Databáze znalostí

Distorted Sound From Notebook Speakers When Using VLC Media Player (Zkreslený zvuk z reproduktorů notebooku při použití aplikace VLC Media Player)Shrnutí článku: Tento článek obsahuje informace o některých krocích k vyřešení potíží se zvukem při použití přehrávačů médií VLC Media Player (Indie, Vietnam) a BaoFeng, Xunlei, SheShou a Baidu (Čína).

Potíže se zvýšenou hlasitostí při použití aplikace VLC Media Player

Při použití aplikace VLC Media Player lze zvýšit hlasitost na maximální výstup. Tím nakonec dojde ke zkreslení výstupu reproduktoru.

Pokud je přehrávání zvuku/obrazu pomocí aplikace VLC Media Player prováděno nepřetržitě po určitou dobu s nastavením hlasitosti vyšším než 100 %, zvuk bude zkreslený, a to i při pozdějším udržování hlasitosti na nižší úrovni. Toto zkreslení je trvalé.


Proč k tomu dojde?

Některé aplikace pro přehrávání zvuku, jako je VLC Media Player, umožňují nastavit výstup z reproduktoru s velkým výkonem, odpovídajícím přibližně 200 % až 400 % původního zvukového výstupu. V takové situaci může nadměrné používání poškodit reproduktor.


Jaké je řešení?

Potíže se zvukem z reproduktorů – všechny notebooky Dell Inspiron a Dell Vostro

Při použití aplikace VLC nebo jakéhokoliv jiného zesilovacího softwaru nezapomeňte provést následující úkony:

  • Aktualizujte ovladače zařízení z webu Ovladače a soubory ke stažení společnosti Dell. Instalace systému Microsoft Windows ze systému Ubuntu použije pouze nativní ovladače zařízení.
  • Aktualizujte systém BIOS na nejnovější dostupnou revizi. Stáhněte a nainstalujte nejnovější systém BIOS pro svůj počítač Dell. Více informací naleznete v článku znalostní báze Dell Knowledge Base Co je to BIOS a jak zkontrolovat a aktualizovat nastavení systému neboli BIOSu v systému Dell.
  • Přesvědčte se, že výstup zvuku z přehrávačů médií, jako je VLC Media Player, nepřesahuje 100 %, a interní zvuk nepřekračuje 95 %.
  • K zajištění optimální kvality používejte zvukové soubory s přenosovou rychlostí 320 kb/s a zakažte veškerá vylepšení zvuku.
  • Zkontrolujte, zda jsou v počítači Dell nainstalovány správné ovladače zvukové karty. Více informací pro počítače se systémem Microsoft Windows naleznete v článku znalostní báze Dell Knowledge Base Jak stáhnu a nainstaluji ovladač zařízení?.
Poznámka: Instalace nejnovějších ovladačů zvukové karty zajistí, že systém BIOS v počítači bude moci regulovat maximální výstup zvuku dodávaný do reproduktorů. To může potenciálně zabránit poškození reproduktoru v důsledku vysokého zesílení zvuku některými aplikacemi.
ID článku: SLN186332

Datum poslední změny: 14.12.2017 04:56


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.