|

Kişisel Veri Şifreleme

Sifreleme Nedir?

Sifreleme, yazilimin hassas bilgileri Dell'e geçis yapildigi sirada karistirmasi için kullanilan bir islemdir.

Sifreleme Nasil Çalisir?

Sifreleme iki farkli bölüme sahip bir anahtari temel alir. Genel bölüm ve özel bölüm. Anahtarin genel bölümü iletisim kurmak istediginiz kisilere dagitilir. Özel bölümü yalnizca alicinin kullanimina aittir.

dell.com adresine kisisel bilgi gönderirken, kisisel bilgilerinizi sifrelemek için Dell'in genel anahtarini kullanirsiniz. Bunun anlami, iletim sirasinda herhangi bir noktada bilgilerinizin gönderimi kesintiye ugrarsa, bilginin karistirilacagi ve sifrenin çözülmesinin çok zor oldugudur. Dell sifrelenmis kisisel bilgilerinizi aldiktan sonra sifrenin çözülmesi için anahtarin özel bölümü kullanilir.

Dell Ne Tür Sifreleme Yazilimi Kullaniyor?

Dell, su an, endüstri standartinda SSL (Güvenli Soket Katmani) sifreleme kullanmaktadir. Ancak, müsterilerimiz için en iyi güvenligi saglamak üzere güncel teknolojileri takip etmeye devam ediyoruz.

Dell Hangi Bilgileri Sifreliyor?

Dell, çevrimiçi bir siparis düzenlerken vermis oldugunuz tüm kisisel bilgileri sifrelemektedir.Bu bilgilerin herhangi birini çevrimiçi vermekten rahatsizlik duyarsaniz, sitemizde verilen telefon numaralarindan temsilcilerimizi arayabileceginizi unutmayin.