Instalace systému Windows v počítači Alienware

Instalace systému Windows v počítači Alienware


 

 

Instalace systému Windows v počítači Alienware

 

 

Obsah:

 
 1. Důvody pro přeinstalaci operačního systému
 2. Proces instalace

Tento článek nabízí různé možnosti instalace systému Windows v počítači Alienware.


 

1. Důvody pro přeinstalaci operačního systému

Dva hlavní důvody, proč byste mohli potřebovat přeinstalovat systém Windows ve vašem počítači, jsou:

 

 1. Výkon počítače je opravdu nízký.
 2. Je potřeba vyměnit pevný disk.

 

Pokud je důvod pro přeinstalaci systému Windows, že počítač je pomalejší než obvykle, doporučujeme si před instalací systému Windows nejprve přečíst článek Alienware Computer running slow (Počítač Alienware je zpomalený). Někdy není nutné provést čistou instalaci, abyste opravili problémy s nižším výkonem počítače. Pokud jste již tento postup vyzkoušeli a problém stále přetrvává nebo pokud jste nedávno vyměnili pevný disk počítače, níže naleznete postup pro čistou instalaci systému Windows.

2. Proces instalace

 

Existují tři způsoby, jak můžete v počítačích Alienware načíst novou kopii operačního systému:

 

 • Pomocí softwaru AlienRespawn
 • Pomocí klíče Dell Direct USB
 • Pomocí jednotky DVD nebo USB flash

 

Poznámka: Před procesem nezapomeňte zálohovat veškerá data, která chcete uchovat, protože všechna data v počítači se při procesu instalace smažou.

 

Software AlienRespawn je v počítačích Alienware předinstalován a obsahuje zálohu veškerého softwaru, který byl v počítači původně nainstalován. Po jeho spuštění dojde k vymazání všech dat na pevném disku a počítač bude obsahovat pouze software, který v něm byl nainstalován z výroby – z tohoto důvodu doporučujeme, abyste před spuštěním tohoto programu svá data zálohovali.

 

Postup pro spuštění softwaru AlienRespawn naleznete v tomto článku.

 

Pokud jste někdy formátovali pevný disk počítače, nezapomeňte, že jste odstranili i oddíl AlienRespawn. Jedinou možností, jak přeinstalovat systém Windows, je tak pomocí klíče Dell Direct USB nebo jednotky DVD či USB flash se systémem Windows.

 

Pokud nemůžete spustit software AlienRespawn, klíč Dell Direct USB vám poskytne rychlé řešení přeinstalace systému Windows. Tento klíč nenainstaluje pouze operační systém, který byl součástí původního balení, ale i základní ovladače a software AlienRespawn.

 

Správný způsob použití klíče DUSB naleznete v článku Recovering Windows with the Dell Direct USB key (Obnovení systému Windows pomocí klíče Dell Direct USB).

Pokud chcete nejprve začít s tímto procesem, odpojte veškerá periferní zařízení, která jsou připojená k počítači (kromě klávesnice, myši a monitoru), v opačném případě by mohlo dojít k nesprávnému dokončení procesu.

 

Poté postupujte podle níže uvedených kroků. Další informace můžete najít v tomto videu:

 

 

 1. Zapněte počítač, vložte jednotku DVD nebo USB flash a poté jej vypněte.
 2. Restartujte počítač a klepnutím na klávesu F12 na obrazovce s logem Alienware otevřete spouštěcí nabídku.
 3. Ze seznamu vyberte jednotku DVD/USB flash a stiskněte klávesu Enter.
 4. Při výzvě vyberte jazyk a další uvedené preference a klikněte na tlačítko Next (Další).
 5. Klikněte na možnost Install Windows (Nainstalovat systém Windows).
 6. Pokud přijmete licenční podmínky, na stránce License Terms (Podmínky licenční smlouvy) klikněte na možnost I accept the license terms (Souhlasím s licenčními podmínkami) a poté klikněte na tlačítko Next (Další).
 7. Na stránce Jaký typ instalace požadujete? klikněte na možnost Vlastní.
 8. Na stránce Kam chcete systém Windows nainstalovat?:
  • Pokud máte nový nebo vyměněný pevný disk, vyberte jej a klikněte na možnost New (Nový) a poté aplikujte volbu.
  • Pokud formátujete stávající pevný disk, vyberte oddíl systému Windows, který chcete změnit.
  • Klikněte na možnost Format (Formátovat) a poté postupujte podle pokynů na obrazovce.
 9. Když dokončíte formátování, kliknutím na možnost Next (Další) spustíte proces nastavení systému Windows. Poté postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete instalaci systému Windows.

 

Jakmile dokončíte instalaci systému Windows, je třeba nainstalovat systémové ovladače. Postup naleznete v článku Drivers for your Alienware (Ovladače pro počítač Alienware).

 

Jakmile dokončíte instalaci všech ovladačů, které systém potřebuje, nainstalujte software AlienRespawn a vytvořte tak obnovovací oddíl. Tímto způsobem můžete při příští přeinstalaci systému Windows využít software AlienRespawn místo jednotky DVD nebo USB flash a dokončit tak tento proces rychleji.

 

Žádost o záložní média (pouze USA a Kanada)

Pokud je váš počítač Alienware stále v záruce a vy nemáte obnovovací médium pro přeinstalaci systému Windows, můžete požádat o sadu záložních a obnovovacích disků obsahujících předinstalovaný operační systém, ovladače zařízení a obslužné programy.

Chcete-li objednat média pro systém Windows, klikněte sem.

Zpět na začátek


Nenašli jste, co jste hledali?
Kontaktujte naše odborníky na sítích:

  Twitter   AlienwareServices   Facebook   Alienware ArenaObsah Rychlé nápovědy je publikován odborníky z oddělení podpory společnosti Dell, kteří denně řeší problémy. Protože publikace by měla být vytvořena co nejrychleji, může Rychlá nápověda představovat pouze částečné nebo zástupné řešení, které je stále ve vývoji nebo u kterého se stále testuje správnost řešení problému. Vzhledem k tomu nebyla Rychlá nápověda zkontrolována, ověřena ani schválena společností Dell a měla by být používána s odpovídající opatrností. Společnost Dell není zodpovědná za žádnou ztrátu, například ztrátu dat, zisku nebo příjmu, která zákazníkům vznikla v důsledku používání postupů nebo pokynů uvedených v Rychlé nápovědě.

ID článku: SLN289869

Datum poslední změny: 20.07.2018 12:49


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.