Databáze znalostí

Pokyny pro konfigurování uspořádání monitorů U2415 do série v grafickém ovladači Intel HDTento článek se zabývá konfiguračními požadavky na vytvoření řetězce monitorů Dell U2415 na grafické kartě Intel HD Graphics


 

Funkce Multi-Stream Transport (MST), známá též jako zapojení do řetězce, představuje novou specifikaci připojení, která umožňuje zapojení více monitorů do řady, přičemž videosignál je předáván z počítače do monitoru, následně z prvního monitoru do druhého a tak dále. Toto se liší od běžné konfigurace, při níž je každý monitor připojen ke grafickému adaptéru samostatným kabelem obrazu. Ve většině situací je tímto postupem usnadněno připojení kabeláže obrazu, ale k aktivaci je potřeba splnit speciální konfigurační požadavky.Zapojení monitorů do řetězce podporuje port Display Port (DP) 1.2, nicméně ne všechny monitory v konfiguraci řetězce lze přepnout na port DP 1.2 z důvodu specifického fungování ovladače grafické karty Intel HD Graphics. Aby bylo zapojení do řetězce možné, je potřeba v nastavení prvního monitoru v řadě (monitor, který je přímo připojený ke grafické kartě) aktivovat port DP 1.2. Ve druhém monitoru v řetězci musí být port DP 1.2 deaktivován.

Důvodem je, že ovladač grafické karty Intel HD Graphics potřebuje „přerušovač“ signálu z řetězce, aby byl schopný identifikovat, že druhý monitor je posledním monitorem v řetězci, do něhož má být plocha rozšířena (či duplikována). Kdyby řetězec obsahoval tři monitory, byl by port DP 1.2 aktivován na prvních dvou monitorech a deaktivován na třetím atd.

Port DP1.2 umožňuje streamování MST, a pokud je deaktivován, chová se v řetězci vůči ovladači karty Intel HD jako přerušovač. Plochu lze rozšířit na prvních dvou monitorech, ale na všech monitorech za druhým monitorem ji lze pouze duplikovat.

Nastavení zapojení tří monitorů do řetězce se mírně liší od nastavení pro dva monitory. Abyste tohoto nastavení dosáhli, musíte v nabídce On Screen Display (OSD) v monitorech aktivovat/deaktivovat funkci portu DP1.2. V prvním monitoru nastavte port DP1.2 na hodnotu aktivováno, ve druhém monitoru nastavte port DP1.2 na hodnotu deaktivováno a ve třetím monitoru nastavte port DP1.2 na hodnotu deaktivováno. První monitor bude primárním monitorem a druhý a třetí monitor budou duplikovány.

Další informace o konfiguraci uživatelé naleznou v Uživatelské příručce k monitoru U2415.

POZNÁMKA: Monitor s portem DisplayPort 1.1 lze použít pouze jako poslední v řetězci monitorů MST.
 
POZNÁMKA: Dokovací stanice Dell USB s technologií obrazu DisplayLink (D1000, D3100, D6000) nepodporují funkci zapojení do řetězce pomocí konektorů DisplayPort. Více informací naleznete zde.

 


 
ID článku: SLN295251

Datum poslední změny: 03.07.2018 14:49


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.