|

Yüksek lisans ve MBA öğrencilerine yönelik fırsatlar

Geleceğiniz nasıl görünüyor?

Bir lider olma yolunda ilerliyorsunuz. Aldığınız derece sizi büyük resmi düşünmeye, önemli ve stratejik kararlar almaya hazırlıyor. Dell'de yüksek lisans ve MBA öğrencileri için akademik çalışmaları gerçek dünya deneyimiyle tamamlayan çok çeşitli fırsatlar vardır.

Profesyonel becerilerinizi geliştirmek üzere tasarlanmış staj ve geliştirme programlarımız hakkında bilgi edinin; yeni fikirlere güç veren bir ekibe katılarak kariyerinize başlayın. Nelere sahip olduğunuzu bize gösterin, biz de gelişmenize yardımcı olalım. 

Dell ayrıca, yıl boyunca dört, altı veya sekiz ay süreyle okurken çalışma pozisyonları da sunar. Bunlara hak kazanmak için, onaylı bir yüksekokul veya üniversitede resmi bir okurken çalışma programına kayıtlı, yüksek lisans veya lisans öğrencisi olmalısınız. Bizimle birlikte geçirdiğiniz sürede aldığınız görevler için akademik kredi kazanırsınız. Bu fırsatlar ABD, Çin ve İrlanda'da şu gibi rollerde sağlanıyor: Mühendislik, güvenlik, global servisler, finans, pazarlama ve daha fazlası!


Kariyerinize-yeni-mi-başlıyorsunuz
Connect with Dell Careers on YouTubeDell Kariyer ile
bağlantı kurun (İngilizce)

Dell Careers Facebook Dell Careers Twitter Life at Dell Instagram Dell Careers on YouTube Dell Careers LinkedIn
Dell Kariyer ile Facebook'ta Bağlantı KurunDell Kariyer ile Twitter'da Bağlantı KurunDell Kariyer ile LinkedIn'de Bağlantı KurunDell Kariyer ile YouTube'da Bağlantı KurunConnect to Dell on LinkedInConnect with Dell CareersConnect with Dell Careers

Hızlı Başlangıç Mezun Geliştirme ProgramıHızlı Başlangıç Geliştirme Programı

Dell'in genç profesyonellere yol göstermeye ve onları geliştirmeye yönelik güçlü kararlılığı kapsamında, yeni mezunların Dell kültürü ve çalışma ortamına kolayca entegre olmasına yardımcı olmak üzere Hızlı Başlangıç Mezun Geliştirme Programı'nı başlattık.

Hızlı Başlangıç Mezun Geliştirme Programı kurslarını yeni mezunlar Dell'e katılmalarını izleyen bir yıl içinde alırlar. Bu kurslar onlara Dell'in Kültür Kurallarına uyum gösterme, ilişkiler kurma, profesyonel bir ağ oluşturma, kariyer planı geliştirme gibi daha birçok alanda gereken eğitim ve kaynakları sağlamayı amaçlar.

Eğitmen gözetiminde yapılan ve hızını katılımcının belirlediği bu eğitim, işe alınan yeni mezunlara Dell içinde gelişmek ve başarılı olmak için uygun araçları ve eğitimi sağlar. Katılımcılara ekip üyeleri ve liderlerle bağlantı kurma ve ağ oluşturma fırsatı verilir. İletişim halinde oldukları bu kişiler onları Dell'de nasıl bir kariyer izleyeceklerini belirleme konusunda teşvik eder.

İşe alınan yeni mezunlar, Hızlı Başlangıç Mezun Geliştirme Programı ile:

 • Dell Kültür Kurallarına uyum sağlar.
 • Liderler ve iş arkadaşlarıyla ilişkilerini tanımlar ve oluşturur.
 • Güçlü yönlerini saptar ve kendi duruşlarını belirler.
 • İş ve kariyer desteği için bir ağ oluşturur.

Dell, üniversite öğrencilerini işe alma çalışmalarına önem verir; öğrencilerimizin kültürümüzü ve kariyer tekliflerimizi daha iyi öğrenmesine yardımcı olmak için çeşitli iş alanlarında çeşitli staj fırsatları sağlarız. Belli başlı staj fırsatları hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen aşağıdaki açıklamalara bakın:

Muhasebe Stajyer Programı

Muhasebe Stajı

Kim: Beş yıllık muhasebe programına veya buna eşdeğer bir programa kayıtlı, seçilmiş öğrenciler
Nerede: ABD
Ayrılan süre: Yaz boyunca on bir hafta


Muhasebe Stajyer Programı, 5 yıllık muhasebe programına kayıtlı (veya Yetkili Mali Müşavir olmak için gereken eşdeğer kredi saatlerini tamamlayacak) lisans veya yüksek lisans öğrencilerine yönelik 11 haftalık yoğun bir gelişim fırsatıdır. Programda stajyerler, üst düzey yönetime yönelik bir yaz sonu sunumuyla tamamlanan en az bir özel projede, gerçek dünyadaki çalışma deneyimlerini yaşama fırsatı elde eder. Yaz stajı, stajyerlere özgü ekip oluşturma etkinliklerini, bir dizi üst düzey yönetici konuşmasını ve diğer Dell geliştirme programlarının katılımcıları ve çalışma arkadaşlarıyla iletişim kurma fırsatlarını da içerir.

Mühendislik ve Bilgisayar Bilimi Stajı

Mühendislik Stajı

Kim: Belirli mühendislik derecelerine sahip lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri
Nerede: Global
Ayrılan süre: Yaz boyunca on ile on iki hafta arası

 


Stajyer Dell mühendisi olarak, aşağıdaki alanlardan birinde çalışma fırsatı elde edersiniz:

 • Ürün Geliştirme: Makine ve elektrik mühendisliği geliştirme, Dell teknoloji ve inovasyon stratejisi oluşturma, yazılım çözümleri geliştirme ve test doğrulama.
 • Üretim Mühendisliği: Kalite mühendisliği, donanım mühendisliği, üretim mühendisliği, süreç mühendisliği ve test mühendisliği.
 • MIS: Yazılım geliştirme, iş sistemleri analizi ve teknik analiz.
 • Müşteri Hizmetleri: Mühendislik teknik desteği ve servisleri
 • Dell.com E-ticaret web sitesi: Yazılım geliştirme mühendisliği ve kullanıcı deneyimi mühendisliği.
 • Kurumsal Yazılım Geliştirme: Ağ güvenliği, bulut bilgi işlem, bilgi yönetimi, Big Data, sistem yönetimi, yazılım geliştirme
 • ArGe: Yeni nesil gelişmiş teknoloji alanında, ayrıca Dell ürünleri, mobil kullanım, veri merkezi, İnternet ve daha birçok alanda Araştırma ve Geliştirme!
 • Güvenlik: Siber güvenlik, sahtekârlık istihbaratı, kimlik doğrulama, şifreleme, siber suç
 • Bulut Geliştirme: Geçiş stratejileri, bulut platformu dağıtımı, kurumsal uygulama yönetimi ve gelişmiş veri merkezi teknolojileri
 • Veri Analitiği: İstihbarat odaklı güvenlik analitiği, veri analizi, algoritma geliştirme ve istatistik

Finans Stajyer Programı

Finans Stajı

Kim: Seçilen lisans öğrencileri ve finans alanında MBA öğrencileri
Nerede: ABD
Ayrılan süre: Yaz boyunca on ile on iki hafta arası


Finans Stajyer Programı, lisans ve yüksek lisans Finans öğrencilerine yönelik 10-12 haftalık yoğun bir gelişim fırsatıdır. Programda stajyerler, yönetime yönelik bir yaz sonu sunumuyla tamamlanan en az bir özel projede, gerçek dünyadaki çalışma deneyimlerini yaşama fırsatı elde eder. Yaz stajı, stajyerlere özgü ekip oluşturma etkinliklerini, bir dizi üst düzey yönetici konuşmasını ve diğer Dell Technologies geliştirme programlarının katılımcıları ve çalışma arkadaşlarıyla iletişim kurma fırsatlarını da içerir.

Global Operasyonlar Stajı

Global Operasyonlar StajıKim: Seçilen üniversitelerin MBA adayları ve lisans öğrencileri
Nerede: ABD
Ayrılan süre: Yaz boyunca on ile on iki hafta arası

Hem kalıcı değişiklik yapabileceğiniz hem de uzun vadeli bir kariyer oluşturabileceğiniz birinci sınıf Global Operasyonlar tedarik zincirine katılın. Dell'de, yetenekli tedarik zinciri uzmanlarımız, referans oluşturan süreçlerimiz ve becerilerimiz şirketin dönüşüm stratejisini desteklemektedir. Ekip üyelerimize kariyerlerini bizimle birlikte oluşturma olanağı tanıyan şirket içi tedarik zinciri eğitim ve geliştirme programlarıyla, ekip üyelerimizin kendilerini yaratıcı, bağlantılı ve her gün başarma becerisine sahip hissedecekleri bir ortam hazırladık.

Global Satış ve İş Operasyonları Stajı

Global Satış ve İş Operasyonları StajıKim: Seçilen üniversitelerin MBA adayları ve lisans öğrencileri
Nerede: ABD ve Hindistan
Ayrılan süre: Yaz boyunca on ile on iki hafta arası

Global Satış ve İş Operasyonları Stajı, olumlu müşteri katılımını destekleyen sahne arkası projeleri ve optimum uçtan uca sipariş deneyimi hakkında fikir sahibi olmayı sağlayan, 10-12 haftalık bir yaz programıdır. Şu bölümler katılabilir: Global Satış Planlama ve Analizi, Amerika Kıtası Satış Finansman ve Operasyonları, Veri Analitiği, Şirket İçi Satış Operasyonları, Fiyatlandırma Stratejisi ve Operasyonları ile Amerika Kıtası İş Ortağı Satış Operasyonları.

Global Servisler ve Dağıtım Stajı

Global Servisler ve Dağıtım Stajı

Kim: Seçilen üniversitelerin MBA adayları ve lisans öğrencileri
Nerede: Global
Ayrılan süre: Yaz boyunca on ile on iki hafta arası


Global Servisler ve Dağıtım; müşteri hizmetleri, tedarik zinciri ve profesyonel servisleri içerecek şekilde global operasyon ekipleri; pazarlama ve satış operasyonları ekipleri, finans, mühendislik ve diğerlerinden oluşur. Roller, proje yönetimiyle şirket içi danışmanlık rollerinin bir birleşiminden oluşur. Bu ekibe katılan stajyerlerden, birleşmeler ve şirket alımları, operasyonları geliştirme, maliyet düşürme ve iş optimizasyonu gibi çok geniş bir yelpazedeki iş geliştirme fırsatlarıyla ilgili güçlü danışmanlık becerileri göstermeleri beklenir. 

İnsan Kaynakları Stajı 

İnsan Kaynakları stajı

Kim: Lisans ve yüksek lisans derecesi öğrencileri
Nerede: ABD
Ayrılan süre: Yaz boyunca on ile on iki hafta arası


Dell İK stajyer programı, öğrencilere Dell'de İK'nın neler sunabileceğini kısa sürede gösterir ve İK genelinde global ücretlendirme ve sosyal yardımlar, beceri kazanma, İK operasyonları gibi birçok bölümde proje tabanlı roller içerir.

BT Stajı

BT Stajı

Kim: Seçilen lisans ve yüksek lisans öğrencileri
Nerede: ABD, EMEA
Ayrılan süre: Yaz boyunca on ile on iki hafta arası


Dell BT stajı, yüksek performansı gösteren lisans veya yüksek lisans öğrencilerine yönelik 10-12 haftalık bir programdır. BT stajyeri olarak zorlayıcı, stratejik ve operasyonel projeler üstlenirsiniz. Size, şirket içinde destek ve ağ fırsatları sağlamak üzere, başarılı olmanız için çaba harcayan bir yönetici verilir. Bu yönetici başarıya yönelik ayrıntılı bir proje planı sağlar ve sizinle düzenli olarak karşılıklı görüşmeler yapar.

Pazarlama Stajı

Pazarlama Stajı

Kim: Seçilen üniversitelerin MBA adayları ve lisans öğrencileri
Nerede: Global
Ayrılan süre: Yaz boyunca on ile on iki hafta arası

 


Pazarlama Stajı Programı, seçilen üniversitelerden öğrencileri yaz boyunca 10-12 haftalık bir staj için Dell pazarlama organizasyonuna katılmaya davet eder. Stajyerlere önemli stratejik projelerle ilgili yeni bilgiler sağlanır ve program öğrencilere inanılmaz bir öğrenme deneyimi ile kariyer geliştirme fırsatı sunar. Fırsatlar şu alanlarda olabilir: Markalama, Etkinlikler, Ürün Yönetimi, Sosyal Medya, Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler, Sahada Pazarlama, Pazarlama Zekası ve diğerleri.

Dell kariyeriniz boyunca gelişiminizi destekliyor; işe aldığımız yeni mezunlara yönelik çeşitli geliştirme ve rotasyon programları sunuyoruz. Aşağıdakileri okuyarak sizin için en doğru geliştirme programını bulabilirsiniz:

Global İş Servisleri (GBS) Üniversite Mezunu Liderlik Geliştirme Programı
Global İş Servisleri (GBS) Üniversite Mezunu Liderlik Geliştirme ProgramıKim: Yakın zamanda yüksek lisans diploması almış, ikinci bir Avrupa dili bilenler
Nerede: İrlanda
Ayrılan süre: 24 ay
Düzey: Giriş düzeyi
GBS Üniversite Mezunu Liderlik Geliştirme Programı, üniversite mezunlarına hızlandırılmış Finans ve Hizmet organizasyonlarımızda tecrübe kazanma fırsatı sunar. Bu kişiler, Lean Six Sigma (Yalın Altı Sigma) ve Toastmasters (Toplum Önünde Konuşma Becerileri) dahil olmak üzere kapsamlı bir geliştirme eğitim programını tamamlar. Üniversite mezunları Yardımcı İş Analisti olarak EMC'ye katılarak çeşitli operasyonel, analitik ve finansal alanlarda deneyim kazanır, Kıdemli Liderlik ve bölümler arası proje çalışmasında yer alır.

5 farklı rotasyondan oluşan iki yıllık rotasyon programını tamamladıktan sonra mezunlar; işle ilgili gereksinim, beceri uyumlulaştırma ve katılımcının isteği temel alınarak EMC GBS organizasyonuna geçiş yapar.

Global Kurumsal Liderlik Geliştirme Programı
Global Kurumsal Hizmetler (GES) Liderlik Geliştirme ProgramıKim: Lisans veya MBA derecesi olan yeni mezunlar
Nerede:
Global (Hopkinton MA; Brentford İngiltere; Şangay Çin)
Ayrılan süre: İki yıl
Düzey: Giriş düzeyi
Global Servisler Liderlik Geliştirme Programı (GSLDP), her biri 6 aylık dört rotasyondan oluşan bir rotasyon programıdır. Bu atamalar, Global Kurumsal Servislerin Müşteri Hizmetleri, Profesyonel Servisler, Strateji ve Operasyonlar ile Pazara Girme organizasyonları gibi (ancak bununla sınırlı kalmayan) farklı alanlarıyla tanışmayı sağlar. Stratejik GES deneyimleri, temel liderlik eğitimi ve profesyonel ağ oluşturma becerileri aracılığıyla geleceğin liderlerini yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Program, meslektaşlarımızın kariyerlerine hız kazandırır ve işletmeye yüksek performans ve stratejik düşünme özellikleri getirir. Stratejik düşünme ve sorun çözme becerisine sahip bireyler arıyoruz. Hızla ilerleyen ve sürekli değişen bir teknik ortamda çok görevli çalışma becerisine ek olarak özenli bir lider olma yeteneği de, bu programda başarılı olmayı sağlayacak önemli bileşenlerdir.

Global Servisler Meslek Programı
 

Global Servisler Meslek Programı Kim: En çok beş yıl iş deneyimi olan Giriş Düzeyinde yeni mezunlar
(programdaki rolüne bağlı olarak)
Nerede: Global
Ayrılan süre: 18 - 30 ay (programdaki rolüne bağlı olarak)
Düzey: Giriş düzeyi - orta düzey
Global Servisler Meslek Programı (GSAP), adayları yerel olarak işe alır ve 10 global eğitim konumlarımızın birinde bu kişilere merkezi olarak eğitim verir. Bir GSAP Adayı olarak birkaç haftalık bir Eğitim Kampında yoğun eğitimle pratik deneyimi bir araya getiren yapılandırılmış bir program sayesinde gelişme gösterirsiniz. Bu Eğitim Kampı depolama endüstrisine giriş, en iyi uygulamalar ve yöntemlerin yanı sıra Dell EMC tarzında iş yapma yollarını da içerir. Eğitiminiz kapsamında Dell EMC ürünleriyle, platformlarıyla ve depolama altyapısı araçlarıyla pratik çalışmalar yaparsınız. Ayrıca teknik sertifikalar (Dell EMC ve Dell EMC dışı) alma düzeyine ulaşmak için gereken temeli de almış olursunuz.

Bu teknik eğitimin tamamı, kapsamlı profesyonel beceriler ve role özgü eğitimle birleştirilir. Sonunda, Eğitim Kampınızdan tam zamanlı görevinize geçiş yaparsınız. Bu noktada, becerilerinizin şirketin ve BT endüstrisinin taleplerine uyum sağladığından emin olmak üzere danışmanınızın rehberliğinde işinizin gündelik sorumluluklarını üstlenir ve Eğitim Kampı sonrasında kendinizi geliştirmeye devam edersiniz. Performansınız yılda iki kez gözden geçirilir ve her program incelemesiyle birlikte liyakat zammı almaya hak kazanabilirsiniz. Programın başarıyla tamamlanmasından sonra, uygun bulunduğunuz İş Biriminde bir sonraki iş düzeyine terfi için hak kazanırsınız.

İK Rotasyon Programı
İnsan Kaynakları Rotasyon ProgramıKim: İnsan Kaynakları alanında lisans veya yüksek lisans mezunları
Nerede: Global
Ayrılan süre: İki ile üç yıl arası
Düzey: Giriş düzeyi
Dell İnsan Kaynakları Rotasyon Programı yenilikçi, stratejik düşünebilen, müşterilerle güçlü ilişkiler kuran, müşterilerimizi daima göz önünde bulunduran, sonuç alan ve Dell Technologies'de İK'nın geleceğine liderlik edecek, çok yönlü İK profesyonellerinden oluşan bir ekip kurmak için tasarlanmıştır.

Katılımcılara tipik bir rotasyon atamasına uygulanır: İşe uygun bir İK pozisyonu, İK Uzmanlık rolü (ücretlendirme, beceri kazanma veya sosyal yardım gibi) ya da önemli bir stratejik projeye veya etkinliğe katılım.

BT MBA Liderlik Programı

BT MBA Liderlik ProgramıKim: Seçilen MBA mezunları
Nerede: Bangalore, Hindistan
Ayrılan süre: İki yıl
Düzey: MBA Mezunu (Orta Kariyer)
Global BT MBA Liderlik Programı yetenekli ve hırslı MBA mezunlarına eğitimlerinden yararlanma, liderlik becerilerini ve teknolojiye olan tutkularını ortaya koyma; bu yolla günümüzün teknoloji liderleri için vazgeçilmez olan teknik becerileri, kurumsal ve danışmanlık becerilerini geliştirme fırsatı verir.

BT Liderlik Programı'nın bir üyesi olarak BT organizasyonu dahilinde birbirinden tamamen farklı her biri 6 aylık dört rotasyonda tecrübe kazanır, düzenli olarak liderlik uygulamasına katılır ve güçlü bir profesyonel ağ oluşturma fırsatı bulursunuz. BT Liderlik Programı üyelere ayrıca, sağlam bir eğitim programı ve global bir ekip çalışmasıyla gerçek hayatın iş sorunlarını çözmek için esnek atamalara katılma fırsatı sunar.

Pazarlama Geliştirme Programı

Pazarlama Geliştirme Programı (MDP)Kim: Yeni MBA pazarlama mezunları
Nerede: ABD
Ayrılan süre: Dokuz ile on iki ay arası
Düzey: Orta düzey (alanla ilgili 4-6 yıllık deneyim)

MBA'inizi tamamladıktan ve pazarlama bünyesinde tam zamanlı bir iş teklifini kabul ettikten sonra bir yıl içinde, dokuz ile on iki ay arası bir dönem için Pazarlama Geliştirme Programı'na yerleştirilirsiniz. Kuruluşun çeşitli bölümlerinde pazarlama operasyonları, ürün pazarlama ve bölgesel pazarlama gibi çeşitli ekiplerde stratejik görevlendirmelerde liderlik rolü üstlenirsiniz. Yapılandırılmış ve özel eğitimlere, danışmanlık ve etkinlikler aracılığıyla üst düzey yönetimle tanışma, kendi takımınız ve diğer geliştirme programı üyeleri arasında ağ oluşturma fırsatlarına, toplum hizmeti projelerine, eğitmenliğe, büyüyen MDP mezun ağına ve Dell bünyesinde ideal rolünüzü tanımlama şansına erişiminiz olacak.