Ovladače zobrazení v systému Windows 10 nejsou obvykle zapotřebí.

Ovladače zobrazení v systému Windows 10 nejsou obvykle zapotřebí.
Tento článek uvádí informace na téma „Ovladače zobrazení v systému Windows 10“.

Ovladače zobrazení.

V předchozích verzích systému Windows měly vybrané displeje Dell kromě ovladače grafického adaptéru (grafické karty) také specifický ovladač pro displej.

Problémy s nízkým rozlišením jsou ve většině případů výsledkem problémů s ovladačem grafické karty, nikoli s ovladači zobrazení. Pokud společnost Dell nemá pro váš systém uvedený ovladač grafické karty pro systém Windows 10, pak výrobce grafické karty (NVidia, Intel, AMD apod.) ovladač pro operační systém Windows 10 neposkytl nebo společnost Dell určila nekompatibilitu se zvoleným systémem/grafickou kartou a z důvodu této nekompatibility rozhodla o neposkytnutí podpory pro systém Windows 10.

Tyto ovladače aktivovaly rozšířené možnosti/kalibraci displeje.

Pokud u operačního systému Windows 7 a Windows 8 kliknete pravým tlačítkem na plochu a zvolíte možnost Rozlišení obrazovky, zobrazí se vám níže uvedené dialogové okno se zvýrazněním názvů modelů monitorů. V systému Windows 10 již po kliknutí pravým tlačítkem na plochu nemáte k této možnosti přístup, jako tomu bylo u systému Windows 7 a Windows 8. (Viz obrázek 1)

Vlastnosti zobrazení
Obrázek 1 – Vlastnosti zobrazení

Za účelem přístupu ke stránce Vlastnosti zobrazení je třeba postupovat podle nových kroků uvedených níže.

 1. Klikněte/klepněte na tlačítko Start a poté klikněte/klepněte na Ovládací panely.
 2. Klikněte na položku Upravit rozlišení obrazovky v části Vzhled a přizpůsobení.
 3. Název modelu monitoru je uveden v části „Zobrazení“.

V systému Windows 7, 8 a 10 bude na kartě monitoru a ve správci zařízení uvedeno pouze „Obecný monitor PnP“, pokud nenahrajete ovladače zobrazení/monitoru.

V systému Windows 10 není ovladač zobrazení vyžadován.

Na rozdíl od ovladače grafické karty, který obvykle k plné funkčnosti vyžaduje specifický ovladač, není ve většině případů vyhrazený ovladač zobrazení zapotřebí.

U monitorů Dell typu plug and play není zapotřebí vyhrazený ovladač systému Windows 10 pro displej připojený k systému. Operační systém Windows 10 automaticky přečte data EDID (Extended display identification data). Pokud software pro kalibraci monitoru nebo jiný software potřebuje specifický soubor monitoru INF, můžete do systému Windows 10 nainstalovat ovladač systému Windows 8/8.1.

Zobrazuje správce zařízení systému Windows 10, že je monitor připojen, tím, že jej zobrazuje jako „Obecný monitor PnP Monitor“? (Ano/Ne):
Umožňují počítač a monitor nativní/primární rozlišení monitoru? (Ano/Ne):
Pokud je monitor dotykový, funguje dotyková funkce? (Ano/Ne):

Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli ano, pak počítač správně přečetl údaj EDID monitoru a vyhrazený ovladač systému Windows 10 není k běžnému provozu zapotřebí.

Pro následující displeje jsou ovladače zobrazení s certifikací WHQL pro systém Windows 10 k dispozici na webu podpory společnosti Dell. V poli Vyhledat produkty klikněte na položku Zobrazit produkty, vyberte možnost Monitory a projektory, vyberte položku Monitory a vyberte svůj model. Veškeré ovladače pro váš displej budou uvedeny v části Ovladače a soubory ke stažení:

 • U2414H
 • U2415
 • U2515H
 • U2715H
 • U3415W
 • UZ2315H
 • UP2715K
 • P2314T (dotyková obrazovka)
 • P2415Q
 • P2715Q
 • P2416D
 • S2240T (dotyková obrazovka)
 • S2415H
 • S2715H
POZNÁMKA: Fungování modelu S2340T vyžaduje ovladače Display Link. Jakmile byl nainstalován ovladač čipové sady a systém byl restartován, stáhněte si a nainstalujte ovladač DisplayLink z tohoto odkazu: http://www.displaylink.com/downloads/downloads.php. Po instalaci restartujte systém.

ID článku: SLN298567

Datum poslední změny: 11.07.2018 12:46


Zhodnoťte tento článek

Přesné
Užitečné
Snadno srozumitelné
Byl tento článek užitečný?
Ano Ne
Zašlete nám svůj názor
Komentáře nesmí obsahovat tyto speciální znaky: <>() \
Je nám líto, ale náš systém zpětné vazby je v současné době mimo provoz. Zkuste to později.

Děkujeme za váš názor.