Dell SupportAssist (dříve Dell System Detect): Přehled a běžné dotazy

Dell SupportAssist (dříve Dell System Detect): Přehled a běžné dotazy


Co je to aplikace Dell SupportAssist (dříve Dell System Detect)?

Aplikace Dell SupportAssist (dříve Dell System Detect) je aplikace, která se s vaším povolením spouští v počítačích a tabletech se systémem Windows. Komunikuje s webovou stránkou podpory společnosti Dell a poskytuje lepší a více přizpůsobenou podporu.


Požadavky k instalaci

Poznámka: Abyste mohli stáhnout a nainstalovat aplikaci Dell SupportAssist na počítač Dell, musíte být přihlášení jako správce.
Podporované operační systémy
 • Microsoft Windows 10
 • Microsoft Windows 8 / 8.1
 • Microsoft Windows 7
 • Microsoft Windows Vista
 • Microsoft Windows XP
Podporované platformy Dell Vyberte počítače Dell
Podporované prohlížeče
 • Microsoft Internet Explorer
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox
 • Google Chrome
 • Opera
Další požadavky
 • Microsoft .NET Framework 4.5 nebo vyšší verze
 • Výjimky brány firewall nebo antivirového programu
Poznámka: Některé brány firewall nebo antivirové softwary mohou bez upozornění blokovat či omezovat funkce aplikace Dell System Detect.
Tabulka 1: Požadavky na instalaci

Co aplikace Dell SupportAssist dělá?

Na webových stránkách podpory společnosti Dell můžete aplikaci Dell SupportAssist využít ke třem hlavním akcím. Při provedení některé z těchto akcí se buď zobrazí výzva ke stažení a instalaci aplikace Dell SupportAssist (pokud ji ještě nemáte nainstalovanou), nebo se aplikace automaticky spustí, nainstaluje nejnovější verzi a potom dokončí požadovanou akci.

 1. Detect Product (Rozpoznat produkt)
  Nejčastěji používaná funkce aplikace Dell SupportAssist. Mnoho míst webových stránek podpory společnosti Dell nabízí možnost rozpoznání počítače, na kterém pracujete, aby vám společnost Dell mohla poskytnout cílenou podporu. Po kliknutí na možnost Detect Product (Rozpoznat produkt) se aplikace spustí v systému a zjistí výrobní číslo počítače Dell. Společnost Dell poté podle výrobního čísla vyhledá informace o produktu, zjistí například původní konfiguraci systému a datum konce záruční doby, aby vám mohla poskytnout podporu přímo určenou pro vámi používaný produkt.

 2. Detect Drivers (Rozpoznání ovladačů)
  Po rozpoznání používaného produktu máte možnost na kartě Driver & Downloads (Ovladač a soubory ke stažení) na stránce Product Support (Podpora produktu) spustit nástroj Detect Drivers (System Analysis) (Rozpoznání ovladačů (Analýza systému)). Po kliknutí na možnost Detect Drivers (System Analysis) (Rozpoznání ovladačů (Analýza systému)) vyhledá aplikace Dell SupportAssist ovladače nainstalované ve vašem systému a porovná je s nejnovějšími dostupnými verzemi ovladačů. Je to nejpřesnější způsob, jak lze určit, zda jsou vaše ovladače aktuální. Když je prohledávání dokončeno, máte možnost aktualizace v aplikaci Dell SupportAssist automaticky nainstalovat volbou „Autoinstall“. Podobně lze aplikaci Dell SupportAssist využít, když chcete stáhnout ovladače ze seznamu stahování, nebo vždy, když je velikost ovladače větší než 2 GB. Další informace o funkci Rozpoznání ovladačů a Analýza systému se nacházejí v článku databáze znalostí Dell Detekce ovladačů pomocí funkce Analýza systému nebo Rozpoznání ovladačů.

 3. Spusťte diagnostiku
  Na kartě Diagnostics (Diagnostika) stránky Product Support (Podpora produktu) máte také možnost spustit diagnostiku. Ta zjišťuje a řeší běžné potíže s hardwarem a softwarem. Po kliknutí na možnost Run Diagnostic (Spustit diagnostiku) aplikace Dell SupportAssist slouží jako propojení mezi diagnostickou aplikací online a aplikací Dell SupportAssist. Aplikace Dell SupportAssist pomáhá spustit diagnostické nástroje Dell (SupportAssist) ve správném režimu a plynule spravuje protokol průběhu a komunikace mezi jednotlivými nástroji.

Jak nainstalovat aplikaci Dell SupportAssist?

 1. Navštivte stránku aplikace Dell SupportAssist.
 2. Projděte si smluvní podmínky, zaškrtněte políčko a klikněte na tlačítko Continue (Pokračovat).
 3. Po stažení instalačního programu se zobrazí okno upozornění s dotazem, jestli chcete tuto aplikaci nainstalovat. V tomto okně vyberte možnost Install (Instalovat).
 4. Po úspěšné instalaci se na hlavním panelu systému Windows zobrazí ikona potvrzení. Automaticky se zahájí rozpoznání produktu.

Jak odinstalovat aplikaci Dell SupportAssist?

Níže uvedené pokyny platí pro následující operační systémy Microsoft Windows:

 • Microsoft Windows 10
 • Microsoft Windows 8 nebo 8.1
 • Microsoft Windows 7
 • Microsoft Windows Vista
 • Microsoft Windows XP

Postup odinstalace aplikace Dell SupportAssist z počítače:

 1. Stisknutím kombinace klávesy Windows a klávesy R otevřete dialogové okno Spustit.
 2. V dialogovém okně Spustit zadejte příkaz appwiz.cpl a poté stiskněte klávesu Enter.
 3. V okně Programy a funkce (dříve označovaném Přidat nebo odebrat programy v systému Microsoft Windows XP) vyberte v seznamu aplikací položku Dell SupportAssist.
 4. Klikněte na tlačítko Odinstalovat u horního okraje.
 5. Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete odinstalaci.

Řešení potíží s chybovými zprávami

Jestliže se instalace aplikace Dell SupportAssist nezdaří a zobrazí se zpráva „Cannot continue. This application is improperly formatted. Contact the application vendor for assistance.“ (Nelze pokračovat. Tato aplikace není správně naformátovaná. Požádejte o pomoc prodejce aplikace), nacházejí se další informace v článku databáze znalostí Dell Jak odstraňovat problémy při nezdařené instalaci aplikace Dell SupportAssist.

ID článku: SLN117738

Datum poslední změny: 10.05.2018 19:48


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.