay ve çevre açısından kabul edilebilir bir yolla geri dönüştürmenize olanak tanır.
WEEE DirektifiWEEE Direktifi
WEEE Direktifi (Atık Elektrik ve Elektronik Direktifi) hakkında bilgi edinmek için, aşağıdaki bağlantıları tıklayın:
Daha Yeşil Ambalaj AtığıDaha Yeşil Ambalaj Atığı(İngilizce)
Dell'in endüstri lideri ambalaj çözümleri, ambalaj hacmini azaltmaya, sürdürülebilir malzeme kullanımını artırmaya ve geri dönüşüm yoluyla ambalajları sorumlu bir şekilde elden çıkarmanızı kolaylaştırmaya odaklanmıştır.
Pil Geri DönüşümüPil Geri Dönüşümü(İngilizce)
Dell'le, her marka ve türdeki pili güvenle ve sorumluluk sahibi bir yöntemle nasıl geri dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinin
Global Takeback Leadership Global Takeback Leadership(İngilizce)
Dell is committed to creating the most effective Global Takeback program possible. We’re managing the impact of our products through legislative advocacy, convenient volunteer programs and demonstrated industry leadership while serving communities around the world. 
Dell Global Takeback Programs Dell Global Takeback Programs(İngilizce)
We offer global takeback programs and services in 83 countries and territories and have recovered more than 1.6 billion pounds of used electronics since 2007. 
FY13 İlerleme Noktaları 
BulletHedeflenen tarihe kadar, bir yıl boyunca 1 milyar pound e-atık toplama hedefine ulaşma 
BulletDünya genelinde toplam geri alma hacmimizi yüzde 18,3 artırma 
BulletAvustralya, Kanada, Çin, Hindistan ve Latin Amerika'da genişletilmiş geri dönüşüm seçenekleri 
     Dell 2020 İyi Bir Planlama Mirası(İngilizce) 
Daha Fazla Bilgi Edin
BulletDell Global Recycling Programs(İngilizce) 
BulletAwards and Recognition(İngilizce)