Databáze znalostí

Software Dell FastAccess 3.0 Facial Recognition – často kladené dotazy


Obsah:

 1. Co je software FastAccess Facial Recognition?
 2. Stažení softwaru Dell FastAccess 3.0 Facial Recognition
 3. Začínáme se softwarem FastAccess
 4. Software Facial Recognition přestal fungovat
 5. Instalační služba nemá dostatečná oprávnění
 6. Zlepšení výkonu pro rychlý přístup

Tento článek obsahuje řešení některých běžných problémů softwaru pro rozpoznání obličeje FastAccess a nabízí rady ke zvýšení jeho výkonnosti.


Co je software FastAccess Facial Recognition?

Software Dell FastAccess 3.0 s aplikací Power Smart poskytuje rychlý, jednoduchý a bezpečný přístup k počítači pomocí rozpoznání obličeje.

Zatímco brána firewall chrání počítač před napadením z internetu, software Dell FastAccess 3.0 zabraňuje neoprávněnému prohlížení a přístupu z monitoru a klávesnice počítače. Patentovaná technologie rozpoznání obličeje významně snižuje potřebu ručního přihlašování pomocí hesel, přičemž nabízí špičkové zabezpečení a funkčnost v porovnání s hesly a jinými biometrickými údaji.

Funkce softwaru Dell FastAccess 3.0

 • Urychluje přihlášení k počítači: Software Dell FastAccess 3.0 minimalizuje potřebu zadávat při přihlašování heslo. Většinou vás rozpozná rychleji, než stihnete zadat heslo.
   
 • Šetří energii: Pomocí pokročilé detekce obličeje snižuje funkce Power Smart spotřebu energie. Pokud je obličej mimo dohled webové kamery, funkce Power Smart vypne displej, přepne počítač do stavu s nízkou spotřebou energie a režimu lehkého spánku.
   
 • Zábavný a přístupný pro uživatele: Na rozdíl od hesla a jiných biometrických údajů od vás rozpoznání obličeje softwarem FastAccess nic nevyžaduje – stačí použít počítač a bude vám udělen přístup.
   
 • Pamatuje si uživatelská jména a hesla webových stránek: Zjednodušuje přihlašování na počítači automatickým přihlášením k webovým stránkám vyžadujícím hesla.
   
 • Snadné používání: Na rozdíl od jiných bezpečnostních řešení je nastavení softwaru FastAccess snadné. Stačí začít používat počítač a pokročilý software na rozpoznání obličeje se bude neustále učit, jak vypadá váš obličej v různých situacích a při různých světelných podmínkách, čímž se rozpoznání bude průběžně urychlovat.
   
 • Software Dell FastAccess 3.0 zajišťuje rodičovskou kontrolu a chrání soukromá data: Chraňte svá soukromá data a zajistěte rodičovskou kontrolu pomocí softwaru FastAccess a jeho automatického přepínání účtů.
Software Dell FastAccess Facial Recognition nepodporuje systémy Windows 8/8.1 nebo Windows 10. Uživatelé systému Windows 10 mohou v závislosti na hardwaru použít funkci Windows Hello.

Zpět na začátek


Stažení softwaru Dell FastAccess 3.0 Facial Recognition

Software Dell FastAccess Facial Recognition je dostupný ke stažení v Centru stahování Dell.   Software Dell FastAccess Facial Recognition je rovněž dostupný prostřednictvím služby Dell Digital Delivery.
 

Software Dell FastAccess Facial Recognition nepodporuje systémy Windows 8/8.1 nebo Windows 10. Uživatelé systému Windows 10 mohou v závislosti na hardwaru použít funkci Windows Hello.

 

Zpět na začátek


Začínáme se softwarem FastAccess

Software Facial Recognition spustíte kliknutím na tlačítko Start, potom na možnost Všechny programy a FastAccess.

Software na rozpoznávání obličeje nakonfigurujete kliknutím na tlačítko Start, potom na položku Všechny programy a na položku FastAccess Facial Recognition. Nakonec kliknutím na položku Konfigurovat FastAccess otevřete konzolu.

Zpět na začátek


Software Facial Recognition přestal fungovat

Software FastAccess komunikuje s prohlížeči prostřednictvím takzvaných „doplňků“ nebo „rozšíření“. Prohlížeče mají režim ochrany osobních údajů, ve kterém jsou doplňky standardně zakázány. Jestliže je doplněk FastAccess režimem ochrany osobních údajů nebo nějakým jiným způsobem zakázán, přestane funkce webového přihlášení fungovat, i když je v konzole pro správu FastAccess povolena.

U některých prohlížečů je možné rozšíření ručně opětovně povolit. Pokyny pro povolení doplňků a rozšíření najdete v dokumentaci nebo v souborech nápovědy prohlížeče. Doplňky a rozšíření softwaru FastAccess jsou:

 • Internet Explorer: „FAIESSO Helper Class“, „SSOIEAddonBHO Class“ nebo „Face recognition web login for FastAccess“.
 • Firefox: „FastAccess Web Login“.
 • Chrome: „FastAccess SSO“.

 

Chcete-li povolit doplněk v prohlížeči Internet Explorer 9.0:

 1. Klikněte na položky Nástroje a Spravovat doplňky.
   
 2. Zvolte zakázaný doplněk, který chcete aktivovat, a klikněte na tlačítko Povolit.

Zpět na začátek


Instalační služba nemá dostatečná oprávnění

Při aktualizaci dřívější verze Dell 3.X softwaru FastAccess na nejnovější verzi může dojít k následující chybě, i když jste přihlášeni jako správce:

Instalační služba nemá dostatečná oprávnění pro přístup k tomuto adresáři: „C:\Program Files (x86)\Sensible Vision\FastAccess\Vendor. Instalace nemůže pokračovat. Přihlaste se jako správce nebo se obraťte na správce systému“.

Tato chyba je způsobena konfliktem s nástrojem Skype při práci se softwarem FastAccess v režimu, kdy se nepřetržitě používá kamera. Snížením úrovně režimu zabezpečení na Face Login a následným restartováním se tento konflikt odstraní a aktualizace může normálně pokračovat.

 1. Otevřete konzolu pro správu softwaru FastAccess a vraťte úroveň režimu zabezpečení na „Face Logon“.
   
 2. Restartujte počítač. Jedná se o nezbytný krok.
   
 3. Proveďte aktualizaci znovu.
   
 4. Nastavte úroveň režimu zabezpečení softwaru FastAcess na vámi preferovanou hodnotu.

Zpět na začátek


Zlepšení výkonu pro rychlý přístup

Výkonnost softwaru pro rozpoznání obličeje mohou ovlivnit následující níže uvedené faktory:

 • Ujistěte se, že jsou viditelné čtyři „zelené rohy“, které sledují umístění vašeho obličeje. Tyto rohy mají být viditelné konzistentně. Jestliže nejsou viditelné nebo nepravidelně blikají, bude proces naučení se a rozpoznání obličeje obtížný. Jejich přítomnost zajistíte následovně:
   
 • Vaše oči, nos a ústa musí být v zorném poli kamery.
   
 • Nastavte možnost FaceBright na „Auto“ nebo „Always On“.
   
 • Pokud se zobrazí výzva, zapněte dodatečná světla.
   
 • Je-li váš obličej v rámečku videa příliš malý, použijte u kamery funkci „lupy“, aby se váš obličej mírně zvětšil. Poznámka: Tato funkce nemusí být podporována u některých nových kamer Logitech. U takových kamer prostě posuňte kameru o něco blíž.
   
 • Zejména u stolních počítačů se po pohledu dolů na ruce při zadávání hesla snažte před přihlášením podívat zpět do kamery. Tím zajistíte, že se před přihlášením znovu zobrazí „zelené rohy“, které se mohly přestat zobrazovat při zadávání hesla.
   
 • Při přihlašování se chovejte přirozeně. Položte ruce na klávesnici a jednoduše se dívejte na obrazovku.
   
 • Děláním obličejů nebo mluvením do kamery se proces rozpoznávání zpomaluje.
   
 • Nejlepší rozpoznání je zajištěno rovnoměrným osvětlením. Ostré stíny na obličeji budou vyžadovat častější ruční přihlašování.
   
 • Bude-li rozpoznání obličeje trvat déle než jen několik sekund, klikněte na vaše uživatelské jméno a zadejte heslo, pokud je pro přihlášení k počítači nutné. Software se tak naučí lépe rozpoznávat váš obličej a může zrychlit rozpoznání obličeje při stejných světelných podmínkách.
   
 • Zaujímejte před počítačem konzistentní pozici. I když se software bude při rozpoznávání postupem času učit různé pozice, konzistentní pozice během přihlašování zvýší rychlost rozpoznávání.
   
 • Naopak vlasy zakrývající váš obličej rychlost rozpoznávání sníží.
   
 • Výhodný je mírný přirozený pohyb těla. Nejste-li rozpoznáni, není vhodné sedět zcela nehnutě.
   
 • Aktualizujte software Facial Recognition.

Zpět na začátek

ID článku: SLN147279

Datum poslední změny: 17.08.2017 09:15


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.